Krize

Doktor Craig Bowman je v něm obžalován, že nedokázal zabránit smrti své pacientky Patience Stanhopeové; spíše než proti němu je však proces veden proti způsobu, jakým vykonává své povolání, totiž proti tzv. nadstandardní lékařské péči, do níž jsou přijímáni jen pacienti ochotní či schopní si za ni připlatit. Průběh soudního sporu i osud rodiny Bowmanových zásadně ovlivní Bowmanův švagr, doktor Jack Stapleton, soudní lékař a oblíbený hrdina Cookových románů. Ten se - vzdor časové tísni - rozhodne provést pitvu zemřelé Patience Stanhopeové a nevědomky tak spustí řetězec událostí a postupných odhalení se značně překvapivým a silně znepokojujícím rozuzlením....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1397/krize-1397.jpg 4.3113

Jack Stapleton a Laura Montgomeryová 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

Crisis, 2006

Kniha Krize

Radecek1976

Napínavý příběh a nezklame žádného čtenáře. Přesto, že jsem tušil kdo zemře, byl jsem i tak překvapen, že tomu bylo jinak. Cook je geniální psycholog.

Kontryhelka
01.12.2020

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

moudivlacek
07.11.2020

Úžasná kniha!! Prostředí sice především ze soudního líčení o údajném zanedbání lékařské péče s následkem smrti. Postiženým je švagr Jacka, ten přijíždí do Bostonu jako rytíř na bílém koni. Ale velmi rychle Jack pochopí, že švagr Craig je sice vynikající internista, ale jako člověk .... Každopádně najednou překážky, na které Jack neustále naráží, a nejen on, ho jako buldoka nutí najít pravou příčinu smrti pacientky Patience a dokázat tak nevinu Craiga. Ale on je doktor, který vyznává pravdu. Otázkou je, co najde a koho vlastně zničí. Navíc nad ním stojí ten "největší meč", Laurie prohlásí, že když včas nepřijede na svatbu, je konec. Chce to Jack? Milovníkům příběhů o lékařích mohu ze srdce doporučit.

petulik330
31.05.2020

Další dobrá kniha která mě nezklamala. Líbilo se mi to, jak autor čtenáře napínal ohledně smrti Patience Stanhopeové. Konec knihy mě překvapil.To jsem rozhodně nečekala. Vrazi jako jsou doktoři můžou být geniální ale ne rozhodně nepolapitelní jak to ukázala tato další skvělá kniha.

maja11231
17.04.2019

Velice se mi líbilo že to bylo v soudní prostředí

pingu1
08.03.2019

část děje se odehrává v soudní síni, takže trochu zpestření :-) Četla se dobře, ale znám i lepší .-)

Palorizek85
23.01.2018

Zajímavé propojení právního a lékařského světa. Myslím, že otevírá otázky, které nejsou jednoduché a které jednou možná budeme řešit i u nás.

theale
30.12.2017

Standardně napínavý Cook s nestandardně spíše právnickou než lékařskou tématikou.