Senzační sestry Turnerovy

Senzační sestry Turnerovy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347033/bmid_senzacni-sestry-turnerovy-4l8-347033.jpg 4 31 10

Když přijde otec živitel následkem úrazu o práci, hrozí celé rodině vystěhování a bída. Rázná matka však najde řešení – své čtyři dcery promění v SENZAČNÍ SESTRY TURNEROVY, akrobatické číslo, s nímž budou vystupovat po kabaretech. Gert, Winnie, Kit i Nell se tak ze dne na den změní svět – budou muset odložit své plány, ale současně se jim otevře nespočet nových možností. A kde jinde by potkaly tak různorodé povahy, tolik národností, kde jinde by zažily tolik emocí? Čteme tak vlastně hned dva příběhy – ten osobní, o proměnách čtyř mladých duší, a ten „větší“ o americké historii na prahu 20. let dvacátého století.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Tumbling Turner Sisters , 2016

Alma5
30.07.2023 5 z 5

Opravdu krásný příběh, vůbec bych nečekala, že mně kniha z divadelního prostředí tak zaujme.

Šárka_D
26.03.2019 4 z 5

Příjemné překvapení, hezký čtivý příběh se sympatickými postavami, jen maminka byla na facku.

Pebra
13.03.2019 5 z 5

Přiznávám, že dosud jsem slovo "vaudeville" neznala a autorce děkuju za obohacení. Po přečtení knihy mám pocit, jako bych se stejně jako čtyři sestry Turnerovy den co den proháněla po jevišti, polykala prach a metala salta, to jen proto, abych neumřela hlady. Příběh plyne jako voda, i když ho na přeskáčku vypráví dvě ségry, každá jiná, ale ve své podstatě každá stejnou měrou oddaná své chudé rodině, a to je milé. Holky vypráví každá po svém, ale srozumitelně a barvitě. Život před sto lety nebyl jednoduchý asi nikde na světě, a na tvrdých divadelních prknech to občas muselo dost bolet. Jsem ráda, že mě neodradil text distributora, který v obsahu zmiňuje prohibici a práva žen v Americe na počátku 20. století. Jestli je o politice v knize celkem deset vět, je to hodně. Sestry Turnerovy mi budou chybět!

Evina.Cetba
26.12.2018 2 z 5

Těšila jsem se na životní příběh této nadané rodiny, ale styl psaní mě nenadchl. Nedokázala jsem se začíst, nedočeteno.

anamor.avonoz
07.11.2018 5 z 5

Knížka je čtivá, děj rychle ubíhá a líbí se mi i reálie a popsání života tehdejší doby.

Martina99
21.07.2018

Mám ráda příběhy z dob prohibice v Americe. Je to úžasný příběh o tom, jak rodina drží pohromadě a o přátelství mezi "kočovníky".

hapac
07.07.2018 4 z 5

Kniha ze zajímavého prostředí, která mile překvapila.

soukroma
01.03.2018 4 z 5

Čtivý příběh z "dávné doby" - před filmy a televizí, kdy se lidé chodili bavit do menších divadel, na vaudeville. A tyhle čtyři sestry se prosadily (původně z nutnosti) a oblíbily si pobyt na jevištích a cestování mezi nimi, stále dirigované matkou. Každá z holek je jiná, má jiné ambice, proto i jejich soukromé příběhy se hodně liší - někdy je to trochu červená knihovna, ale pořád je to zajímavé až dramatické. Nevyhnou se jim ani tragédie, ale zuby nehty se drží optimistické lajny.

Anie94
23.12.2017 4 z 5

Moc krasny a citlivy pribeh s nekolika historickymi fakty. I kdyz byl ponekud rozvlacny i tak jsem se nemohla odtrhnout a strasne me zajimalo jak to dopadne.

piquillio
17.11.2017 5 z 5

Pro všechny ty postavy hlavní i vedlejší plný počet bodů z nadšení.

Juliette Fay
americká