Já a štrúdl

Po rychle rozebrané veleúspěšné knižní prvotině Můj řecký rozvod přichází autorka s další novinkou. Hrdinka románu má svůj život pevně v rukou – jiné ruce totiž k dispozici nemá. Musí pečovat o nemocného manžela, vychovávat dospívající dceru, pomáhat dvěma dospělým synům, naslouchat pošetilé mamince a hlavně péct štrúdl, neboť právě ten je pro její rodinu už skoro dvacet let hlavním a jediným zdrojem obživy. A jednoho dne se ten dosud dobře fungující stroj zasekne. Manžel přestává mluvit, maminka se chce vdávat, syn se nechce, ale zřejmě bude rozvádět a velbloud z jihočeské firmy dokonce začne kousat... Smutně veselý román pro ženy, které chtějí lépe porozumět svým mužům, a pro muže, kteří chtějí lépe porozumět svým ženám....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46009/ja-a-strudl-46009.jpg 3.927
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Lika klub

Kniha Já a štrúdl

Radim
15.10.2019

Myslím, že by si knihu měli přečíst i chlapi. Jednak se výborně čte, druhak je fakt vtipná, třeťak je tam i několik receptů na štrúdl a hlavně se tam dovědí spoustu věcí o ženských, které jim samy neřeknou. Na základě této knihy jsem si dočetl i další 3 knihy Jiřiny Tejkalové a musím uznat, že ta paní umí opravdu skvěle psát, a to o tématech různých. Schválně to zkuste!

hapac
14.09.2018

Knížka se mi líbila, čtivá, pohodová - příběh ze života. Určitě pěkná kniha, kterou především ocení čtenářky 50+.

Ronny
29.01.2018

Tak já si myslím, že zase tak nenáročný čtenář nejsem, ale knihu jsem přečetla velmi rychle. Bylo to vtipné, bylo to ze života, bylo to čtivé!!
Jistěže se mi líbila také proto, že jsem ve stejné věkové kategorii jako hlavní hrdinka, nebo lépe řečeno dnes už spíše jako hlavní postavy volného pokračování této knihy 55+. Proto se ztotožňuji s problémy těch žen. Myslím, že mladé čtenářky to nemá proč zaujmout. Také málokdy sáhnu po neověřeném českém spisovateli, právě protože jsem byla často zklamána lehkou oddychovou četnou. Takže čtenářky 50+ a 55 + jděte na to!!

perpe2a
22.11.2015

knihu hodnotím průměrně, oddechovka, popisuje běžné stresy, problémy a starosti jedné rodiny

serafína
11.02.2014

Pobavila jsem se, je to knížka ze života, trefně popsané pocity a myšlenky - odkud to jen znám :o)????????