Střevíce z lýčí

Střevíce z lýčí

Povídání o domácím zvířectvu podle Nepila.
A proč si Nepil ke svému povídání vybral právě domácí zvířata? Prý proto, jak míní, že právě ona zlidšťují tento svět.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33322/strevice-z-lyci-JrN-33322.jpg 4.5102
Humor, Literatura česká
Vydáno:

malkina11

Je to jako laskavé pohlazení... přesně takové, jaké potřebujete, když ležíte v posteli, kurýrujete nějaký zatracený moribundus a už jste dost velcí na to, aby vás pohladila maminka. A když si čtete o jitrničkové diplomacii, tak je vám najednou trochu lépe, začnete slinit jako jeden z Pavlovových psů, vrací se chuť k jídlu i k životu, který v podání Františka Nepila voní těmi starými časy, které i přes všechny vymoženosti moderní doby, díkybohu, přetrvávájí v tradicích a vesnických pospolitostech dodnes. Krásná kniha...ostatně jako všechny, které František Nepil napsal.

oladnb
01.12.2017

Moc hezke, moje prvni autorova kniha. Pan Nepil ma smysl pro male veci a dobrou pamet, kdyz dokaze sepsat tolik usmevnych historek a pekne do detailu. Zahreje na dusi.

Mindy
28.11.2017

Nádherné čtení, úplné pohlazení po duši, milé, úsměvné, někdy trochu smutné, ale všechno pravdivé.

21.10.2017

Nepřekonatelné vyprávění F. Nepila s jedinečným humorem. Naprosto perfektní je tchoř a zabijačka.

Panda92
09.07.2017

"Miluji všechna zvířata, protože ona to jsou, kdo zlidšťují tento svět." - Tahle knížka zahřeje u srdce každého vesničana.

HanaSputnik
21.06.2017

"Miluji všechna zvířata, protože ona to jsou, kdo zlidšťují tento svět."
...a já miluji kapitolu o krávách!!! :-D :-)

Hana62
18.09.2016

Úžasná knížka, ještě lepší LP - namluvená samotným autorem. Ještě teď si vzpomínám na některé hlášky - a to je už 20 let nazpět...

Marla
13.09.2016

Tak barvitě, úsměvně a bohatým jazykem popsané žití na venkově, jak to uměl jen pan Nepil...Nejvíce mám ráda povídání o hýskovské babičce, napsané tak úsměvně, mile, dojemně a s úctou...

Jadla
01.06.2016

Myslela jsem, že to nevydržím. Smíchy, bylo to báječné čtení! A nejen rozesmívá, dojímalo mě i k slzám.

KleaM
23.10.2015

jednoduše báječná

daymoon
04.05.2015

Velmi příjemné čtení.

magnolia
27.02.2015

Jedna z mých prvních "vlastnoručně" koupených knih a milovala jsem toto vyprávění pana Nepila i na gramodesce (tu jsem si koupila brzy poté) , bylo skvělé (nejlepší to o tchořovi - "Nech ho aspoň nasnídat" :).

Monika2001
01.07.2014

Já se u knihy velmi pobavila

AlisonGross
28.04.2014

Knížka je moc milá a zahřejeb u srdce. Člověk se tu může zcela odreagovat od dneščního shonu. A.

aneleh18
12.02.2014

Humor a životní nadhled od začátku až do konce. Jak dojemně dokáže vzpomínat na členy své rodiny, kde není ani zrnko zloby a zášti, jen veliké pochopení. V dnešní době velice osvěžující.

Wendysek
02.01.2013

Báječná kniha ještě báječnějšího spisovatele. Má to opravdu skvělou atmosféru! :)

maryzka
24.10.2012

Tak jsem dala pouze dvě hvězdičky jenom proto, že je to můj oblíbený spisovatel. Přiznám se, že poprvé když jsem přečetla slepičky, kachny, tak at mě milovníci zvířat prominou no no tohle jde mimo mě. Ale poté jsem se do toho začetla a vzpomněla jsem si, že jsem takovýto příhody s domácími zvířaty zažila u babičky a u dědy na venkově. Nejlepší bylo draní peří- taky jsem se těšila na vyprávění a ono Podej Támhleto Jak to že nic neděláš, .Uplně jsem se od začátku opět smála.

st.me
13.10.2012

Za mě jedna hvězda. Nebylo to sice úplně nejhorší čtení jaké může být, ale zároveň mi ničím neučarovalo. Čekala jsem jak se zasměju, ale těch vtipných pasáží tam moc nebylo a tak jse se do čtení musela až skoro nutit.

Maica
02.09.2012

Takové příjemné čtení na deštivou neděli. Mám ráda ten styl, kterým pan Nepil píše, jeho vzpomínky na mládí jsou kouzelné.

Harry
27.07.2012

Humor pana Nepila je jedinečný a jednotlivé příběhy srší humorem a dobrou náladou. Škoda, že nic nového už nenapíše.

Bránolog
03.04.2012

V Nepilově rodné vsi máme chatu, do Stradonic, kde chalupařil, chodím na pivo, takže jiné hodnocení nepadá do úvahy.

Mraibo
16.02.2012

snad jen pan Nepil dokáže napsat tolik řádek o slepicích, vice se nad píše už jen v odborních textech o chuvu slepic.....vtipné a čte se to samo

jprst
13.11.2011

Knihu si s chutí přečetli i mí potomci, kteří mají podstatně blíže k současné technice než domácímu zvířectvu.

VerčaP
27.06.2011

na odpočinek i pro zasmání

hadak
02.01.2011