haWranka Online haWranka komentáře u knih

Zakázaná láska Zakázaná láska Jo Beverley

A tady jsem se sérií skončila, příběhy jak přes kopírák a opravdu mě to nebavilo. Oba hlavní hrdinové se chovalo divně...

05.03.2020 1 z 5

Andělská nevěsta Andělská nevěsta Jo Beverley

Stejně jako u předchozího dílu - první polovina mě vyloženě bavila, pak už to ztrácelo na dechu a zdálo se mi, že to autorka zbytečně natahuje...

04.03.2020 3 z 5

Zdráhavá nevěsta Zdráhavá nevěsta Jo Beverley

Začátek mě hodně bavil, vůbec celá první cca polovina mě zaujala rozhodně víc, než předchozí díl. Bohužel pak kniha ztrácela na tempu, nápad se vytratil a já dočetla jen ze setrvačnosti.

03.03.2020 3 z 5

Smluvený sňatek Smluvený sňatek Jo Beverley

Začalo to zajímavě, téma špionáže mě zaujalo. Autorka to ale podle mě nepojala moc šťastně a jen vařila z vody. Ta vatová výplň mě prostě nebavila a postavy mě nijak extra nezaujaly.

03.03.2020 2 z 5

Bill dobyvatel Bill dobyvatel Pelham Grenville Wodehouse

Pobavila jsem se skvěle! Knihu můžu doporučit všem, kteří mají rádi britský humor. Tohle byla krásná kombinace mých oblíbených Jak je důležité míti Filipa a Eva tropí hlouposti :)

29.02.2020 4 z 5

Tvrdý úder Tvrdý úder Dick Francis (p)

Tak jsem se seznámila s Francisem a byl to super zážitek! Kniha napínavá, přečetla jsem ji jedním dechem. Bylo sympatické číst jinou detektivku, kde není to typické dnešní schéma “detektiv hledá vraha”.

08.02.2020 5 z 5

Život s chutí kari – Kari s chutí života Život s chutí kari – Kari s chutí života Valijah Klásová

Kniha je rozdělená na dvě části. V první autorka popisuje chvilky ze svého života. Chvílemi jsem se bavila (i smála), chvílemi jsem měla co dělat, abych udržela pozornost, protože mi ten styl psaní úplně nevyhovoval. Beletrii bych tedy od autorky nemusela. Na druhou stranu kuchařská část knihy je skvělá! Konečně jsou pohromadě recepty na tu dobrou “restaurační” indii! Takže vysoké hodnocení je především za druhou část knihy.

07.02.2020 4 z 5

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete William Shakespeare

Když ten Shakespeare není prostě moje srdcovka... Tady se mi moc líbí děj, ten je skvělý. I jsem se zasmála. Ale měla jsem hrozný guláš v postavách a občas jsem se musela vrátit a trochu si to zrekapitulovat. Myslím, že tohle chce vidět na prknech :)

03.02.2020 3 z 5

Dědictví Dědictví Joan Johnston

Celkem příjemně plynoucí romantika, bez nečekaných zvratů a dramat, ale milá. Výhodou byly sympatické postavy, protože o ději nebo jakékoli originalitě se moc mluvit nedá.

02.02.2020 3 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Další z řady kriminálních thrillerů, tenhle se ovšem řadí rozhodně mezi povedenější. Člověk jen tak nezapomene, o čem to bylo. Zajímavé bylo sledovat vyšetřování z pohledu tří různých postav, kdy každá má jinou nejen povahu, ale i motivaci. Rozhodně jsem se nenudila a i když jsem vraha prokoukla a velké překvapení se nekonalo, můžu knihu určitě doporučit.

31.01.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět výborná a naprosto výjimečná kniha od paní Mornštajnové. Jako první jsem četla Hanu. Tady jde o stejný druh vyprávění, ale naprosto jiný příběh. Jiná doba, jiné povahy, jiné osudy. Znovu jsem se nemohla dočkat každé další kapitoly a držela Bohdaně palce, aby byl její život co nejkrásnější. Ovšem život je život...

29.01.2020 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Opět super čtení! Moc se mi líbily odkazy na klasické pohádky. A protože hlavní linie byla celkem uzavřená, jsem moc zvědavá, jak je to s Geraltem a partou kolem něj v dalších knihách.

26.01.2020 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Se Zaklínačem jsem se seznámila přes PC hru, kterou zbožňuju. Když se mi do ruky dostala knížka, trochu jsem se bála, jestli se mi to taky bude líbit. A ono je to dobré, líbí se mi moc a moc! Postavy sympaťáci a moc se mi líbí ten zvláštní styl humoru - pěkně suchý. Hned se jdu zakousnout do druhého dílu!

04.01.2020 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Taková ta kniha, kterou posloucháte v audioverzi a lidé kolem vás si myslí, že jste blázen, protože z ničeho nic dostanete uprostřed tramvaje záchvat smíchu. Těším se na další díly!

20.11.2019 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Čekala jsem trochu toho temna, ale tady mi chvílemi vstávaly chlupy po těle. Dějově nejde o kdovíjakou originalitu, ani postavy nejsou nijak výjimečné. V čem ale kniha vyniká, to je atmosféra - hustá a děsivá.

09.11.2019 4 z 5

Dívky, které zmizely Dívky, které zmizely Amanda Quick (p)

Já mám Amandu Quick a její knihy ráda. Ani tahle není špatná, ale nejde o kdovíjaký zázrak. Velký problém byl v takové nějaké překombinovanosti...

01.11.2019 2 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Rozumím, o čem kniha je. Nevadí mi, když knihy nemají výrazný děj a jsou spíš o úvahách, vzpomínkách. S tímto vědomím jsem také brala Norské dřevo do ruky. Bohužel jsem ale nepochopila, co je na této knize tak výjimečné. Deprese ano, ale četla jsem věci depresivnější. Romantika - ale no tak! A ty naturalistické popisy sexu? Nebyly ani hezké, ani nechutné, byly jen prostě “normální” a vzbuzovaly ve mně jediný pocit - trapnost. Nebudu tvrdit, že jde o špatné dílo, to rozhodně ne. Několik vět mě opravdu nutilo k zamyšlení. Ale k autorovi už se asi vracet nebudu.

18.10.2019 3 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Má druhá kniha od D. Dána a opět jsem se nemohla odtrhnout. Cela č. 17 mě ale přeci jen zaujala o trochu víc. Asi mi bylo trochu bližší téma. Přeci jen ani jednu z dob v knize popisovaných jsem nezažila. To by ani tak nevadilo, spíš mě malililinko zklamal závěr. Ale to nic nemění na tom, že jde o nadprůměrné dílo! Těším se na další autorův počin.

13.10.2019 4 z 5

Malý velký muž Malý velký muž Thomas Berger

Dlouho jsem si knihu tak neužila, jako když jsem četla tuhle. Hrozně moc se mi líbila ta směsice kruté reality, cynického humoru a romantiky v jednom. Nestává se zrovna často, že byste polykali slzy a v tu samou chvíli hlavní hrdina pronesl něco tak uzemňujícího, že se začnete najednou smát. Musím si pustit film, snad se mi zážitek nezkazí.

19.09.2019 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Myšlenka určitě zajímavá. Bohužel se to ale nečte moc dobře a jediné, co tak z knihy uvízne v hlavě je ten opravdu povedený konec (něco jsem prokoukla, něco ne).

17.09.2019 3 z 5