Pán hor 2

Pán hor 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13518/pan-hor-ii-13518.jpg 5 263 41

Pán hor série

Další díl romantické ságy na pozadí revolučních událostí ve Francii koncem 18.století rozvíjí osudy šlechtického rodu de Braie. Život na Černém zámku je poznamenán francouzskou revolucí, četní potomci hrdého rodu překonávají životní těžkosti. Dcera Josefina, divoká po otci, prožívá romantickou lásku. Syn Sebastian po úmrtí milované ženy propadne chmurnému smutku a se svou pověstí obávaného, divokého muže jde ve stopách svého otce. Pro lidi se stane novým pánem hor. Změní ho až láska k Sylvii, se kterou zakotví v klidném rodinném životě.... celý text

m_martina
27.01.2023 5 z 5

Jsem spokojená i s druhým dílem, osud rodu de Braie pokračuje dál a ani moje oblíbená romantika nepřišla zkrátka. Pět hvězd a jdu na další díl.

ela1972
08.11.2022 5 z 5

I druhý díl nezklamal. Moc hezké čtení.

uzivatel6305
21.10.2022 4 z 5

Pořád veliká romantika, ale záživnější. Druhý díl je určitě dobrodružnější. Velice mě bavily nové postavy, zápletka s Jozefínou, a vůbec osudy všech. Řekla bych, že tento díl více připomíná díla klasiků, nechci zde být ukamenována, ale prostě se paní Körnerová opět vytáhla. Moc pěkné a těším se na další.

malýčtenář
10.09.2022 5 z 5

Další osudy hlavních hrdinů sledujeme v druhém díle. Stejně jako v prvním se jedná o romantický příběh, který ocení především ženy ,které jsou romantické a přeji si prožít krásný a emotivní příběh aspoň při četbě.

amanek
15.03.2022 5 z 5

Příjemné romantické oddechové čtení.

pch1976
03.02.2022 5 z 5

Po prvním díle jsem již další číst neplánovala. To bylo velké zklamání.Příběh Christiny a Edmonda nebyl moc povedený. Nakonec jsem tomu dala šanci a byla jsem spokojená. Velmi zdařilý příběh. Sice taková pohádka, ale ty jsou taky někdy potřeba

Drahuš
17.01.2022 5 z 5

Krásný romantický příběh, pokračování velmi povedené, určitě budu číst dál.

Radka1727
28.11.2021 3 z 5

Hezký příběh Sebastiana a Sylvie......

Ronnie68
18.10.2021 4 z 5

skvělé pokračování předešlého příběhu ...

Barbara182
05.09.2021 4 z 5

Další pokračování ságy rodu de Braie, musím říct, že Sebastianův příběh u mě teď po letech vyvolával víc emocí, než ten Christiny a Edmonda (a ne vždy pozitivních :-) a třeba osudy jeho sestry Josefiny jsem si pamatovala už jen matně. Moc pěkný historický román s romantickými prvky, četlo se jedním dechem, přesně jak jsem si to pamatovala z minula :-)

cibulka 8
07.07.2021 5 z 5

Po fiasku s prvním dílem se mi do dvojky moc nechtělo. Vyprávění ale začalo příběhem Josefiny a ten mě moc bavil. Nakonec jsem celou knihu slupla jak malinu. Mrzel mě akorát osud Yvette, která kvůli Sebastianovy obětovala svůj život a on si jen povzdechl, že mu chybí někdo, kdo by mu vedl účetnictví (mimochodem v té době zvláštní, aby účty vedla žena). Jinak ale krásná romantika...

Siegrid
24.06.2021 5 z 5

Jednička a dvojka se mi moc líbila, jen ke konci jsem už občas přemýšlela, kdo jsou ty osoby, už jsem musela zapátrat v paměti, takže po těch 2 dílech si dám pauzu. Autorce se pěkně povedlo, že mě dokázala vtáhnout a nepřestala jsem číst. Když už jsem si říkala, že je to nudné, tak se stalo na další stránce něco, co mě nutilo číst další stránky.
Jinak jsem si přečetla anotace dalších dílů a je popsána tak podrobně, že už vůbec nemám potřebu další díly číst. Osud Olivie mě nezajímá a jak se to se Sebastianem zamotá. Třeba časem. Autorka se mi líbí, před tím jsem čelta Heřmánkové údolí, zřejmě zkusím ještě i jinou knihu od autorky.

ivka67
09.05.2021 5 z 5

Ještě lepší než první díl,krásné romantické čtení.

LenkaKa
06.04.2021 4 z 5

Autorka prostě umí skvěle vyprávět, určitě budu pokračovat dalším dílem.

Mija30
20.12.2020 4 z 5

Romantické a oddechové čtení.

manelka
02.10.2020

Toto pokračování bylo také fajn a dnes začnu třetím dílem a na něj se tedy taky moc těším.

milisek21
08.09.2020 4 z 5

Tento díl mi přišel o dost slabší než ten první. Tak něják mi tam něco chybělo, ale přesto jsem už začala číst třetí díl.

Morana107
16.08.2020 3 z 5

Trochu mě rozčilovalo, že je děj roztříštěný do tolika dejových linek, protože vám prostě nestihne přirůst k srdci ani jedna postava.
Nejvíc sympatií měla u mě ale Josefina, která byla svému otci tolik podobná, a právě její otec si získal mé srdce v prvním díle. Krásný, nespoutaný s krví zatracených. Ona byla jeho pokračování, ale bohužel to byla jen dívka, atak se její dějová linka brzy ztrácí v prázdnu.
Vrchol knihy nastává zhruba v polovině, kdy umírá Edmond de Braie, i vítr umlkl a hory se ponořily do strnulého ticha, odešel jejich pán.
V tu chvíli nejde nebrečet.
Jeho pomyslné žezlo dostává trochu vyšinutý syn Sebastian. Po Lauře si našel novou ženu, krásnou Sylvii. V tu chvíli mi ale kniha zhořkla. Viděl v ní hlavně objekt svojí touhy, byla jeho hračka, miloval ji a chtěl ji hýčkat, jen ale a pouze jako zlatého ptáka v kleci, krásný šperk, ne jako rozumnou bytost, která by mohla mít vlastní názor na věc. Horší ale bylo, že se ho z toho přesvědčení ani nesnažila vyvést. Když na ni viděl kalhoty, tak ho to rozzuřilo do běla, že by jeho hračka nevypadala podle jeho představ, méně žensky a potlačovala tak snad jeho libido.
Jediná její reakce byla chabá obrana jen a jen naoko, když jí kalhoty rozthal a dal jí najevo kdo je tady samec a vůdce smečky a jí ani nepřišlo, že udělal chybu, za kterou by se mohl alespoň zastydět.
Pak už se mi děj vlekl, moje antisympatie tu už byly a už se nemohly nijak rozplynout.
Dočetla jsem s těžkostí a do dalšího dílu už se asi nepustím.

knihovniceS
09.05.2020 5 z 5

Přečetla jsem snad rychleji než první díl. Od knihy jsem se nedokázala utrhnout. Včera jsem se začetla do třetího dílu.

zdenaR
09.05.2020 4 z 5

Tento díl se mi líbil ještě více než první, opravdu velmi čtivý, napínavý, romantika, láska, nenávist a trocha historie, prostě super čtení :-)))