Náhodné skutky statečné lásky

Náhodné skutky statečné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15595/bmid_nahodne-skutky-statecne-lasky-8Fp-15595.jpg 4 30 11

1917 Moritz Daniecki přežil boje v první světové válce. Ale za jakou cenu? Opuštěn v sibiřské divočině je odhodlán vrátit se k milované Lottě. Vzpomínka na její jediný polibek ho posilovala po celou dobu války. Leží před ním hrozná cesta přes ruské stepi. Pokud to vůbec dokáže, bude na něj Lotta ještě čekat? 1992. Leo Deakin se probudí v nemocnici kdesi v Jižní Americe. Jeho dívka Eleni je mrtvá a Leo vůbec neví kde sám je, ani jak jeho láska umřela. Dává za tragédii vinu sobě a je vtažen do víru zoufalství. Brzy však objeví něco, co navždy změní jeho život. Danny Scheinmann ve svém pozoruhodném debutu vykresluje dramatický portrét dvou mužů, kteří se udržují při životě vzpomínkou na lásku; dvou mužů, jejichž skrytý vzájemný vztah se odhalí v ohromujícím závěru, který čtenáři ještě dlouho doznívá v srdci.... celý text

Literatura světová , Romány , Biografie a memoáry

Vydáno: , BB art

Random Acts of Heroic Love , 2007

Katka2382
14.03.2024 4 z 5

Zajímavá kniha.Moritzovo vypravění se mi líbilo mnohem víc než Leovo,hlavně ty pasáže s fyzikou mi nebavili.

pegasek
31.08.2022 5 z 5

Tahle kniha je hodně zvláštní.Rozhodne stojí za přečtení.vede k zamyšlení v mnoha smerech

Artep25
20.07.2022 4 z 5

Přemýšlela jsem zda mám knihu číst, protože nejsem úplně fanoušek knih o lásce. Ale byla jsem ráda,že jsem si knihu přečetla. Nebyla to žádná červená knihovna. V knize je mnoho zajímavých myšlenek a má i poutavý děj.

hapac
25.10.2018 4 z 5

Dva příběhy, příběhy o lásce, kdy až na úplném konci se propojí.

rajen
24.07.2015 4 z 5

Dva zdánlivě nesouvisející příběhy. Ten o putování Moritze přes celé Rusko je naprosto strhující. Ani se tomu moc nechce věřit, že tohle jeden člověk dokáže a vydrží, ale velkou roli v tom měla láska, která ho dokázala udržet ve víře, že by to mohl dokázat a byla hlavně důvodem, proč to dokázat. Postava Maďara Királyho byla neuvěřitelná a to jeho nadávání mě rozesmálo hodně nahlas (no jo, má babička byla Maďarka, takže mi ji to hodně připomělo, nadávat oni prostě umí). Druhý příběh se může zdát nudnější, vzlášť, když se v knize střídají. Ale má taky hodně do sebe. Dost věrně a uvěřitelně popisuje pocity, který člověk může mít a má, když ztratí milovanou osobu. Tato kniha je tak trochu i o hledání, jak z toho ven a jak může být někdy minulost užitečná, abychom se srovnali s přítomností. Kniha se moc příjemně čte, doporučuji.

Kateřina1011
21.11.2014 5 z 5

Musím říct, že jsem chvílemi měla pocit, že sedím s manželem u televize, on drží ovladač a přepíná:-) Ale oba dva příběhy byly skvělé a moc hezky napsané. Našla jsem spoustu myšlenek, nad kterými stálo za to se zastavit a přemýšlet. To mám u knížek ráda. Nádherné mi přišlo třeba setkání Moritze se starým Olegem, tam co myšlenka, to moudrost.
V příběhu Lea je zase tak intenzivně vylíčená bolest ze ztráty, že ji cítíte. Ono to chvílemi vypadá, že se plácáte pořád v kruhu, ale kdo bolest zažil ví, že vymotat se z ní opravdu není snadné.
Moc se mi líbily zápisy z deníku a obrázky, které k nim byly - u prvního mě zarazilo to obkreslování tužkou a chvíli jsem žasla, že už si čtenáři knihovny do knížek snad i kreslí:-) Krásné. Moc.

pavlinda
23.03.2014 5 z 5

Velice silný příběh o lásce-kniha se mi moc líbila.

Renda
15.10.2013 5 z 5

Krásný příběh s drsným popisem cesty přes Rusko na konci I.světové války.

Alma-Nacida
06.09.2013 3 z 5

Mám rozporuplné dojmy. Část o putování přes celé Rusko na konci první světové války mě uchvátila, naproti tomu "současnost" (skoro) působila poněkud suše a rozvláčně.

Andulino
03.02.2013 5 z 5

Milý příběh, spojený s historií, ale i s téměř filozofickými myšlenkami. Závěr je potom už ne tak překvapivý a celkem rychlý. Kniha přesto stojí za přečtení, líbila se mi moc.

Issiriana
03.09.2012 5 z 5

Krásný, strhující příběh. :)

první světová válka (1914–1918) putování

Autorovy knížky

Danny Scheinmann
anglická, 1966
2009  81%Náhodné skutky statečné lásky

Kniha Náhodné skutky statečné lásky je v