S jedním uchem naveselo

S jedním uchem naveselo https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69785/s-jednim-uchem-naveselo-69785.jpg 4 132 14

Knížka povídek úspěšného autora obsahuje šest nejlepších textů, který vyšly v souborech Nakladatelství Listen (Miluj mě víc, Schůzky s erotikou, Tenkrát za totáče…) a čtyři nové. Zatímco starší povídky texty vynikají typicky šabachovským humorem a porozuměním pro city i vidění světa dospívajících, texty nové mají vážnější charakter a jejich hrdiny jsou dospělí.... celý text

janadibelkova
13.11.2023 2 z 5

Pan Šabach mě vždycky bavil, proto jsem nechtěla tyto povídky vynechat, ale má lepší knihy..

medlovice
18.05.2021 5 z 5

Petr Šabach je zárukou zábavy a na jeho knížečky se těším a vychutnávám si je . Tady jsem se obzvláště potěšila, protože jedna z povídek Miserere je částí mého oblíbeného filmu U mě dobrý. Jen škoda, že autor už nic nenapíše. když na to pomyslím, připadnu si jako ten klučina v kostýmu králíka. S jedním uchem naveselo, protože tu po něm hodně zůstalo, a s druhým nasmutno, protože všechno to jednou skončí.

haWranka
24.01.2021 3 z 5

Některé povídky se mi líbily, jiné mi přišly zbytečné. V průběhu čtení jsem si také uvědomovala malý pocit déjà vu, takže jsou buď povídky neoriginální, nebo jsem knihu už četla a zapomněla.

kuky921
01.02.2020 3 z 5

Žádná hitparáda to není. Některé povídky jsou velmi podařené, ale celkově mě tato kniha moc nenadchla.

stoun25
25.12.2019 4 z 5

Je to přesně jak napovídá název knihy, jedním uchem naveselo, druhým ven.
Kniha mě pobavila, ale v hlavě neuvízne.
4 hvězdy.

bararich8
22.11.2018 2 z 5

Taková knížka, co neurazí, ani nenadchne a za týden už nebudu schopna říct, o čem byla. Bohužel.

Aleh
08.04.2018 4 z 5

Petr Šabach má dar jedinečným způsobem zachytit a popsat příběhy obyčejných lidí. Ze zdánlivě jednoduchých příběhů vykouzlí vyprávění, u kterého máte pocit, že jste skoro jeho součástí. Často si vybavuji kulisy míst, které jsou součástí toho či onoho příběhu. Autor si všímá detailů a zachytí a sugestivně popíše okamžiky v životě hrdinů povídek, tak, že máte pocit, že jste součástí autorova vyprávění. Doporučuji pro ty, kteří si oblíbili autorův nezaměnitelný styl psaní.

Isew
23.05.2017 3 z 5

Příjemné povídky. Vtipné, milé, dojemné. Příští měsíc si už sice nebudu pamatovat asi žádnou z nich, ale čas s touto knihou rozhodně nebyl promarněný. Navodil příjemnou atomosféru klidu a pohody, a to není málo.

KrystofJuzko
20.05.2017 5 z 5

Prostě Šabach. :)

whale77
02.03.2017 4 z 5

Protože je Šabach můj oblíbený autor, tak jsem spokojená i s těmito krátkými povídkami. Jo, jdou mu i „slohovky“, tedy psaní na zadané téma!

houbaaa
17.11.2016 5 z 5

Každá z šesti povídek se mi líbila a knihu jsem přečetl zhruba za 2 hodiny. Musím říct, že mě to velice bavilo a autor zde srší dobrými nápady a obraty. Doporučuji

kota
11.01.2013 4 z 5

Petr Šabach Vás v krátkých povídkách vtáhne do děje.. když vypráví o chytání ryb v Norsku, skoro se až zakláníte, abyste prut s rybou vytáhli, u povídky Miserere jsem měla záchvat smíchu, umí popsat krásně vánoční cestu vzhůru Nerudovou ulicí, tajemno ateliéru i tmavého lesa s přítomným opilcem.. Doporučuju jako milou odpočinkovou knížku, která se čte snadno a pobaví.

Addie
31.05.2011 4 z 5

Tentokrát mi povídky přišly spíše úsměvné než pro zasmání, ale rozhodně bylo v rámci kvality a Šabachova umu co číst.

Boboking
23.05.2011 5 z 5

Šabach nezklamal, je výborný povídkář. S chutí jsem si opět přečetl starší kousky z edice Česká povídka (fantastický projekt!) a i nové, které jsou jedinečné. Skutečně nic než 5* si kniha nezaslouží. Vtip, hovorový jazyk, výborné charakteristika postav....

Část díla

2006  83%Občanský průkaz
2010  84%Opilé banány
2012  59%Království za story
2012  79%Máslem dolů

Kniha S jedním uchem naveselo je v