Perníková chaloupka

Perníková chaloupka vychází ke stoletému výročí narození obou autorů knížky. Václav Renč se narodil 18. listopadu 1911 ve Vodochodech, zemřel 30. dubna 1973 v Brně. Jiří Trnka se narodil 24. února 1912 v Plzni, zemřel 30. prosince 1969 v Praze. Renčovy kouzelné verše na téma známé pohádky, doplňují tajuplné ilustrace Jiřího Trnky. Spojením obou autorů tak vzniklo dílo, které je klenotem kvalitní české knižní tvorby pro děti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/135913/pernikova-chaloupka-3vv-135913.jpg 4.922
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno:, Studio Trnka, Vyšehrad

Kniha Perníková chaloupka

hapac
13.02.2018

Mám první vydaní z roku 1944. Památeční, kniha mé maminky-krásné a tajemné verše, úžasné ilustrace.

Chesterton
02.01.2018

Jednoznačně naše "české rodinné stříbro" snad pro každý věk:)) Poklad z roku 1948 nemám, ale z této krásné porevoluční říkal syn básničku u zápisu do první třídy:)) Autoři museli být celoživotními "malými kluky", jinak by takové kouzlo nevzniklo.

pollyanna
24.05.2017

Nádherné verše, četla jsem jako malá a čtu pořád:). A ilustrace obdivuju též.

Signorina
23.01.2017

Rychlá svižná knížka, velká písmenka, krásné básničky a hlavně obrázky úplně na každé stránce. Pro mé 16-ti měsíční dítko, které je zatím netrpělivé u čtení písmenkových pohádek, naprosto ideální volba.

buccaneerka
01.08.2016

Renčova veršovaná Perníková chaloupka je nejlepší pohádka ve verších, jakou jsem kdy četla. Není to klasická forma zpracování, jak byste čekali, ale možná právě proto si vás získá. Jelikož se jedná o knihu pro děti, samozřejmě je bohatě ilustrovaná, ale myslím, že textovou složku můžou ocenit i dospělí, protože je to opravdu skvost české poezie pro děti.

Lidka
10.12.2013

Něco tak kouzelného může vzniknout jen spojením dvou neuvěřitelných osobností a to spisovatele pana Václava Renče a ilustrátora Jiřího Trnky. Schovávám jako nejcennější poklad vydání z roku 1948 pro svá vnoučata

pohádky

Václav Renč