Bill dobyvatel

Bill dobyvatel https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179607/mid_bill-dobyvatel-1RD-179607.png 4 19 9

Humoristický román o mladém muži, který na přání bohatého strýce odjíždí z Ameriky do Londýna zjistit, proč jedna ze strýcových filiálek spěje ke krachu. Přijíždí za zhýralým bratrem své snoubenky, na kterého má dohlédnout a zabránit mu ve styku s nevhodnou společností. V Londýně se Bill setká s přítelkyní z dětství, obnoví bývalé přátelství a díky svému průvodci se dostane do kolotoče trapných omylů, milostných zápletek a komplikací. Mladý muž však nakonec všechny své problémy šťastně vyřeší, zamilované dvojice se dají dohromady tak, jak jim velí cit a celé dobrodružství skončí očekávaným Happy-endem.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Sfinx – Bohumil Janda

Bill the Conqueror , 1924

Bakana
28.07.2022 5 z 5

Tohle je můj Wodehouse :-).
Vtipné, bláznivé, naprosto neuvěřitelné, ale v tomto žánru mi to nevadí. Miluju, jak se Wodehouse nezahazuje s nějakým plebsem a jeho postavy jsou vždycky továrníci, aristokraté apod. :-D.

101evca
12.04.2022 4 z 5

Wodehouse čtu, když je mi smutno, protože jeho svět bláznivých náhod, útěků a návratů, komorníků, všetečných tetiček, bohatých strýčků a mladých milenců, kteří se chtějí vzepřít osudu, mi vždycky zvedne náladu.
A Bill dobyvatel je možná ještě lepší než většina Wodehousových knih.

milan3144
11.04.2021 4 z 5

V podstatě jsou všechny knihy, co jsem zatím přečetl od tohoto autora, na jedno brdo. Ale to brdo je velmi zábavné a ztřeštěné, plné omylů a nečekaných náhod, které ony omyly opět napravují a nebo naopak ještě více zašmodrchávají.
Čtyři hvězdy.

Greenfingers
24.05.2020 5 z 5

Bill dobyvatel patří k mým nejoblíbenějším románům od PG.Wodehousea. Jeho humor má až léčivé účinky (alespoň pro mě). Vždy mi zaručeně zvedne náladu.

haWranka
29.02.2020 4 z 5

Pobavila jsem se skvěle! Knihu můžu doporučit všem, kteří mají rádi britský humor. Tohle byla krásná kombinace mých oblíbených Jak je důležité míti Filipa a Eva tropí hlouposti :)

Wendysek
26.11.2019 5 z 5

Jako vždy paráda! :)

bobo7592
16.11.2018 5 z 5

Wodehouse = výborné čtení na dobrou náladu.

pepa4081
14.11.2018 5 z 5

Jako vždy skvělý Woodehousův humor. Nevím, co dodat, knížka se mi moc líbila.
Nanejvýš uspokojivé.

Merlinit
26.10.2014 5 z 5

Typický Wodehouse. Laskavý, ale břitký humor v knize plné bohatých strýčků odhodlaných své synovce a neteře dovést ke štěstí, ať už o něj stojí, nebo nikoliv.