Mozek

Mozek https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1403/mozek-1403.jpg 4 334 49

Martin Philips je úspěšný radiolog a svoji profesi ovládá s precizní rutinou. Věnuje se výzkumu v newyorském Hobsonově fakultním léčebném centru a tajně sní o Nobelově ceně. Je přesvědčený, že už ho nic nemůžu překvapit. Na operačním sále však umírá dívka s podivnými neurologickými příznaky. Když chce Martin pro potřeby svého výzkumu pořídit rentgenový snímek jejího mozku, zjistí, že z dívčiny lebky mozek kdosi odstranil. Mladých žen s podobnými potížemi, jako měla zesnulá pacientka, přibývá, ale dřív než Philips stačí pořídit jejich snímky, aby mohl o záhadné chorobě zjistit víc, dívky beze stopy mizí. Martin se tedy pouští do pátrání, riskuje kariéru i vlastní život, aby nakonec odhalil zrůdné praktiky lékařského výzkumu a lidí posedlých mocí, kterou jim dává moderní technika, a kteří chtějí víc a víc…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Brain , 1981

Belanna
04.08.2023 5 z 5

Knihy Robina Cooka jsou pro mne sázkou na jistotu, Mozek není vyjimkou.
Napínavé, rychle plynoucí, čtivé se super závěrem.

aliza
28.05.2023 5 z 5

Další skvělá kniha od Cooka. Četla jsem jich od něho hodně a nikdy mne nezklamal. Čtivé, napínavé, super.

Hakate
03.09.2022 5 z 5

Knihy od Cooka mám ráda, a ráda se k nim vracím.
Napínavé, čtivé, skvělá zápletka, jako vždy.

TaJeMa
12.04.2022 1 z 5

prvních 100 stran nulový děj, jakoby přednáška pro absolventy lékařské fakulty; zbytek hrůza; přeplácaná honička, konec předvídatelný, ostatně jako celá kniha.

Meda77
26.11.2021 3 z 5

Tvorba Cooka je v podstatě standardní, má svoje lékařské prostředí, to je jeho živel a to umí. Sice se to může zdát pořád dokola, ale když nečtete knihy jednu za druhou tak je to v pohodě. Stejně jako prostředí se snaží držet i kvalitu, píše logicky, poutavě a udrží napětí. Tato kniha zklouzává trošku do průměru takže za 3,ale špatná rozhodně není.

petulik330
16.11.2021

Co říct. Klasická Cookovka ve které nechybělo napětí, zamotaný děj a pachatel který je schopen všeho.
Tato kniha mě ale nějak moc neoslovila. Začátek se táhl a rozjížděl se pomalu, moc odborných názvu. Autor by si mohl uvědomit, že knihu budou číst i laici.
Téma jinak bylo super. I samotný konec. To jsem rozhodně nečekala že vše co se dělo bude tahat až do vládních kruhů.

markyticka
23.10.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, i zápletka, četla se lehce. Co mne ale překvapilo bylo, že byla napsaná v roce 1981. Ta vize, kam se technika posune, je neuvěřitelná. Standardem pro vědce tady tehdy byly sálové počítače a děrovací štítky?!?

veverkaVv
29.08.2021 4 z 5

Je to asi kniha, která ani nezklame, ale ani úplně nenadchne. Myslím si, že umí víc. Samozřejmě, že stav, který v ději je popsán, je hrůzný a neomluvitelný.

minirock
09.08.2021 3 z 5

Průměrná detektivka s podprůměrným koncem. Lékařské prostředí nevyhledávám v knihách a už vůbec ne v reálném životě, bohužel mě kvůli letošní Výzvě čeká ještě jedna. Snad bude nadlouho poslední, protože tohle mě fakt stačilo, těch lékařských názvů tam bylo požehnaně a skalpelů, injekčních stříkaček a anesteziologů, gynekologů a patologů jakbysmet.

Disinka
08.06.2021 5 z 5

Druha knizka od Cooka co me naprosto dostala... A uplne vidim, jak by mohli existovat lidi, kteri jsou vseho schopni...

MišusWinner
16.04.2021 4 z 5

Někdy jsem trochu tápala co vlastně autor chce říct svýma "odbornýma" výrazama. I přes to se mi to četlo velice dobře a děj mě velice zaujal.

boeink
07.04.2021 2 z 5

V minulosti jsem několik Cookových knih přečetla, tahle mě ale nechytla. Samotná záplatka je zajímavá, ale bohužel, je tam moc odborných lékařských výrazů, celkově to bylo pro mě nezáživné.

haWranka
12.03.2021 4 z 5

Drsná knížka. První třetinu mi dělalo problém se začíst, bylo tu dost odborných termínů, takže jsem se musela dost soustředit na pochopení. Ovšem pak se to zlomilo a já se nemohla odtrhnout! Příběh byl velmi napínavý a konec mě dostal. Něco jsem prokoukla, ale zdaleka ne všechno.

Radecek1976
25.02.2021 3 z 5

Souhlasím s Andym, je to psané víc odborným textem.

susu
14.02.2021 3 z 5

Bylo to výborné, napínavé, přečteno na jeden zátah. Ale konec byl prostě divný, nereálný, změnil celý předchozí děj ve sci-fi.

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

Katka2382
31.05.2020 5 z 5

Až z toho člověku běhá mráz po zádech.

anája
17.05.2020 5 z 5

Četla jsem už dávno, teď jsem si přečetla znovu, děsivý thriller ..... Nepřipadalo mi tam nic nějak moc odborně napsané, naopak velmi čtivé a ta představa co se stalo na operačním sále byla děsivá.

Endy17
01.02.2020 3 z 5

Zajímavý námět, zpracovaný ale příliš odbornou a málo záživnou formou.

cantona
03.12.2019 4 z 5

Lékařský thriller byl čtivý a ke konci i napínavý, ale jinak mě místy román nudil. Sice nevím proč, ale bylo to tak. Každopádně tyhle typy románů mám rád takže s Cookem budu samozřejmě pokračovat...