Dobré a ještě lepší jitro

Nedožité sedmdesátiny Fr. Nepila nakladatelství připomnělo knihou, která svého autora nejvíce proslavila – svazkem fejetonů, sloupků a causerií, přednesených v 70. letech v rozhlase, a posléze vydaných knižně pod názvem Dobré a ještě lepší jitro. Akropolis je vydává s předmluvou M. Horníčka, s barevnými ilustracemi M. Bartáka a v původním (nikdy vlastně plně nerealizovaném) typografickém zpracování M. Kopřivy. Připomeňme si alespoň letmou charakteristiku těchto Nepilových promluv, jak ji ve své předmluvě načrtl M. Horníček: "František Nepil je rozený vypravěč, je vypravěč ne snad povoláním, ale posláním. Lidé mu naslouchají, protože ví, co říká, a to, co říká, ví. Je klidný a moudrý, vidí věci a dovede je pojmenovat."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19917/dobre-a-jeste-lepsi-jitro-lD5-19917.jpg 4.6127
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno, Novinář

Kniha Dobré a ještě lepší jitro

Ladys

Moc jsem se na knihu těšil a čtyři dávám jen za pana Nepila. V knižní podobě totiž některé fejetony skoro nudí. Omlouvám se.
Po této zkušenosti se budu snažit spíš shánět cd a poslouchat, protože kouzlo je hlavně v přednesu pana Nepila.

1amu
13.02.2019

Kouzelník se slovy a větami začal jako reklamní textař. Asi to bylo dobré, že začal úplně na jiném pólu, aby se postupně přibližoval národu (řečeno s nadsázkou), ale jinak nedovedu nazvat onu kouzelnou chviličku v pondělí ráno před osmou, kdy se z rádia ozval jeho nezapomenutelný hlas. A vždy nám byla dána od pana Nepila perla. On sám říkal, proč si zvolil pro ty vstupy pondělí : "Víte je o hodně více lidí, kterým se nechce v pondělí vstávat, natož jít do práce a já k nim patřím také. Proto jsem zvolil pondělky". Bylo to kouzelné, kdo mohl (já bohudík ano) nechal práce a jal se poslouchat jeho typický hlas . Povídání nebylo tak dlouhé, ale byl to povolený doping s tím, že se všichni posluchači ke konci vyprávění těšili, co zábavného uslyší za týden. Krásný pozdrav do nebe pane Nepile, moc mi scházíte !

surikata246
29.10.2018

Glosy a vyprávění Pana Nepila jsem vždy ráda poslouchala v rádiu a stejně tak nebo ještě více jeho knihy,většinu jsem už četla a vždy je to milé.

Lessana
10.08.2018

Nádherná oslava češtiny, rodnej zeme a jej (neprikrášlených a predsa ľúbených) obyvateľov! Nemohla som si pomôcť, ale pri čítaní mi znela v ušiach česká hymna s popisom tých krásnych lučín, skalín a sadov, toho zemského ráje... Veľmi sa mi ráta, že každý fejtón má pekne uzavretý oblúk, ako aj mravoučný tón jednotlivých fejtónov, ktorý je taký neobyčajne láskavý, že sa musí dostať do každého srdca a nikto ho ako mravoučný neberie. Pretože podané vtipným aj (seba)ironickým spôsobom plným spomienok a zážitkov to vyznieva ako nežné pohladenie a pripomenutie toho najľudskejšieho v nás. Verím, že s týmito textami sa muselo lepšie vstávať a začínať deň :).

pagac17
05.08.2018

Čtu poprvé autora fejetonů. Tato jeho publikace mě velmi zaujala, humorným způsobem podal situace a názory na jednotlivá dění doma i ve světě. Nakonec kniha je ještě doplněna vtipnými texty Vladimíra Renčína

cukrovka
22.07.2018

Milé a příjemné příběhy plné laskavého humoru.

22.02.2018

Fejetony v podání pana Nepila nikdy nezklamou a vždy se u nich velmi dobře bavím:-). Doporučuji!!

Magdalena5
20.01.2018

tak jsem zkoumala, jestli je to poslední Františkova kniha, paní Nepilová to psala na přebalu 1. vydání knihy, tak se toho držím

Autismus & Chardonnay 2: Pozdní sběr
Dobře utajené housle

František Nepil
česká, 1929 - 1995

všech 48 knih autora

Kniha Dobré a ještě lepší jitro je v

Právě čtených2x