Zdráhavá nevěsta

Anglie, 1815. Beth vede život přesně podle svých představ. Pracuje jako učitelka v dívčí škole, což jí skýtá vytouženou nezávislost a především způsob, jak se vyhnout jhu manželského svazku. Její odhodlání nepodvolit se vůli žádného muže se však hroutí jako domeček z karet ve chvíli, kdy se z ní stane figurka ve hře mocného šlechtice, jenž ji nutí ke sňatku se svým dědicem, světáckým Lucienem de Vaux. Ani Lucien není vidinou sňatku příliš nadšený, přestože si jím může zajistit obrovské dědictví. Upjatá a emancipovaná učitelka se mu z duše protiví, na jeho vkus je až příliš vzpurná a nepochopitelně se odmítá podvolit jeho mužské autoritě. Rozhodne se jí uštědřit lekci pokory, avšak Bethina nezdolnost a šarm jeho odhodlání nahlodají a zakrátko stojí Lucien před zcela jiným problémem: jak před ní uchránit své srdce…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15320/zdrahava-nevesta-15320.jpg 4104

Rebelové 2.

Vydáno, Domino

An Unwilling Bride, 1992

Kniha Zdráhavá nevěsta

haWranka
03.03.2020

Začátek mě hodně bavil, vůbec celá první cca polovina mě zaujala rozhodně víc, než předchozí díl. Bohužel pak kniha ztrácela na tempu, nápad se vytratil a já dočetla jen ze setrvačnosti.

zimolka
15.03.2019

Oddechové čtení.

rampapa
22.08.2018

Úplně nádherně se mi četlo❤❤❤Knihu velmi doporučuji

vcielka
06.12.2017

Kniha sa mi pacila. Citala sa mi velmi dobre. Pacilo sa mi ako bola vymyslena zacinajuca zapletka. Neviem si ale predstavit, ze by Lucien v skutocnosti vobec dovolil sa Beth obliect do siat prostitutky a pustit ju do domu s pochybnymi chlapikmi. To bolo dla mojho nazoru pre Luciena netypicke spravanie a nesedelo mu. Tak isto ani Beth by to podla mna nespravila jedno aka feministka to je. Vsak na jednej strane tam odsudzuje dceru svojej idolky zato ze usla so zenatym muzom a poji sa dotykov a manzelskeho loze a zrazu nema problem na seba natiahnut odev prostitutky a flirtovat. Divne. Vojvoda a vojvodkyna super. Ich pribeh by som urcite dala na celu knihu :) Strasne sa mi pacili pasaze ked su rebelovia pokope u Nicholasa btw. Priznam sa, ze som sa na Luciena celkom tesila vdaka prvej knizke. Cakala som zvodcu v plnej sile, coho som sa vobec nedockala. Keby som knizku predtym necitala povedala by som,ze je postava Luciena v poriadku. Takto mi to ale tak neprislo. Inak knizka fajn.

Nini650
04.03.2017

Tak tenhle díl byl zklamáním. Nevím, v co jsem doufala, ale určitě ne v toho. Začíná to slibně, dva lidé donucení k sňatku z rozumu, ale pak se to nejak uvrtlo. Beth mi pripadala jako inteligentní silná žena, ale postupně se hodně změnila, odložila své zásady a stala se z ní husička, přestože jsem do ní vkládala naděje. Ještě horší byl Lucien. Jeho chování jsem nerozuměla už vůbec. Chvili byl milý a okouzlující a vzápětí byl chladný a nebezpečný. Mnohdy neměl důvod být na Beth takový a ona se do něj přesto zamilovala. Postavy se však vyvíjí a v v případě Beth k horšímu v Lucienově k lepšímu. Nejhorší je konec a jejich chra na prostitutky a pasáky, v tu chvíli mi vadilo i chování Vévody. Jinak, jak už tu kdosi napsal, příběh Vévody a Vévodkyně v pozadí je smutný a romantický zároveň, podle mě lepší, než hlavní děj.

havrmoni
03.12.2015

Krásný romantický příběh a vtipné dialogy k tomu. Líbí se mi rebelové jak se dokáží bavit a být rošťácký kluci i vážní majitelé titulů. Vztah rodičů Luciena v pozadí byl v jednu chvíli nejromantičtějším momentem v celé knize.

jaja1989
27.05.2014

vyborna kniha hodne jsem se ztotoznila s postavama.

modranka
28.04.2014

Zaujímavý a originálny námet, aspoň čo sa týka rodinných vzťahov. V príbehu ma zaujali postavy Lucienových rodičov. Keď zlyháva komunikácia, zlyháva aj manželstvo aj priateľstvo. Pekný príbeh, ktorý sa oplatí prečítať aspoň raz.