Pohádky z pekelce

Pohádky z pekelce https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372893/bmid_pohadky-z-pekelce-OZu-372893.jpg 5 17 9

Jitty502
07.03.2024 5 z 5

Skvělá kniha plná vtipných příběhu, četli sme se synem před spaním, nejvíc se nám líbily o sedmi dnech, hadovka smrdutá jelikož rádi chodíme na houby do lesa, tak sme zvědaví jestli na tu houbu někdy narazíme, a o žábě starostce topka na závěr.

Janizoun
08.10.2023 5 z 5

Milé, veselé, neobvyklé, ale pěkné pohádky, které děti zaujaly a mě také. Nejvíc zaujala mé šestileté dítko pohádka "O kaštanu, který se trápil", kdy syn se mě zeptal, "... a to byl opravdický kaštan? Takový jako ten co pod ním teď sbíráme kaštany? Má odpověď byla jasná ."No jasně, to byl třeba právě on!"
František Nepil rozhodně uměl pobavit a zaujmout jak dospělé tak děti.

reader.007
08.11.2019 5 z 5

Na svou útlost je ta knížka prostě skvostná. Dvě z pohádek jsem sice už znala z LP desky Čaroděj Dobroděj (vyprávěné Václavem Neckářem) a pár by si možná všech pět * nezasloužilo, zato některé by byly alespoň na 10. Jen nevím, jak by se o prvenství popraly poslední 3, ty jsou jednoduše k popukání všechny. "O hodné sani a zlé princezně" by rozhodně zasloužila být v každé čítance, O sedmi dnech a O žábě starostce nejspíš docení hlavně dospěláci.

hrdlickova_61
02.04.2019 5 z 5

Četla jsem vydání z roku 1967 s obrázky Jaromíra Jágra. A sice: v první třídě, ve druhé, ve třetí, ve čtvrté, beztak ještě i v dalších, a pak ještě znova s našimi dětmi a mohla bych si je přečíst klidně teď hned zase znova a pořád by mě jejich nápaditost a vtip okouzlovaly stejně.

milisek21
07.01.2019 5 z 5

Vtipné a zajímavé příběhy, četla jsem dětem před spaní a moc se nám to líbilo

hapac
12.07.2018 4 z 5

Knížku jsem si vybrala do čtenářské výzvy a tak jsem si připomněla milé počteníčko a v duchu laskavý hlas pana Nepila.

Kinderkahoun
14.11.2017 5 z 5

Zajímavé a vtipné ,,příběhy¨ použil jsem ji do čtenářského deníku.

halama
17.07.2017

Jedno z vydání vyšlo v roce 1996 (Sedistra) s ilustracemi Miloslava Jágra.

Drgajda
02.08.2016 5 z 5

Nadherne neotrele pohadky z pera pana Nepila, ktere svym jemnym laskavym humorem pohladi na dusi nejednoho maleho i dospeleho ctenare, pricemz v zaveru pokazde prinesou nenasilnym zpusobem mnoho ponauceni... Rada prectu svym detem, az dorostou do prislusneho veku.