Sam & Julie

Sam a Julie bydlí v Domě myšek. Julie nesnáší nudu, a jakmile ji to doma přestane bavit, vyráží ven za dobrodružstvím s kamarádem Samem. Čeho má Sam hodně, má Julie málo a naopak. Jsou to nejlepší kamarádi a o všechno se spolu dělí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297837/dum-mysek-JVf-297837.jpg 4.535

Dům myšek 1.

Pro děti a mládež
Vydáno, Meander

Het Muizenhuis, 2012

Kniha Sam & Julie

maminkoutek

Série knižek Dům myšek je unikátní v tom, že obrázky nejsou v podobě ilustrací, ale jedná se o reálné fotografie. Autorka si totiž domečky přímo staví, včetně různých malých detailů. ????

V knize jsou obrázky ve velkém formátu a k nim je vždy krátký příběh ze života myšek. Příběhy nejsou složité a můžete si vše dohledat na obrázcích, což u nás celkem baví. Máme konkrétně díl Sam & Julie, existují ale i různé jiné.

Teri27
16.07.2020

Krása střídá nádheru.

za_ne_ta
19.05.2020

Originální, umělecké a zajímavé čtení pro děti.

Litocha
03.08.2019

Úžasný, propracovaný svět, ve kterém je pořád co objevovat, doplněný o drobné příběhy ze života. Jejich srozumitelnost, jednoduchost a reálnost oslovily nejen našeho prcka, nadšené komentáře slýchám i od dalších rodičů. Myšky u nás zkrátka zabodovaly - u malého i velkých (dokonce odsunuly do pozadí Čtyřlístek, který do té doby vše válcoval).

haki34
03.03.2019

nádherná knížka !! nalezená na knižním festivalu, kde mě hned zaujala - super nápad a vizuální zpracování - domeček myšek propracovaný do nejmenšího detailu...autorka vše vymýšlí, aranžuje, fotí a píše příběhy...

vhodné pro menší děti, nebo...takhle - texty a příběhy jsou poměrně jednoduché, spíše mi to přišlo jako popisky obrázků, možná i lehce utrpělo překladem ?(zdálo se mi to jako od slova do slova, trochu kostrbaté....), větší děti by texty nebavily...ale ty scénky, aranže, domečky, myšky !!! ty jsou geniální a kouzelné pro věkovou kategorii od 0-99 let :)

p.s. třeba si někdy nějakou pořídím už jen kvůli tomu, abych se mohla kochat já :)))

Greena
06.01.2019

Na této knize budete moci oči nechat. Je tak překrásně zpracovaná, že si ji budete stále prohlížet. Fotografie ukazují dokonale udělaný svět malých myšek, který vypadá jako domeček pro panenky plný nábytku a všech rekvizit. Příběh je o dvou myškách Samovi a Julii, kteří v domě bydlí. Jsou to skvělí kamarádi, kteří se všude doprovází. Julie nemá tátu ani sourozence, ani babičku, ani dědečka. Je zvědavá a paličatá. Sam bydlí s maminkou a tatínkem, s bratříčky a sestřičkami. Má dva dědečky a dvě babičky. Sam je stydlivý a poslušný.
Sam a Julie se krásně doplňují a jejich průzkumy domu a hry jsou proto bezvadné.
Tuhle knihu si určitě musíte prohlédnout a přečíst…

medialstar
30.11.2017

Tato série byla láska na první pohled. Jako malá jsem si hodiny a hodiny hrála v domečku pro panenky, který jsem měla v policích ve skříni. Celá dvě patra vyladěného obydlí s nábytkem, kobercem, záclonkama a všemožnýma blbůstkama od kastrůlků po zrcadlo v koupelně. A taky mi svítila trouba v kuchyňské lince a tekla voda ve dřezu, to bylo něco! Velká parta všemožných pidi panenek a pajduláků, kteří řešili své vztahové a rodinné problémy či jen tak klábosili, jest samozřejmostí. Takže když sem uviděla tohle super vyladěné dílo, tak jsem se stala opět tou malou holkou a toužila se vrátit v čase a mít přesně tohle všechno doma. Dokonalé. Úžasné.

Samira
07.10.2017

Okouzlující!!! Tohle se opravdu povedlo. Kniha a především její příprava musela dát obrovskou práci, kterou se všemi neskutečnými detaily ocení malí i velcí. Pravda já bych dala přednost prodloužení jednotlivých příběhů, ale malí čtenáři, kterým je především určena ocení právě i kratší formát jednotlivých kapitol.
Celkově doporučuji!