Pět báječných strýčků

Kdo by nechtěl mít báječného strýčka! Malá Minka jich má dokonce pět. Všechno začalo o Vánocích. Pod stromečkem našla Minka lyže a brzy nato vyjela s tatínkem a jeho pěti kamarády na hory. A tam zažila úplně jiná dobrodružství, než čekala.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26985/pet-bajecnych-strycku-26985.jpg 4.574
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Olympia

Kniha Pět báječných strýčků

Litocha

Na knížku jsem se těšila, ale příběh na mě působil maličko bezkrevně. Byl to vlastně slepenec více či méně absurdních historek. Ne vždycky jsem se ztotožňovala s naznačenými postoji (hlavně vůči mamince). Hezké bylo využití různých rčení a přísloví s čertovskou tematikou, ale aby mě knížka více zaujala, potřebovala by (zajímavější) děj a/nebo mně bližší styl humoru (místy to na mě totiž působilo trochu křečovitě).

Lucissia

Veselá knížka, která mě sice v dětství minula, ale teď jsem si to při předčítání vynahradila. Při kapitole s apenďourem jsme se opravdu ze srdce zasmáli a ilustrace milovaného pana Borna jsou šlehačkou na čokoládovém dortu. A vsuvky o čertech zas pomyslnou třešničkou. I kdybych si ji měla v budoucnu přečíst sama, bez dětí, vrátím se k ní ráda. :-)

Petja
21.07.2018

Oblíbená knížka mého dětství, milovala jsem a miluju hory a lyžování a zároveň jsem trpěla na angíny, které mi často kazily prázdniny, hlavní hrdinka je tedy moje spojenkyně. František Nepil je prostě mistr slova, příběhy a historky v knize jsou vtipné a výborně je doplňují ilustrace Adolfa Borna. Když předčítám své dcerce, bavíme se obě, hlavně si pokaždé musíme najít ilustrace apenďoura a detailně prostudovat dvoustránku, kde čerti lyžují :-). Pokud zrovna nemůžu číst, pouštíme si audioknihu v podání fantastických interpretů - Vlastimil Brodský, Josef Dvořák, František Filipovský, Ladislav Frej, Rudolf Hrušínský, Irena Kačírková, Jiří Lábus, Petr Nárožný, Václav Postránecký. Tato kniha by neměla chybět v žádné dětské knihovničce.

Silwinka87
09.01.2018

Perfektní..Každý rok ji čteme s dětmi na horách..Je to jedna z našich nej...

Vidlička
13.10.2017

No jo - apenďour a pták Noh, na to jsem už zapomněla! :-)))) Naprosto boží knížka s dokonalýma ilustracema čertisek na tisíc způsobů. Bombice!

Jana283
06.07.2017

Děti jí milovaly a já jim ji moc ráda četla.

ddian
26.06.2017

Tuhle knihu jsem dostala na památku ve školce, když se ze mě měla stát školačka. A já jí nikdy nečetla, chudinku. A teď po třiceti letech jsem ji našla na půdě, když jsem hledala knížky pro své syny. Dokonce i s podpisy paní učitelek. S nedůvěrou jsem ji začala číst dětem před spaním. A ona není vůbec špatná!!! Ba naopak. Kniha je vtipná, veselá a klukům se moc líbila. Nakonec se musím přiznat, že jsem ji ohodnotila "jen" čtyřmi hvězdičkami, a když jsem se zeptala kolik bodů by dali kluci, oba se jednoznačně shodli, že to mám ihned přepsat na hvězdiček pět!!!

hrosik3
26.05.2017

Tuto knížku jsem vyhrála v 1. třídě v soutěži o nejlepšího čtenáře třídy. Hned se zařadila mezi mé oblíbené a chystám se ji číst i dětem. Moc milé setkání s panem Nepilem a jeho tvorbou.

Zlodějská přísaha
Poklad černého delfína

František Nepil
česká, 1929 - 1995

všech 48 knih autora

Kniha Pět báječných strýčků je v

dalších seznamech2x