Krize

Krize https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1397/krize-1397.jpg 4 130 22

Doktor Craig Bowman je v něm obžalován, že nedokázal zabránit smrti své pacientky Patience Stanhopeové; spíše než proti němu je však proces veden proti způsobu, jakým vykonává své povolání, totiž proti tzv. nadstandardní lékařské péči, do níž jsou přijímáni jen pacienti ochotní či schopní si za ni připlatit. Průběh soudního sporu i osud rodiny Bowmanových zásadně ovlivní Bowmanův švagr, doktor Jack Stapleton, soudní lékař a oblíbený hrdina Cookových románů. Ten se - vzdor časové tísni - rozhodne provést pitvu zemřelé Patience Stanhopeové a nevědomky tak spustí řetězec událostí a postupných odhalení se značně překvapivým a silně znepokojujícím rozuzlením.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Crisis , 2006

mschmidtova
07.08.2023 4 z 5

Je to už dlouho, co jsem naposledy četla něco od Cooka. Už jsem zapomněla, jaké jeho knihy jsou. Baví mě na nich to, že jsou čtivé, napínavé, jde o zajímavá témata, ale nepatří mezi horory nebo thrillery, které nečtu.

I "Krize" mě bavila. Mám ráda příběhy z lékařského prostředí a Cook mě opět nezklamal. Byla jsem zvědavá, jak příběh půjde dál, jaké rozuzlení nastane a konec mě překvapil. Chybělo mi tam vysvětlení několika událostí, ale to neubírá na čtivosti a zajímavosti příběhu.

Jack Bauer
23.07.2023 4 z 5

Napínavá kniha o tom, zda Jack stihne svatbu až do poslední závěrečné šokující věty. Jeden z těch lepších dílů, který jsem málem nedopatřením vynechal.
Jakobych četl Johna Grishama. Velice zajímavý soudní proces, kde se čtenář nemůže ani chvilku nudit. Sérii Jacka Stampletona mám velice rád, ale čtu ji nějak na přeskáčku,

Hakate
03.09.2022 5 z 5

Knihy od Cooka mám ráda, a ráda se k nim vracím.
Napínavé, čtivé, skvělá zápletka, jako vždy.

Radecek1976
25.02.2021 4 z 5

Napínavý příběh a nezklame žádného čtenáře. Přesto, že jsem tušil kdo zemře, byl jsem i tak překvapen, že tomu bylo jinak. Cook je geniální psycholog.

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

moudivlacek
07.11.2020 5 z 5

Úžasná kniha!! Prostředí sice především ze soudního líčení o údajném zanedbání lékařské péče s následkem smrti. Postiženým je švagr Jacka, ten přijíždí do Bostonu jako rytíř na bílém koni. Ale velmi rychle Jack pochopí, že švagr Craig je sice vynikající internista, ale jako člověk .... Každopádně najednou překážky, na které Jack neustále naráží, a nejen on, ho jako buldoka nutí najít pravou příčinu smrti pacientky Patience a dokázat tak nevinu Craiga. Ale on je doktor, který vyznává pravdu. Otázkou je, co najde a koho vlastně zničí. Navíc nad ním stojí ten "největší meč", Laurie prohlásí, že když včas nepřijede na svatbu, je konec. Chce to Jack? Milovníkům příběhů o lékařích mohu ze srdce doporučit.

petulik330
31.05.2020

Další dobrá kniha která mě nezklamala. Líbilo se mi to, jak autor čtenáře napínal ohledně smrti Patience Stanhopeové. Konec knihy mě překvapil.To jsem rozhodně nečekala. Vrazi jako jsou doktoři můžou být geniální ale ne rozhodně nepolapitelní jak to ukázala tato další skvělá kniha.

maja11231
17.04.2019 4 z 5

Velice se mi líbilo že to bylo v soudní prostředí

pingu1
08.03.2019 4 z 5

část děje se odehrává v soudní síni, takže trochu zpestření :-) Četla se dobře, ale znám i lepší .-)

Palorizek85
23.01.2018 5 z 5

Zajímavé propojení právního a lékařského světa. Myslím, že otevírá otázky, které nejsou jednoduché a které jednou možná budeme řešit i u nás.

iLuciferie
30.12.2017 3 z 5

Standardně napínavý Cook s nestandardně spíše právnickou než lékařskou tématikou.

Lily101
03.12.2017 4 z 5

Skvělá kniha! Na počátek nutno říct, že nejspíš můj názor vyjádřený v první větě není 100% objektivní, neboť mě zajímá právo. Nicméně málokdy se stane, že mě zaujme jiný právní řád založený na drobet odlišných procesních základech než ten náš. Navíc mě neskutečně přitahovalo spojení práva a medicíny. Úchvatné!
Mám trochu pocit, že autor užívá stále stejné vysvětlení ve svých knihách. Možná je to jen náhoda posílená tím, že dosud předposlední dočtená kniha byla z pera Robina Cooka.
Jinak je ale styl (jako vždy) brilantní, autor udržuje napětí do poslední minuty, místy (hlavně na konci) ve mně vzbuzuje silný pocit strachu a obohacuje můj slovník odbornými pojmy.

kacaaba
21.10.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Jelikož pracuji ve zdravotnictví, tak jsem chápala tu bezmoc u soudu a problémy s péčí o pacienty, když chybí prostředky a čas. Pořádný zvrat v závěru u ,,Cookovek" nemůže chybět a svatba jako třešnička na dortu. Úžasné čtení.

Ankavi
05.08.2016 4 z 5

Tako "Cookovka" mě zaujala proto, že jde o kombinaci lékařského a právnického tématu, což mě velmi zajímá. Proto se mně tato kniha líbila o fous víc, než ostatní knihy autora. Prostředí ameriky je nám sice vzdálenější, ale některé jev, popisované v knize, lze již vypozorovat i ve středoevropském rpostředí, pokud tuto problematiku sledujete. Kniha je bezesporu čtivá, závěr překvapí - hodnotím ji jako vcelku zdařilou. Hvězdičku přidávám za závěrečnou kapitolu, která potěšila.

lopata555
09.07.2016 4 z 5

Opäť jedna z dobrých kníh od pána Cooka. Rozulenie prekvapilo aj mna, i keď pár otázok zostalo nezodpovedaných (i ked sú mi asi jasné ale i tak)

Misha11
23.03.2016 4 z 5

Nebylo to úplně to nejlepší z Cookovi tvorby, ale i tak mě knížka bavila. Děj se hodně točil i okolo soudní síně, nebylo tady jen lékařské prostředí, což může být pro někoho klad, pro jiné zápor.
Zvrat na konci mě překvapil a ty 4 hvězdičky jsou zcela zasloužené.
Ještě si neodpustím poznámku, že se mi strašně líbí design knížek od Cooka, které v ČR vycházejí, společně v poličce vypadají krásně :).

Jossie
03.03.2015 4 z 5

Ráda jsem se vrátila k Jackovi a Laurie a do nějakých tří čtvrtin se mi kniha hodně líbila a byla napínavá, ovšem konec byl tak nějak jiný, než bych chtěla a některé otázky zůstaly nevyřešeny, takže lehké zklamání.

bezprezdivky
20.03.2013 1 z 5

Šablonovitá kniha, kde jsou jasně dáni kladní a záporní hrdinové, postavy jednají jak mechanické loutky. Závěrečný zvrat jsem nečekal, ale ten to nezachránil.

kika 13
02.03.2013 3 z 5

Dobrá a čtivá knížka.

guru
07.12.2012 5 z 5

Výborná kniha, v závere výborne okomentovaná.