hapac hapac komentáře u knih

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Jak je tu už napsáno - útlá knížečka (pozor !!!! napsaná již v roce 1938), přečtená na posezení, která přesto dokáže zanechat nezapomenutelný dojem. Velké drama, kdy doba a okolnosti dokáží udělat z přátel nepřátele a kdy tolik, tolik síly má slovo..............

12.09.2018 4 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Série je pěkná, takže ani další díl mne nezklamal a jdu na další.

12.09.2018 4 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Ale jo, četla jsem určitě od autorky lepší, ale nejsem zklamaná. Nenáročné, příjemné, ale rozhodně čtivé.

Pozoruhodná místa naší vlasti Pozoruhodná místa naší vlasti Jaroslav Kocourek

Líbilo se. Opravdu pozoruhodná místa, která stojí za návštěvu.

12.09.2018 4 z 5

Pozoruhodná místa naší vlasti 2 Pozoruhodná místa naší vlasti 2 Jaroslav Kocourek

Knížka se mi líbila, stejně jako první díl. Hezké ilustrace i popis, místa zajímavá. Jediné, co mi v ní chybí, tak je mapka (čistě orientační) s místem jednotlivých zajímavostí (ať už jedna na celou republiku nebo jednotlivě u konkrétního místa). Pokud si plánuji výlet do nějaké oblasti, bylo by jednoduché mrknout se, zda tam zrovna je či není nějaká zajímavost z této knihy. Uvedené souřadnice ve fázi přípravy výletu se mi nehodí.

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Krásná. Opravdu. Příběh Toma a Ráchel plný spousty vzájemné lásky a porozumění, kdy tak nějak tušíte, že to nedopadne dobře, hodně zajímavých informací o Zlíně, Baťovi a jeho podnikání, ještě víc o životě v Indii a pak také o holokaustu. Příběh, který se pomalu rozplétá a kruh se uzavírá. Je to kniha, které ráda udělám místo ve své knihovně. Tam někam nahoru posílám autorce poděkování za krásný čtenářský zážitek.

12.09.2018 5 z 5

Písařka ze Sieny Písařka ze Sieny Melodie Rose Winawer

Siena je krásné město a příběh, který do něj spisovatelka zasadila, kdy se propojila současnost a středověk, se mi moc líbil. Trošku jsem se děsila počtu stránek a hutného textu, ale nakonec jsem jej zvládla a času stráveného s Beatrice nelituji.

12.09.2018 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Silný příběh, který i přes opravdu těžký obsah je třeba si občas přečíst. Kniha vás svým obsahem doslova vcucne a pak na konci zcela vyždímané vyplivne. A je jedno, do jaké míry to je skutečnost či fikce. Ne, nechci to nikdy zažít a asi si to už nikdy znovu nepřečtu.

16.08.2018 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Krásná čeština, milé, příjemné počteníčko. Zcela se shoduji s komentářem kap66, takže není nic, co bych jiného mohla napsat.

16.08.2018 5 z 5

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

Knížka se moc krásně četla, autor dokázal na doslova pár stránkách zachytit hodně dlouhé časové období, které vůbec nebylo nudné a nezajímavé. Opravdu jsem si početla a nechala se unášet dějem. Kniha o lidských osudech zasazena do zajímavého kraje, ve víru dějin, kdy není vše černobílé.

16.08.2018 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje druhé setkání s paní Mornštajnovou a opět čtenářský zážitek. Hana se mi líbila asi o trošku víc (z Hany běhal často mráz po zádech a osudy postav mi ležely dlouho v hlavě), ale i tak osudy tří žen byly zajímavé a děj pěkně plynul, takže mi bylo líto, když jsem knihu dočetla.

15.08.2018 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Moje první přečtená knížka od Jojo a s odstupem času a po přečtení všech dosud vydaných dalších románů (až na Zakázané ovoce) hodnotím jako druhou nejlepší (nejvíc se mi líbila Dívka, již jsi tu zanechal). Dávám 5 hvězdiček, ale je to tak na 4 a 3/4. Četlo se moc dobře, ostatně oni všechny knížky od této spisovatelky se čtou hodně dobře, čímž děkuji i za pěkný překlad neboť nemohu posoudit s originálem.

15.08.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Román o lásce, který se lehce čte a konec většina citlivějších povah obrečí (tedy i já). Kniha se mi líbila víc než filmová verze. Dávám tak 4,5 hvězdičky. Dívka, již jsi tu zanechal a Stříbrná zátoka se mi líbily víc.

15.08.2018 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

V řadě postřehů musím souhlasit s komentářem Anna 13. I já mám ten pocit, že tato vyjímečná stavba byla zneužita pro běžný, tuctový příběh. Raději doporučuji samotnou vilu navštívit nebo si alespoň prolistovat knihu Vila Tugendhat od Ludwiga Miese van der Rohe od: Daniela Hammer-Tugendhat, Ivo Hammer, Wolf Tegethoff - https://www.databazeknih.cz/knihy/vila-tugendhat-od-ludwiga-miese-van-der-rohe-193832 (první část knihy je určitě moc zajímavá, ke konci je to spíše určeno pro odbornou veřejnost).

30.07.2018 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tak z této knížky jsem trochu rozpačitá, na jednu stranu hodně vysoké hodnocení, kniha se opravdu četla dobře, ale na druhou stranu mi to připadalo takové poslepované - ode všeho něco, přesto, že je kniha zařazena do knih o válce (holokaustu). Hodně se mi líbil příběh babičky Minky, příběh její vnučky Sage je trochu taková lovestory okořeněná o řadu mouder (zkrátka americký styl). Příběh o upírech mi nijak nevadil, i když jsem ze začátku nevěděla proč tu je a asi bych se bez něj obešla. V poslední době jsem četla několik knih s válečnou tématikou a byly určitě lepší, takže dávám 4 a to jen díky opravdu zajímavému příběhu z války.

30.07.2018 4 z 5

Pohádky z pekelce Pohádky z pekelce František Nepil

Knížku jsem si vybrala do čtenářské výzvy a tak jsem si připomněla milé počteníčko a v duchu laskavý hlas pana Nepila.

12.07.2018 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Líbí se mi obal knihy, Šumavu mám moc ráda, nějak čím dál víc, houby ráda sbírám i jím, ale děj byl moc, moc tíživý.

07.07.2018 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Silný příběh, který stál za přečtení. Není co dodat. Vše tu již bylo napsáno.

07.07.2018 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Nápad zajímavý a začátek knihy mě docela i bavil, ale druhou polovinu už jsem chtěla mít rychle za sebou a jít raději na jinou knížku. No zkrátka černě černý humor, kdy jsem se občas i zasmála, ale zároveň jsem z toho měla docela nepěkný pocit. No, není to zas tak daleko.... Zaujal mne i obal knihy, ale vzít si knihu na dovolenou do zahraničí, na to jsem neměla odvahu.

07.07.2018 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Prima nápad s recepty, oddechové čtení, které je však určeno pro jinou věkovou kategorii.

07.07.2018 3 z 5