hapac hapac komentáře u knih

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Kniha nezklamala, já se zkrátka na knihy paní spisovatelky docela těším. Je v ní od všeho trochu - bolest, strach i láska.

11.12.2018 4 z 5

Docela milé překvapení. Neotřelé postřehy mladého cestovatele. Vtipné, poutavé, svěží. Časem si určitě přečtu i další knihu. Váhám mezi 3-4.

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Docela milé a psací stroje jako spojovací prvek povídek hezký nápad. Některé povídky byly lepší, jiné nezaujaly. Povídky jsou to lidské a velmi různorodé, co se týče témat i stylu psaní. Rozhodně stojí za přečtení a od Toma Hankse dobrý spisovatelský počin.

11.12.2018 3 z 5

Z knih psaných formou dopisů, které jsem zatím četla je tato asi nejlepší. Hodně se mi líbí název knihy a také místo, kde se děj odehrává.V každém případě je to kniha laskavá, lidská, ale asi jsem měla větší očekávání.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Skvěle napsané, smutné, drsné. Období druhé světové války zase z pohledu jiného národa. Doporučuji k přečtení.

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Tak nenadchla (to jsem snad ani nečekala), ale ani neodradila od přečtení. Saturnin je zkrátka jen jeden a vše další bude už jenom pouhá náhražka. Příběh navazuje na původní knihu a dějově se posouvá jenom mírně. Některé pasáže měly docela vtipné hlášky, takže knihu nezatracuji, ale nemohu si nemyslet, že je to čistě přihřátí si polívčičky na cizím - osvědčeném. Při samotném čtení jsem si představila známý, krásný film (seriál) a v něm parádní herce, jejich hlasy a gesta, jinak už to ani nedovedu...

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Jsem ráda za takové knihy, zajímavé téma o opuštěných dětech, čtivé, dojemné, nutí k zamyšlení.

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Ani tento díl mne nezklamal a jsem ráda, že se mi knihy N.Horákové dostaly do ruky.

Chalupářka Chalupářka Marcela Mlynářová

Parádní oddechovka, nečekala jsem víc a knížka nebyla zklamáním.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Přidávám se k té menšině - kniha nezaujala, přečetla jsem v poslední době docela dost podobných knížek, ale tady jsem příběhu nevěřila.

11.12.2018 2 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Tak a je konec, příběh posledního dílu utekl jako voda. Jsem ráda, že se mi kniha resp. celá série dostala do rukou a zpříjemnila mi pár večerů.

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Na knihu jsem narazila čistě náhodně a nakonec jsem byla velmi mile překvapena. Hezky se četlo, děj pěkně ubíhal, zajímavé historické období, takže se s chutí pustím i do dalších dílů. Docela se na ně těším.

Náhodné skutky statečné lásky Náhodné skutky statečné lásky Danny Scheinmann

Dva příběhy, příběhy o lásce, kdy až na úplném konci se propojí.

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Silný příběh, skvěle napsaný se spoustou poetiky i přes všechnu tu hrůzu, která se v té době odehrála.

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Prima čtení na jedno odpoledne.

Italské radosti Italské radosti Maeve Haran

Knížka mne moc mile překvapila. Neměla jsem nijak velké očekávání, ale knihu, která se odehrává v milované Itálii se mi líbila. Takové prima čtení na dovolenou nebo jen tak, když si chcete přečíst něco nenáročného a oddechového. A to rozhodně bylo splněno.

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Pěkný příběh, Jojo Moyes se čte dobře.

Prozření Prozření Jessica Shattuck

Rozhodně zajímavý příběh z druhého břehu....Myslím, že je dobře, že taková kniha byla napsána a děkuji za ni. Jsem ráda, že mi ukázala jiný pohled na válku, co jí předcházelo a hlavně, co pak následovalo. Ano, je potřeba takových knih.

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Kniha ze zajímavého prostředí, do které mi chvilku trvalo než jsem se začetla, ale rozhodně stála za přečtení a ráda si časem půjčím i další díly.

25.10.2018 4 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Již čtvré setkání s Hermínou a pěkné počtení. Rozhodně půjdu i na poslední díl.