O lidech a lidech

Od roku 2003 píše Milan Lasica fejetony pro slovenské časopisy (knižně vyšly pod názvy Bodka a Bodka 2). Nová knížka obsahuje výběr těch, které jsou zajímavé i pro české čtenáře. Autor jim předkládá humorná i vážnější témata, napsaná svěžím jazykem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97343/o-lidech-a-lidech-97343.jpg 3.824
Literatura světová, Fejetony, eseje

04.01.2019

Příjemné čtení.

Mirka2778
16.10.2018

Fejeton patří k mým oblíbeným. Zde vybrané texty jsou někdy víc úsměvné, někdy spíš k zamyšlení. Knížečku jsem ráda přečetla.
Pan Lasica je moudrý člověk, kterého si vždy ráda -většinou- poslechnu. Pravda, překlad do češtiny je otřesný.
Poučení zní: slovenské autory číst ve slovenštině. Lepší tu a tam některé slůvko nepochopit, než si zkazit celkový dojem.

jarabr
01.09.2018

Ze všech mi utkvěly v hlavě tři - o lásce a pornografii, o zlatokopkách, ale hlavně o tom jak Julo Satinský přišel do pekla :-)

xxtom
13.06.2017

Milý inteligentní humor.

erika1491
15.01.2017

užasne

fanciulla
14.07.2016

Inteligentný humor podľa môjho gusta, trošku divné čítať to v češtine, ale nevadí.

Pet007
29.12.2013

Dobrý fejeton si v novinách nebo časopise přečtu s chutí, ale celou knihou fejetonů jsem se prokousávala zbytečně dlouho. Třeba to je tím, že jsem jenom žena:)

Jak být ženou
Na dně v Paříži a Londýně

Milan Lasica
slovenská, 1940

všech 28 knih autora

Kniha O lidech a lidech je v