hapac Online hapac komentáře u knih

Tak musím nejprve pochválit knihu jako takovou, úžasný papír, nádherné fotografie (za to je ta hvězda navíc), příběhy to byly jistě zajímavé, ale je to kniha skutečně více o pocitech lidí, kteří se ocitli trošku na okraji společnosti (z různých důvodů - často díky užívání drog, alkoholu či díky svému ne zcela obvyklému pohledu na svět), ale určitě to nejsou samotáři, tak, jak bych si představovala, že by se mohlo psát - starousedlíci, s hlubokými kořeny na Šumavě zapuštěnými. Tak o takových bych si skutečně ráda něco přečetla. Každý ten rozhovor byl jiný, tak jako samotní aktéři, ale nejvíc mne oslovily příběhy obou žen. Kniha rozhodně stojí za přečtení, k zamyšlení.

22.01.2019 4 z 5

Důchodkyně nestřílejte Důchodkyně nestřílejte Marcela Mlynářová

Knížky beru jako prima zpestření mezi těmi současnými, ale často ponurými (i když velmi dobrými) knihami. Líbí se mi ta energie a taky radost něco nového poznávat.

22.01.2019 3 z 5

Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete Jaroslav Pulkrábek

Tak zase pěkné počtení o Šumavě.

Jeptiška pro markraběte Jeptiška pro markraběte Naďa Horáková

Pěkné, čtivé, zajímavé. Jsem ráda, že jsem tuto sérii objevila a díky ní se tak dostala do Brna 14. století.

22.01.2019 4 z 5

Šumavská odysea Šumavská odysea Václav Jiřík

Hodně zajímavých informací o tak těžké poválečné době.

22.01.2019 3 z 5

Dánové mají hygge, Češi mají: poslední důvod, proč se nezabít Dánové mají hygge, Češi mají: poslední důvod, proč se nezabít Attilla Bič Boží (p)

Škoda, název nalákal a říkala jsem si, to bude takové rýpnutí po česku - vtipné a trochu sarkastické, ale bohužel jsem zjistila po pár stránkách, že se nic takového nekoná. Plno vulgarismu a vtipné to tedy moc není.

06.01.2019 odpad!

Pán hor 2 Pán hor 2 Hana Marie Körnerová (p)

Pokračování romantického příběhu od mé oblíbené spisovatelky, takže jistota na příjemně strávené odpoledne.

04.01.2019 3 z 5

Carolina Carolina Hana Marie Körnerová (p)

Romantický příběh pro zpříjemnění víkendu. Paní spisovatelka je pro mne sázka na jistotu.

Malinka Malinka Dita Táborská

Tak po delší době kniha, která se mi moc líbila a i přes smutný příběh jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Na duši mi dobře není a tak bych přála především Malce, no koneckonců i těm ostatním něco dobrého, vymotat se z toho bludného kruhu, ale je to jen kniha.....Chválím také obal knihy a děkuji p.Táborské za to, že knihu napsala.

04.01.2019 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Druhé setkání (v krátké době) s p. Třeštíkovou. Musím říct, že mi knížka opravdu sedla, zajímavé příběhy žen vzájemně pospojované. Ano, je třeba se soustředit, aby se člověk do děje nezamotal, ale opravdu jsem si početla. Je taky pravda, že jsem se tak zcela neztotožnila s žádnou z postav. Přesto mi kniha přišla pod ruku asi ve správnou dobu. Možná, že si pak člověk více váží svého celkem vzato trošku "nudného" života. Opět chválím hezký obal a myslím, že za nějaký čas si knihu ještě jednou přečtu.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Moje první knížka od p. Třeštíkové, a přes zde ne příliš pozitivní komentáře, se mne knížka líbila. Povahově jsem jiná než hl. postava, ale přesto jsem jí v mnohém rozuměla. Nářečí bylo docela prima a chválím veselý obal knížky. Za mne tak 3,5.

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Děj byl obdobný jako v prvním dílu, ale zase je to čtivé a stojí to za přečtení. Za mne tentokrát tak 3,5.

Asi nejsem ženská Asi nejsem ženská Marcela Mlynářová

Když si chce člověk oddechnout, tak dobrá volba, alespoň pro mne, navíc knížka inspirující k návštěvě zajímavých míst. Trošku závidím autorčinu neutuchající energii, soběstačnost, ale proč ne - i toho je třeba.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Pro mne milé překvapení, druhé setkání s p. Hartlem a zase jsem si pěkně početla.

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Knížka se stejně jako předešlé díly dobře četla. Děj pěkně plynul a tak se těším na díl poslední.

04.01.2019 4 z 5

Nejsem zklamaná, obdobný humor jako v předchozích dílech, zkrátka tak akorát pro zpříjemnění nedělního odpoledne. Až se budu potřebovat zase trochu zasmát, tak určitě po některém ze čtyř dílů sáhnu.

04.01.2019 3 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Čtivé, nenáročné, zkrátka oddychovka pro vyčištění hlavy....

O lidech a lidech O lidech a lidech Milan Lasica

Příjemné čtení.

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Hezky napsaný příběh, čtivý, napínavý, který pěkně plynul, z našeho pohledu těžká doba.

Sušicko pohledem Marie Malé Sušicko pohledem Marie Malé Marie Malá

Milá knížka, která mne zase zavedla na Šumavu. Při čtení jsem zároveň cestovala prstem po mapě a udělala si pár poznámek na zajímavé výlety, už se těším.