hapac hapac komentáře u knih

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Nejhezčí věc, kterou můžete o vesnici Borg říct, je to, že leží u silnice. Ale nenechte se zmást. Kniha je to skvělá, příjemná, laskavá, dojemná a Britt-Marii jsem si zkrátka oblíbila - takový Ove v sukni. Závidím vzorně srovnané příbory, dostatek jedné sody a Faxin mi tedy rozhodně chybí. Obdivuji, co Britt-Marie dokázala - změnit život, udělat hodně dobrého i pro jiné a že se ukázalo, že za maskou nerudné báby je soucit, laskavost, poctivost a dobrota. Jak už tu bylo napsáno - po přečtení mi bylo dobře na duši.

25.10.2018 5 z 5

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Tak z téhle knížky jsem smutná. Ivanku Devátou mám moc ráda a její knížky si beru do čekáren k lékaři nebo když mi není zrovna do zpěvu, ale tato její zatím poslední knížka se mi opravdu dobře nečetla.

20.09.2018 3 z 5

Dáma s prošlou zárukou Dáma s prošlou zárukou Marcela Mlynářová

Autorku mám ráda a obdivuji její povahu, neustálý optimismus a neskutečnou energii. Ráda cestuji a tak mi její putování bylo příjemné, obzvláště pak Šumava, kterou mám moc ráda. Při čtení zároveň koukám na mapu a cestujeme spolu.....Takže za mne ano za 3,5.

20.09.2018 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Knížka, která se mi líbila od p. Moyesové nejvíc.

14.09.2018 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Moje oblíbena kniha - vtipná, milá a Helenka v podání B.Hrzánové byla prostě úžasná.

14.09.2018 5 z 5

Já a štrúdl Já a štrúdl Jiřina Tejkalová

Knížka se mi líbila, čtivá, pohodová - příběh ze života. Určitě pěkná kniha, kterou především ocení čtenářky 50+.

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Mám ráda takové knížky. Setkání rodiny během vánoc spolu se vzpomínáním bylo pro mne opravdu milé čtení.

Ranč u dědečka Ranč u dědečka Táňa Keleová-Vasilková

Neměla jsem nějak velké očekávání, ale čekalo mne docela milé překvapení v pohodové knížce.

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Tak předchozí díl byl opravdu hodně, hodně romatický, ale i přesto se mi pokračovaní četlo dobře.

55+ 55+ Jiřina Tejkalová

Já a štrúdl se mi líbil o trochu víc, ale ano na Madeiru jsem se s nimi těšila a čím víc se blížím k 55+, tak tomu rozumím.

14.09.2018 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Za mne ano. Čtivá, emotivní kniha, kdy Smrt jako vypravěčka spolu s Liesel je opravdu originální nápad. Prozrazení děje mi nijak nevadilo, naopak jsem si čtení užívala. Zlodějka knih spolu s Osvětimskou knihovnicí, Zvukem slunečních hodin či Slavíkem a Hanou patří určitě pro mne k tomu nejlepšímu, co jsem o tomto období v poslední době četla. Každá z těchto knih je tak jiná a zároveň tak stejná - plná emocí, bolestí...

13.09.2018 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Dobrá kniha. Nářečí mě bavilo a k příběhům se šiklo (vulgarismy už se mi líbily méně). Ano, tak to na vesnici chodí, ale lidé tam nejsou o nic lepší nebo horší než ve městě. Jsou jen trochu jiní. Já jsem prožila první čtvrtinu života na vesnici, druhou ve městě, třetí jsem opět na vesnici a tu poslední kdo ví.....
Vzhledem k tomu, že jsem měla knížku půjčenou z knihovny, tak jsem se k mapě nedostala (prozkoumám dodatečně v nějakém knihkupectví).

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tak tahle kniha mne docela zasáhla (myslím v pozitivním slova smyslu). Kniha, která zdaleka není o hokeji, ale o lidech, jejich vzájemných vztazích, touhách a taky o osudu. Prásk!

12.09.2018 4 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

I druhý díl fajn, takže hurá na pokračování.

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Přečteno po Švédských holínkách, takže jsem věděla do čeho jdu a zklámána jsem rozhodně nebyla. Trochu ponuré, syrové, ale přesto čtivé.

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Za mne ano. Krásná poetická knížka, ač já povahou poeta určitě nejsem. Krásný jazyk, zajímavé téma. Doporučuji si na knihu udělat čas a klid a pak si ji třeba taky vychutnáte. Začala jsem číst i Dcery a ty mi tedy nějak nejdou (asi na nějakou dobu odložím). Nedoporučuji je číst za sebou a je jedno v jakém pořadí, každá je jiná.

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Takové příjemné, oddechové čtení.

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Skvělá knížka, jiná než Ove, ale fakt taky dobrá. Jenom si ji v brzké době musím přečíst znovu, protože ty pohádky na začátku jsem trochu lajdala a pak se v tom ztrácela.

Skoro se to podobalo lásce Skoro se to podobalo lásce Jan Míka

Proč ne, milé překvapení.

Slavík Slavík Kristin Hannah

Opravdu hezký příběh dvou sester, kdy každá z nich se v tak těžké době zachovala neskutečně statečně. Zase trošku jiný pohled na válku. Knížka, která je pro mne srovnatelná s Hanou či Zlodějkou knih nebo Zvukem slunečních hodin. Každá z těch knih je jiná, ale čtivá a zajímavá.

12.09.2018 5 z 5