hapac hapac komentáře u knih

Anglie je na houby Anglie je na houby Benjamin Kuras

Moc hezké povídání o houbách pro všechny, kdo mají rádi jejich sběr i pojídání. Receptů je tu nepočítaně a myslím, že stojí za to některé z nich vyzkoušet.

14.01.2024 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Knihu jsem si chtěla přečíst podruhé a určitě se mi líbila ještě víc než při prvním čtení. Přečetla jsem si tu řadu moc hezkých recenzí, s kterými se ztotožňuji a lépe to ani napsat neumím. Zbyňkova nespavost - pro mne jedno velké téma, které mne taky provází životem. A i ty ostatní témata jako rodina, rodinné vztahy, práce, půda či život na vesnici a ve městě, tak mě to moc bavilo a nezbývalo než knihu číst a číst a dočíst ji v hluboké noci. Myslím si, že i přesto že se někomu může zdát kniha málo akční, tak se tu prolíná celá řada důležitých lidských témat, které nás životem provází a proplout jimi se ctí, tak abychom se za sebe nestyděli, není lehké. Moc děkuji za hezké čtení a krásné popisy naší úžasné jihočeské krajiny.

07.11.2023

Ztracený příběh Ztracený příběh Charles Martin

Romantický příběh, který se mi líbil. I takovéto příběhy mne nutí k zamyšlení nad osudem postav příběhu, ale i nad tím mým. Však v každé knížce si každý z nás může najít alespoň jednu větu, jedno slovo, které je pro nás důležité, inspirativní, které nás zkrátka osloví, udělá den hezčí...

11.04.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Jako vždy odpočinkové čtení, kterým je třeba si občas udělat radost a pohodu.

11.04.2022 4 z 5

Hráč Hráč František Niedl

Byla jsem překvapená již při čtení prvního dílu. No a pokračování nemá chybu. Je to úplně jiný Niedl než jeho historické romány, příběh je to hodně drsný, někdy možná až neuvěřitelný, ale rozhodně čtivý.

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Opět pěkné počteníčko. Zkrátka Jenny Colgan je jistota hezkého příběhu.

Světlo z Pauliny Světlo z Pauliny Jan Štifter

Moc hezké a propojené povídky. Povídky z míst, které mám moc ráda. Povídky, které připomínají dobu, kdy tu žít nebylo lehké. Máme tady na jihu ale opravdu šikovné spisovatele.

Učitel na Šumavě Učitel na Šumavě Jaroslav Soukup

Knížka o mládí legendy Šumavy. Moc mne mrzí, že pan Kintzl je již na druhém břehu, setkání s ním bylo moc milé a inspirativní a jeho knížky o Šumavě parádní.

11.04.2022 5 z 5

100 nejhezčích výletů po Česku a Slovensku 100 nejhezčích výletů po Česku a Slovensku Jan Hocek

Moc hezká a inspirativní knížka. Pěkné fotografie a dobré mapy.

Ježek - Lesní doktor Ježek - Lesní doktor Elfriede Täumer

Knížka, kterou jsem dostala kdysi jako malá. Moc ráda jsem si ji četla.

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Na Kodaň vzpomínám moc ráda, příběh se zde odehrávající jsem si tak ráda přečetla, stejně jako i ostatní knížky J. Caplin. Možná , že to jsou naivní příběhy, ale což i takových je mi třeba a nestydím se za to, že si je čas od času přečtu a občas i mám slzu v oku. Netrpělivě čekám na Chatu ve Švýcarsku - sem s ní.

07.09.2021 5 z 5

Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Petr Sís

Opravdu se jedná o ojedinělou knihu, která by měla být povinnou knihou pro další generace. Ano tak to bylo - jedinečně, stručně a výstižně podáno.

Venuše Samešová Venuše Samešová Venuše Samešová

Zajímavý, hodně otevřený příběh. Nevím, co napsat víc - žít bych tak nechtěla, neuměla....

07.09.2021 4 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Oddechové čtení, vtipné, svižné, zkrátka napohodu.

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Romantický příběh s trochou exotiky a napětí.

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Moc se mi líbilo seznámení s jinou kulturou a životem v tak pro nás exotické zemi.

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Čtivé, moc jsem si román užila.

07.09.2021 4 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Pěkné, odpočinkové čtení.

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

Pokračování hezké série, zajímavé postavy, doba i místo děje.

07.09.2021 4 z 5

Zázrak svaté Winifredy Zázrak svaté Winifredy Ellis Peters (p)

Historická detektivka, která má své místo v mé knihovně a patří k těm, ke kterým se čas od času ráda vracím.