hapac hapac komentáře u knih

Malé zázraky Malé zázraky Kateřina Dubská

První povídky byly moc hezké, ale ke konci nějak kvalita slábla. Je však potřeba vědět, že existují malé zázraky i když jenom v knize. Byla to má první kniha od K. Dubské, tak si ráda přečtu i jinou knihu.

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Zkrátka Jojo... opět pěkné čtení, ač nejsem milovník koní.

07.07.2018 4 z 5

Ano - a každé ráno je cesta domů delší a delší. Krásně, dojemně a silně napsané. Knížka je nádherným návodem při loučení dětí se svými rodiči a vnoučaty se svými prarodiči.

Senzační sestry Turnerovy Senzační sestry Turnerovy Juliette Fay

Kniha ze zajímavého prostředí, která mile překvapila.

Švédské holínky Švédské holínky Henning Mankell

Krásně se četlo - o stáří, o citech.... vlastně se tam toho moc nedělo (až na to, že přišel o střechu nad hlavou), ale byl to hezký čtenářský zážitek.

07.07.2018 4 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Příjemné čtení, romantika s historickým pozadím...zkrátka milá oddychovka. Ráda si přečtu i další díly.

04.07.2018 4 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Nápad - formou dopisů určitě fajn. Chvílemi mi to ale připadalo zdlouhavé a nejsem si jistá, že by Elspeth v té době byla skutečně tak otevřená. Navíc jsem si jenom tak říkala, co dělala, když zrovna nepsala dopisy a básně.....

26.06.2018 3 z 5

Plavba Ňaderským mořem Plavba Ňaderským mořem Jan Míka

Knihu je fajn si vzít na dovolenou, dobře se čte.

18.06.2018 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Druhá knížka od P.Soukupové - asi si začínám zvykat. Líbila se víc než Nejlepší pro všechny. Hezky propracované vztahy mezi sestrami, jejich dětmi, partnery a rodiči. No jak je asi zvykem spisovatelky - vztahy to nejsou nijak radostné, dobrého aby člověk pohledal. Co mi trochu chybí je nějaký závěr.

12.06.2018 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Moje první knížka od P.Soukupové, námět určitě zajímavý, ale chování hlavních postav mi dost vadilo. Zvláště tedy dcera Hana - jak tu bylo již dříve napsáno - problém komunikace v rodině, stále napjatá atmosféra, no nechtěla bych s nimi žít. Jestli takhle se dnes žije - má žít, tak to je mi tedy líto. Za mě tak 3,5.

12.06.2018 3 z 5

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Knížka, která nalákala svojí obálkou, příběh byl chvílemi hrozně zajímavý, krásně se četl a chvílemi, jak kdyby to napsal školák, takové nevyvážené. Kdyby byl vypuštěn příběh s princeznou, tak bych si to možná užívala daleko více, nechyběla by mi. Za mě tak 3,5.

11.06.2018 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Moc hezky se četlo - možná byl Ove nerudný, ale zároveň to byl poctivec se smyslem pro spravedlonost. Docela jsem ho chápala, chvílemi jsem se usmívala, chvílemi mi bylo smutno.....

04.06.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezká, čtivá knížka, dojemný příběh silné ženy.

16.05.2018 5 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Velbloudi ti neloudí
Ba ani když zabloudí
Když zabloudí na poušti
Když je síly opouští
Proč mám duši velbloudí?

Hrdý Budžes byl zkrátka nej, přesto se to hezky četlo i když k smíchu už toho mnoho nebylo - zkrátka to je život radosti i bolesti. A básničky o lamách jsou prima.

Mladý pěkný lamy
nikdy nespěj samy
Starý lamy ať jsou rády
když maj aspoň kamarády

Když se večer zvolna stmívá
tak se lama z okna dívá
Sleduje to s dojetím
Nemá rozum. To je tím

15.05.2018 4 z 5

Slunce nad půllitrem Slunce nad půllitrem Jan Míka

Docela milé čtení.

29.03.2018 4 z 5

Nevím, zda si někdy přečtu knížku, ale audio kniha s hlasem M.Stránského byla skvělým společníkem na dovolené.

19.02.2018 4 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Václav Renč

Mám první vydaní z roku 1944. Památeční, kniha mé maminky-krásné a tajemné verše, úžasné ilustrace.

13.02.2018 5 z 5

Boženka u zajíčků Boženka u zajíčků Jaroslav Mácha

Kniha po mé mamince, kterou mám moc ráda. Na svou dobu neobvyklý příběh.

06.01.2018 5 z 5

Veterinář z Mitfordu se žení Veterinář z Mitfordu se žení Jan Karon

Moc milé čtení, ráda se k jednotlivým dílům vracím. Nechce se věřit, že se to odehrává v Americe.

06.01.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásně napsaná kniha, výborně se četla, nerada jsem ji odkládala. Jak je tu už mnohokrát napsáno - silný emoční zážitek.

05.01.2018 5 z 5