Já a štrúdl

Já a štrúdl https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46009/ja-a-strudl-46009.jpg 4 36 9

Po rychle rozebrané veleúspěšné knižní prvotině Můj řecký rozvod přichází autorka s další novinkou. Hrdinka románu má svůj život pevně v rukou – jiné ruce totiž k dispozici nemá. Musí pečovat o nemocného manžela, vychovávat dospívající dceru, pomáhat dvěma dospělým synům, naslouchat pošetilé mamince a hlavně péct štrúdl, neboť právě ten je pro její rodinu už skoro dvacet let hlavním a jediným zdrojem obživy. A jednoho dne se ten dosud dobře fungující stroj zasekne. Manžel přestává mluvit, maminka se chce vdávat, syn se nechce, ale zřejmě bude rozvádět a velbloud z jihočeské firmy dokonce začne kousat... Smutně veselý román pro ženy, které chtějí lépe porozumět svým mužům, a pro muže, kteří chtějí lépe porozumět svým ženám.... celý text

ivanaga
20.06.2023 2 z 5

Vzhledem k věku by mě to mělo oslovit, šrúdl mám taky ráda, ale toho třeskutého humoru tam na mě bylo trochu moc. I když autorce se nedá upřít, že dokáže být opravdu vtipná. Připomnělo mi to Aristokratky, které opravdu nemusím. Tahle poloha se mi zdá už prvoplánová, podbízivá, taky díky těm piroteskním postavám maminky či Roberta, Dala by se podle toho ale natočit dobrá ulítlá komedie. Já mám prostě radši opravdovno, autentično, více melancholično. Knížky dělím na ty, co si nechávám a na ty, co posílám dál. Tohle je ten druhý případ.

Péťa Z.
14.05.2022 3 z 5

Tak já jsem to četla asi ještě moc mladá. :-) Vzala jsem si s sebou knížku na tábor, když jsem vypomáhala. Ale vlastně si ji už skoro vůbec nepamatuju.

Zuzulinka
12.12.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila, byla čtivá, i pohodová. Klasický příběh z běžného života ženy-podnikatelky. Určitě pěkná kniha, kterou především ocení čtenářky nad 50. Doporučuji!

martiline
13.03.2021 5 z 5

Konečně po dlouhé době něco z českého prostředí a hlavní hrdinka je téměř v mém věku, tedy ... já téměř dosahuji jejího věku :-) ... a také si někdy připadám jak "matka-blbka", ale naštěstí až "takové děti" nemám :-)) .... Kniha je úsměvná, ač děj až tak úsměvný není. Moc se mi líbí, jak se s tím hrdinka poprala. Prostě krásný hořkosladký román ... Doporučuji k přečtení, pobavila jsem se velmi. :-)

Radim
15.10.2019 5 z 5

Myslím, že by si knihu měli přečíst i chlapi. Jednak se výborně čte, druhak je fakt vtipná, třeťak je tam i několik receptů na štrúdl a hlavně se tam dovědí spoustu věcí o ženských, které jim samy neřeknou. Na základě této knihy jsem si dočetl i další 3 knihy Jiřiny Tejkalové a musím uznat, že ta paní umí opravdu skvěle psát, a to o tématech různých. Schválně to zkuste!

hapac
14.09.2018 4 z 5

Knížka se mi líbila, čtivá, pohodová - příběh ze života. Určitě pěkná kniha, kterou především ocení čtenářky 50+.

Ronny
29.01.2018 5 z 5

Tak já si myslím, že zase tak nenáročný čtenář nejsem, ale knihu jsem přečetla velmi rychle. Bylo to vtipné, bylo to ze života, bylo to čtivé!!
Jistěže se mi líbila také proto, že jsem ve stejné věkové kategorii jako hlavní hrdinka, nebo lépe řečeno dnes už spíše jako hlavní postavy volného pokračování této knihy 55+. Proto se ztotožňuji s problémy těch žen. Myslím, že mladé čtenářky to nemá proč zaujmout. Také málokdy sáhnu po neověřeném českém spisovateli, právě protože jsem byla často zklamána lehkou oddychovou četnou. Takže čtenářky 50+ a 55 + jděte na to!!

perpe2a
22.11.2015 3 z 5

knihu hodnotím průměrně, oddechovka, popisuje běžné stresy, problémy a starosti jedné rodiny

serafína
11.02.2014 5 z 5

Pobavila jsem se, je to knížka ze života, trefně popsané pocity a myšlenky - odkud to jen znám :o)????????

Jiřina Tejkalová
česká, 1955