Dánové mají hygge, Češi mají: poslední důvod, proč se nezabít

Dánové mají hygge, Češi mají: poslední důvod, proč se nezabít https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373980/bmid_posledni-duvod-proc-se-nezabit-YFp-373980.jpg 3 48 13

Soubor článků ze stejnojmenného blogu. Hygge kam se podíváš. Poslední dva roky nám odevšad valí do hlavy tipy, jak využít know-how nejšťastnějšího národa na světě: chundelatý ponožky, polštáře, svíčky a našlehaná mléčná pěna mají být zárukou tý správný pohody. Ha ha. Pro ty, co se nenašli v těch instantních receptech na štěstí, ale ještě to nemíněj vzdát, přinášíme pár hezkej a nosnejch důvodů, proč dál vést svý mrzký životy.... celý text

Žánr:
Humor , Literatura česká

Vydáno: , XYZ (ČR)
více info...

Komentáře (13)


OldřichHanton
OldřichHanton
28.08.2021 4 z 5

Knižní vydání populárního fiktivního blogu tří třicátníků, kteří moc neví co s životem. Vzhledem k tomu, že je to tak trochu generační výpověď, jsem byl nadšen. Většina historek mi byla jaksi povědomá a ovlivnila mě i stejná popkultura jako knižní hrdiny. I když já osobně jsem se už trochu posunul a s dvěma malými dětmi řeším zase jiné problémy, byly mi postavy v knize hodně blízké.
Bohužel autoři trochu prováhali možnost napsat generační román a převážně se drželi osvědčeného formátu z jejich předchozího projektu "1000 věcí, co mě serou", kdy většina příspěvků jsou takové jednohubky, které děj moc neposouvají vpřed. Navíc knížka je dost krátká, měl jsem pocit, skoro jako by blog byl ukončen předčasně.
Poslední důvod proč se nezabít se mi určitě líbil a hodně na mě zapůsobil, divadelní hra na jeho motivy však byla ještě lepší.

daza.dt
daza.dt
03.08.2020 odpad!

Co k tomuto napsat - první povídka mě šokovala svým stylem i obsahem, ty další bylo jen prodlužování literárání agonie. Upřímně čekala jsem černě humorný komentář Hygge stylu - ale toto je odpad, škoda papíru.


s1ombrehimawari
s1ombrehimawari
11.06.2020 3 z 5

Nevidím v tom takovou tragedii. Terapeutické to tedy není (zastihlo mě to v horší části života a občas jsem z toho měla akorát větší depky), na druhou stranu jsem se s tím snadno ztotožnila a moc se mi líbil prolínající životní příběh postav.

squirrel2.O
squirrel2.O
09.08.2019 4 z 5

První blogísková kniha, u který si člověk neřekne, že někdy to pálení knih mělo přece jen něco do sebe.
Podle komentářů soudím, že ten příšernej přebal zas nalákal bandu "intoušů", co čekali další manuálek na zaručeně happy život, plný vkusného a něžného sarkasmu, možná i s těmi slovama na pí.. a ku..., ale zas ne moc, aby neurazil jejich vnitřní jemnocit. Místo toho tu ale máme velmi sofistikované úvahy, že poslední důvod se nezabít jsou české chlebíčky a jedna z největších rozkoší každodenního života: pozorování reklam Calzedonia (což mohu potvrdit). Zároveň však nejde o žádnou trapnou obhajobu lidskejch slabostí s polodementním humorem, tj. věci co většinou najdete v knihkupectví pod sekcí "České bestsellery".
Prostě a jednoduše knížka do nepohody pro ty, co potřebujou trošku toho humoru, ikdyž se broděj po kolena v hovnech.

MoncaK2
MoncaK2
06.01.2019 odpad!

Tohle se dá zdarma přečíst na blogu, kde tyhle průpovídky propagujou. Rozhodně bych si to nekoupila, kdybych to věděla. Další blogískový titul. Tohle se o knížce nikde nedovíte, že je to jenom blog, navíc není snadno k nalezení - proč asi? https://posledniduvod.cz/ Pročtěte si, než se rozhodnete si to zakoupit. A proč mít něco, co je možný mít zdarma v knihovně, když je kvalita o ničem? No, už pseudonymy autorů mě měly zabrzdit. Spíš ať si to nechají na tom blogu raději a nic nevydávají.

hapac
hapac
06.01.2019 odpad!

Škoda, název nalákal a říkala jsem si, to bude takové rýpnutí po česku - vtipné a trochu sarkastické, ale bohužel jsem zjistila po pár stránkách, že se nic takového nekoná. Plno vulgarismu a vtipné to tedy moc není.

Chensie
Chensie
18.11.2018 odpad!

Texty plné vulgarit, které mají být vtipné. Tento humor mě nenadchnul, čekala jsem něco na úrovni. Vtipného, osobitého a českého. Různorodé vtipné rady, ale vlastně se jedná o jednoduše sepsané zážitky. Podle anotace a knižní ilustrace to vypadalo, že se nad Hyggie češi vážně povznesou a vyrazí do boje s něčím originálním, bohužel se tak nestalo. Takové texty si dovedu představit spíše někde na blogu, kde si autoři píší své deníčky, ale rozhodně ne v knižní verzi. Hodně slabé. Vyhozené peníze. Škoda.

Ditules
Ditules
10.11.2018 2 z 5

Silnější a slabší části

kikies
kikies
04.09.2018 2 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem si spojila jedna a jedna a došlo mi, že od těchto autorů jsem už někdy něco četla. Asi tak do půlky knihy jsem se nemohla zbavit dojmu, že listuji slabým odvarem 1000 věcí, co mě serou. Pak mi to konečně docvaklo - autorské trio se lehce obměnilo, zestárlo, věci, co je serou, již zřejmě došly (po pěti dílech se ani nedivím), tak to zkusili jinak. Jako takhle... před sedmi lety to bylo vtipné a neotřelé, teď už je to ale takové vyčpělé, zbytečně sprosté a lehce trapné. Ano, nejspíš jsem zestárla i já, a možná to v řadách mladších čtenářů vyvolá to správné WAU, ale na mě tenhle rádoby mladistvý styl "nikamjsemsezaposledníchpětletneposunulajsemděsněcool" působí dost prázdně. Abych nebyla až tak moc zlá, tak pár kousků mě fakt pobavilo (Moderátorský výkony Jaromíra Soukupa mi mluvily z duše a Že nikdy neprohraju Dostihy a sázky dýchly tou správnou nostalgií) - za ty jsou ty dvě hvězdičky :-)

leucantha
leucantha
27.08.2018

Tak toto skutečně nee...

Dakarianna
Dakarianna
25.08.2018 4 z 5

Po všech možných fantasy knihách a detektivkách jsem už potřebovala něco jiného. Něco míň dramatického, něco lidského. A to tahle knížka krásně splnila. Bavila jsem se od začátku do konce, tenhle styl humoru je mi velmi blízký.

Kamilaa
Kamilaa
27.07.2018

Naprostá paráda. Víte, já jsem hrozně vybíravý člověk a málokterou knihu dočtu do konce. Tahle kniha byla pro mě vysvobozením. Předtím jsem si kupovala knihy typu Hygge, Lykke, Koktejl štěstí atd. než jsem si vlastně uvědomila, že to je naprostý bullshit a akorát vás další taková kniha víc sere než, aby jste byli více v klidu. Za mě 5 hvězdiček. Bavila jsem se od začátku až do konce. :-)

p.A.v.La
p.A.v.La
04.07.2018 5 z 5

Knížka má na můj vkus dost ostrej slovník, ale u některých hlášek jsem se musela nahlas smát.

Autoři knihy

Petr Cífka
česká, 1983
Achjo Bitch (p)
česká, 1988
Attilla Bič Boží (p)
česká, 1978

Kniha Dánové mají hygge, Češi mají: poslední důvod, proč se nezabít je v

Právě čtených1x
Přečtených85x
Čtenářské výzvě19x
Doporučených2x
Knihotéce37x
Chystám se číst32x
Chci si koupit15x