55+

Čtyři ženy se octnou na ostrově věčného jara, v podstatě proti své vůli a jen proto, aby splnily poslední přání někdejší kamarádky. Dokážou si při zájezdu 55+ odpustit staré křivdy? Zpočátku se zdá, že místo aby se usmířily, jejich cesty se rozejdou už definitivně - ale během deštivého týdne se něco přece jen změní. Autorka píše s krutou otevřeností i laskavým humorem o zklamáních, rezignaci a strachu ze stáří, ale i o chvílích naděje a lidské blízkosti. Čtivý příběh volně navazuje na úspěšný román Já a štrúdl, vydaný před několika lety, a je určen jak ženám ve věku 55+, tak jejich mužům, dcerám i vnučkám....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360108/55-hQu-360108.jpg 3.316
Romány, Literatura česká
Vydáno, Lika klub

Kniha 55+

Aneleh
23.03.2020

Oddechová a nenáročná kniha o přátelství čtyř žen ukazuje s vtipem neveselé situace, které nastávají s blížícím se seniorským věkem. Nicméně mi unikaly některé podstatné spory nebo zážitky z let minulých, spojené s jejich společným podnikáním. V tom jsem se občas ztrácela, možná proto, že jsem nečetla první knihu Já a štrúdl, na který tato kniha navazuje. Prokousat se ke konci mi tedy docela trvalo. Bylo to trošku nezáživné, nevím jestli zkusím další knihy této autorky.

Radim
15.10.2019

Paní autorka Tejkalová je s každou knihou lepší a lepší. A viděli jste od ní snad už 15 let hrané představení ve Viole Hodně smíchu a pár slz s Terezou Kostkovou a její maminkou? Též skvěle napsané.

Mandlevest
12.03.2019

Jsem, dle názvu knihy, cílovka, navíc jsem četla o víkendu duo Kepler, tak jsem sáhla po této odpočinkové četbě pro ženy, které o životě již něco vědí. Snad se nepodobám ani jedné z hrdinek, nevím proč, ale všechny mě štvaly, i když bych jim měla rozumět. Bohužel, ale spíše bohudík.

bookcase
21.12.2018

To se takhle sešly čtyři zapšklé staré kamarádky...Jo, dobře se to četlo, i když nejsem cílová skupina. Zajímavá sonda do duše "odkvetlých" žen, o nichž si většina mladých myslí, že už nemůžou nic zažít ani prožít.

hapac
14.09.2018

Já a štrúdl se mi líbil o trochu víc, ale ano na Madeiru jsem se s nimi těšila a čím víc se blížím k 55+, tak tomu rozumím.

1alena1
17.07.2018

Knížku jsem si vzala na dovolenou a udělala jsem dobře, doporučuji číst ženám nad 50, aby lépe pochopily vzniklé situace. Příjemné, lehce humorné čtení pro volný čas.

alnahu
17.04.2018

Kniha je volným pokračováním knihy "Já a štrůdl". Příběh čtyř žen , kterým jejich kamarádka Ambrožka po své smrti připravila překvapení a zaplatila jim společnou dovolenou na Madeiře ve snaze kamarádky usmířit, což se jí podařilo. Průběh příprav a zážitky na dovolené jsou napsány s humorem a čtivě . Knihu doporučuji k přečtení čtenářkám 55+.

Marcela52
23.02.2018

Příběh čtyř kamarádek, které se po létech sejdou na společné dovolené se četl velmi dobře. Není to žádná "velká" literatura, ale rozhodně zajímavá sonda do současnosti, napsaná lehce a s vtipem. Proto doporučuji, místy jsem se smála i nahlas...