haWranka haWranka komentáře u knih

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Začátek mě hodně navnadil - bylo to smutné, byl tam humor, byla tam romantika i erotika. Jenomže po nějaké době jsem začala postrádat děj. Vzhledem k tomu, že bylo od začátku naprosto jisté, jak to se všemi dopadne, musela jsem se ke konci do čtení až nutit, protože žádný zvrat ani překvapení se nekonalo. Ale dám šanci dalšímu dílu, špatně to určitě nebylo.

20.05.2020 3 z 5

Vyvolený milenec Vyvolený milenec J. R. Ward (p)

A to mě už nebavilo...

19.05.2020 2 z 5

Příslib lásky Příslib lásky La Vyrle Spencer

Uznávám, že autorčin rozvleklý styl vypravování nemusí každému sednout, ale mně se ta atmosféra líbí. A líbí se mi i myšlenka rozpolcenosti hlavních hrdinů.

16.05.2020 4 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

(SPOILER) SPOILERY:Není to špatné, ale už to není originální. Už to začíná být moc průhledné, jednotvárné. Abych pravdu řekla, brala bych, kdyby slečna na konci opravdu zemřela. To by mě překvapilo a pozvedlo knihu o úroveň výš. Takhle, když vím, že všechny milé bratrstva přežijí a ještě se stanou nějakým způsoben nesmrtelnými, to už není ono. Jasně, je to pohádka, ale stejně. Knihy chtějí být drsné a osudové, ale tohle jim v mých očí hodně ubírá.

16.05.2020 3 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Na jednu stranu je fajn, že se autorka ve všech knihách věnuje alespoň trochu i jiných postavám (jsou to vesměs sympaťáci). Je také jasné, že se tak nějak více zaměří na postavu, o které bude další kniha. Tady mi to ale přišlo už přes čáru. Na Butche jsem se moc těšila, ale přišlo mi, že byl vedlejší postavou, tak nějak na okraj. Knize by opravdu prospělo vypuštění některých stránek (klidně i kapitol...). Dávám 3 hvězdy, ale možná jen ze setrvačnosti. Ještě dám šanci dalšímu dílu a uvidím.

12.05.2020 3 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Hodně jsem se na tenhle příběh těšila a trochu mě zklamal. Možná právě kvůli té natěšenosti z předchozího dílu. Nebylo to špatné, postavy fajn, ale takové občas natahované. A hodně průhledné.

10.05.2020 3 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Tak tohle bylo o dost lepší než předchozí díl! Hlavní hrdinové ohromně sympatičtí (a všichni ostatní také), děj odsýpal a vůbec jsem se nenudila, hodně napětí i romantiky. A autorka opravdu skvěle navnadila na další díl!

09.05.2020 4 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Tahle kniha se mi hrozně těžce hodnotí. Byla jsem do ní totiž hrozně zakousnutá (haha, teď mi ten výběr slova došel:), přečetla jsem ji za dva dny a moc ráda jsem se vrátila do pubertálních let a svého zájmu o upíry (Edwarda nemyslím, ten se může jít klouzat). Jenomže se mi to trochu rozleželo a já zjistila, že kapitoly o bezduchých jsem jen přelétla, jak moc mě nezajímaly a nebavily. To vzplanutí a vztah hlavních hrdinů byly až moc rychlé a šílené. A co je nejhorší - vlastně mi hlavní hrdinové ani nebyli sympatičtí. Byli mi ukradení a mnohem víc jsem se těšila z vedlejších postav. Konkrétně bych brala víc Butche :) Takže kniha je to zajímavá, ráda zkusím další díl(y). A hodnocení je tak tři a půl.

06.05.2020 3 z 5

Jalové myšlenky lenivého člověka Jalové myšlenky lenivého člověka Jerome Klapka Jerome

Název přesně vystihuje obsah. Jde opravdu o sled myšlenek na různá témata. Některé jsou zapamatovatelné, trefné, neskutečně vtipné. A jiné ne a ani nemusely být dle mého na papíře. Nejvíc se mi líbila ta část o kočkách a o psech :)

05.05.2020 3 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Nejsem kdovíjakým milovníkem válečné satiry. Třeba Švejk jde mimo mě. Tady ale byla ta absurdita popsaná naprosto neodolatelně. Vypravěč je figurka zosobňující naprosto všechno - nebetyčnou oddanost, naivitu, hloupost a do toho má obrovskou dávku sebestřednosti (trochu mi to připomíná současnou politickou scénu, echm...). Byly okamžiky, kdy mi běžel mráz po zádech, ale naštěstí jich bylo pomálu. Většinou jen člověk kroutil hlavou. A někdy jsem se musela i nahlas smát - třeba scéna z řecké křižovatky je nazpomenutelná.

30.04.2020 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

No já nemám slov! Film jsem viděla už dávno, takže děj mi byl známý. Přesto jsem se nemohla odtrhnout a na konci jsem brečela jak mimino. Jedna z nejlepších knih žánru, kterou jsem kdy četla. Jdu se vrhnout na další díl!

24.04.2020 5 z 5

Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Miloš Bondy

Jak tuhle knihu popsat... Hlavní hrdina není hrdina ani spisovatel. Je to člověk jako každý druhý a snaží se přežít. To, s čím se pan Bondy musel potýkat, to je hrůza všech hrůz. A ještě děsivější je, kolikrát se stala nějaká náhoda nebo kolikrát potkal jiného člověka, díky kterým jen těsně vyvázl. Celý příběh je psán tak, že vás vtáhne a nepustí. Pan Bondy se nelituje a dokáže v těch nejneuvěřitelnějších situacích sáhnou po troše humoru, takže se musíte i usmívat. I když jsem logicky věděla, že autor to přežil, stejně se na konci knihy dostavila nepředstavitelná úleva a já se až rozplakala dojetím. Neskutečně silný zážitek.

18.04.2020 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Taková milá oddechovka. Trochu krimi, trochu romantika - vlastně “román pro ženy”, tak bych to asi nazvala. Jsem ráda, že v knize není nic přehnaného, zbytečně násilného ani cukrkandlového. Ráda si přečtu další díl. A doufám, že tam také budou babiččina koupací moudra, ta jsou skvělá!

09.04.2020 4 z 5

Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová

Taková milá povídka. Neurazí - nenadchne.

06.04.2020 3 z 5

Mumie Mumie Max Allan Collins

Hrozně moc jde poznat, že je to napsané podle filmu. Je to škoda, protože ten příběh mám ráda a doufala jsem, že kniha ho trochu rozvine, že autor popustí uzdu fantazii. To se nestalo, takže nakonec čtete popis filmového děje s naprosto stejnými hláškami, který nenechá fantazii ani zrnko prostoru.

06.04.2020 3 z 5

To snad není možné! To snad není možné! Anne Eames

Jednou za čas si harlekýnku přečtu, vygumuje to hezky mozek. Ale tahle byla opravdu špatná - bez humoru, bez romantiky, divně psaná...

03.04.2020 1 z 5

Bouřlivý příliv Bouřlivý příliv Nora Roberts

Pro mě o hodně hezčí než první díl. Oba hlavní hrdinové jsou neskutečně milí. U knihy jsem se zasmála, ale i si poplakala. Těším se na pokračování!

31.03.2020 4 z 5

Past na dobrodruha Past na dobrodruha Nora Roberts

Já mám knihy od Nory Roberts ráda. Ovšem tady nemůžu hodnotit výš. I když námět mě opravdu zaujal, nějak mi byli hlavní hrdinové protivní (ne tedy bratři, proto doufám, že další díly se mi budou líbit víc). Pořád se hádali o nesmyslech. Navíc nemám v knihách moc ráda nadpřirozeno a tady mi překáželo a připadalo mi úplně navíc.

31.03.2020 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Po dlouhé době kniha, kterou jsem opravdu přečetla jedním dechem (tedy ležela jsem v tom dva dny). Přemýšlela jsem, čím to bylo. Postavy nejsou nikterak originální, případ je na mě až moc drsný a nechutný, vraha i samotnou pointu jsem prokoukla celkem brzy... Jenže ta atmosféra, ta vás nenechá se odtrhnout. Je to psané neskutečně chytlavě - přítomný čas, krátké a úderné kapitoly, zapamatovatelné postavy, žádné šílené skoky časem a prostorem. Za mě opravdu dobrá kniha.

30.03.2020 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Opravdu drsná kniha. I když děj je notoricky známý, stejně se mě dost dotkl.

06.03.2020 4 z 5