Smrtící gen

Na počátku dramatických událostí románu Smrtící gen stojí rozhodnutí hlavní hrdinky, třiačtyřicetileté soudní patoložky Laurie Montgomeryové, že se odstěhuje od svého dlouholetého partnera a kolegy Jacka Stapletona. Laurie si totiž přeje dítě, ale Jack, který před několika lety přišel o celou rodinu, se jeho otcem stát odmítá. Na Laurii ale doléhají další a další problémy, včetně zdravotních, jimž se snaží unikat čím dál větším pracovním nasazením. Když narazí na podivnou sérii nevysvětlitelných úmrtí mladých pacientů Manhattanské všeobecné nemocnice, nenechá se odradit tím, že pitvy nepřinesly žádné stopy vnějšího zavinění, a proti vůli svých nadřízených se na vlastní pěst snaží prokázat, že šlo o vraždy. Laurie netuší, jak brutální a nelidské vražednici je na stopě, a když se posléze ocitne shodou nešťastných okolností v její blízkosti, je vůči ní zcela bezbranná... Robin Cook ve Smrtícím genu znovu potvrzuje své kvality strhujícího vypravěče a výborného znalce popisovaného prostředí, ale navíc svým příběhem důrazně upozorňuje na jeden z velkých problémů, který souvisí s nedávným rozluštěním lidského genomu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1405/smrtici-gen-1405.jpg 4.4157

Jack Stapleton a Laura Montgomeryová 5.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Marker, 2005

Kniha Smrtící gen

petulik330
13.11.2021

Nestačila jsem se divit jak je doktorka Laurie Montgomeryova chytrá a geniální, že i bez jakýkoliv indicií které by jo napověděla že se jedná o vraždy dokázala uhádnout že někdo vraždí pacienty pár hodin po operaci.
To samé i pro jejího kolegů Jacka Stempltona když přišel na. To proč pacoe ti umírají.
I když jsou některé knihy k neuvěření, dobře se čtou, děj se rychle odvíi a je napínavý.

Lily101
15.08.2021

Napínavé a mimořádně čtivé!

haWranka
09.02.2021

Abych pravdu řekla, jsem trochu zklamaná. Cookovi se nedá upřít, že je výborný spisovatel a příběh měl promyšlený do detailu, uvěřitelný. Bohužel jsem ho ale prokoukla celý od začátku do konce. Přesně jsem tipla, jak která postava dopadne, co se bude nadále odehrávat. Navíc jsem se občas musela do čtení až nutit. Je to zvláštní, protože to od tohoto autora není má první kniha, takže jsem to lehké nudění se a průhlednost nečekala.

Kontryhelka
01.12.2020

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

Patlalca
08.05.2020

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla, úplně mě uchvátila a určitě nebude mojí poslední.

moudivlacek
24.11.2019

Miluji tento žánr a z lékařského prostředí, zvlášť když to někdo umí napsat. Jack rebel tentokrát hlavně bojuje ve svém soukromém životě, Laurie ho tlačí k manželství a dětem, čehož se Jack bojí a nechce to. Každopádně dostane ultimátum, jenže Laurie se dostává do nelehké osobní situace, kde jí jde i o život. A aby toho nebylo málo, má případy, na kterých na první dojem nic není, ale její intuice jí říká něco nového. A nevěří jí ze začátku ani Jack, a to je co říci. Mýlí se Laurie, nebo Laurie a její přátelé a kolegové narazí na nečekané rozuzlení a nebezpečné jedince.
Kdo tento žánr má rád, určitě si přijde na své. Doporučuji.

tabaluga
20.10.2019

Není to můj oblíbený žánr a panu spisovateli jsem dala druhou šanci téměř po dvaceti letech, kdy jsem jeho knihu odložila. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, pro mne to mělo největší spád tak posledních 150 stran.nicmene téma zajímavé ale někdy pro mne moc odborných výrazů a to mne nebavilo...Přeci jenom nejsem lékař ani zdravotní sestra. Libila se mi tam dejova linka vztahu mezi Laurii a Jackem, ale další knihy autora vyhledávat nebudu.

maja11231
17.04.2019