hanka6036 hanka6036 komentáře u knih

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Má druhá přečtená kniha od autorky. Musím opravdu uznat, že lepší české detektivky jsem prozatím neobjevila. Klevisová opravdu dokazuje, že patří ke špičce české krimi literatury, jak je napsáno na zadní straně knihy. Oproti "Zmizela v mlze" mi sice přišla o něco slabší (spíše tím, že se v knize méně ukazovala postava detektiva Bergmana), ale na napínavosti jí to určitě neubralo, možná naopak. Pozvolný spád knihy mi tentokrát naprosto vyhovoval, tak, jako v předchozí knize měli všichni obyvatelé vesnice svá tajemství, která postupně vylézala na povrch a nakonec vše do sebe krásně zapadlo. Určitě sáhnu i po dalších autorčiných titulech, protože za mě opravdu super čtení.

24.02.2020 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Troufám si říct, že snad zatím nejlepší knížka tohoto roku. Krásně propracovaný a promyšlený děj až do samého konce s pěkným rozuzlením na konci, který mě opravdu dostal.

Snažila jsem se podívat i na film, ale nedodívala jsem se ani na polovinu. Už na začátku mě zklamalo přejmenování Ashley na Alex, což mě odrazovalo už na začátku. Film nemá skoro žádnou spojitost s knihou, skoro vše je ve filmu úplně jinak.
Kniha byla naprostá bomba, ale film (alespoň pro mě) totální propadák.

26.07.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Budu se opakovat, ale i tahle kniha byla opět super!
Řekla bych, že od ostatních se mírně lišila, ale měla skvělý námět, jako vždy. Rodina mi přišla trošku divná už na začátku, ale závěrečné rozuzlení mě i tak překvapilo.

06.04.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Přečteno během pár dní. Knížka se četla dobře, děj byl dobře promyšlený, i když dost podobnou knížku se stejným námětem jsem už četla (proto u mě jen za 4*).
Překvapilo mě, kolik věcí se postupně na manželé provalilo. Kniha má trošku předvídatelný konec, ale i tak to na hodnocení neubere. Rozhodně bych ji k přečtení doporučila.

19.01.2020 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Miluju Bryndzovi knížky. Do posledního dechu byla prozatím má třetí přečtená kniha od autora a zatím snad asi nejlepší, kterou jsem od něho četla v sérii Eriky Fosterové. Zamlouvalo se mi i poukazování na nebezpečí na sociálních sítích, které je v dnešní době snad i na denním pořádku. Jsem zvědavá na ostatní knihy :-) Už se na ně těším.

17.11.2019 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Má už několikátá kniha o holocaustu. Spoustu už jsem toho přečetla, ale každá knížka je jiná a z každé se dozvím zase něco "nového" a tady to byl zase trošku jiný pohled na tu dobu. Nebyla tak "drasticky" napsaná (nebo jak to mám přesně formulovat), než ty, které jsem doposud přečetla. Kniha se dobře četla, je doplněná i pár fotkami, ze kterých běhá mráz po zádech. A zakončení knížky, kde bylo psáno, že fotograf už nemohl dál po válce normálně fotit, protože viděl všechny ty lidi, které fotil v táboře... Nepředstavitelné..

15.09.2019 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Dobře napsaná kniha s napínavým dějem. Asi v polovině knihy jsem si myslela, že autor prozradil vraha, ale ten byl až téměř do samého konce neznámý. Oceňuji propracovanost knihy, protože jsem do teď asi zatím nic podobného nečetla a četlo se to opravdu dobře. V knize se občas vyskytuje taková "vsuvka" zápisků z deníku. Docela mě ke konci překvapilo, kdo zápisky psal. Jediné, co mi na knize vadilo bylo až příliš moc vražd. Některé teda opravdu popsané tak, že se z nich až ježily chlupy na rukou :D.

02.08.2019 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

První kniha od autorky a určitě jí nelituji! Byl to zase trošku jiný thriller, než jaké jsem zvyklá číst, ale o to víc mě bavil. Líbily se mi i ty kapitolky z pohledu více lidí (matka, dcera, detektiv), opět to zase bylo trošku něco jiného.
Knížka byla napínavá, žádná krev, žádné extra násilí. Určitě bych si ji přečetla znovu.

06.04.2020 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Dobře se četla, asi to bylo tím, že byla kniha psána formou rozhovoru. Bylo to pro mě zase jiné čtení, než na které jsem zvyklá, tak jsem knihu četla o něco déle, ale zase si z ní alespoň dost pamatuji. Určitě bych ji doporučila všem, kteří se zajímají o mozek a celkově o medicínu. Je mi jasné, že lidem, kteří se pohybují v oblasti medicíny kniha už nic moc neřekne, nebo by měli na pana Beneše svých pár otázek, ale pro naprostého laika, jako jsem já byla kniha skvělá.

24.02.2020 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Hadrového panáka jsem nečetla, takže těžko můžu soudit, která z knížek je lepší, ale mě se kniha líbila.
Sice měla trošku zamotanější děj, ale dobře se četla. Hadrového panáka někdy do budoucna určitě přečtu.

14.11.2019 5 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Oddechová knížka - alespoň pro mě. Byla to příjemná změna po dlouhé době. Od Nicholase Sparkse jsem prozatím nic nečetla a tady ta knížka mě přesvědčila, že jsem dělala chybu. Určitě nebyla poslední.
Ze začátku jsem měla trošku problém se začíst, protože mi chyběl nějaký děj (asi deformace z thrillerů), ale jakmile se v knížce vyměnili role a muž se musel začít starat o dceru, nějak mě to chytlo a nepustilo. Pro mě opravdu krásná knížka plná emocí. Jediný, kdo mi v knížce moc neseděl byla Vivian, ale i tak se knížka zařadila mezi moje nejlepší přečtené tohoto roku.

23.07.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Chtěla jsem začít číst "temné hlubiny", ale nějak jsem se spletla a tak jsem nakonec přečetla tuhle poslední v sérii s Erikou. Ještě, že na sebe knížky nenavazují.
I tento díl byl stejně jako předchozí díly napínavý, dobře promyšlený se zajímavou zápletkou. Vraha jsem odhadovala už asi v polovině knihy a překvapilo mě, že jsem se tentokrát i trefila. Bryndzovi knihy učitě stojí za přečtení.

10.03.2020 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další Brynzda. Opět nezklamal.
Jeho knížky čtu sice napřeskáčku, ale nijak mi to nevadí, protože člověk opravdu o nic nepřijde.
Jako vždy - zajímavé postavy, napínavý děj, dobré zápletky.. V polovině knížky už sice člověk ví, kdo stojí za tím vším, ale stejně člověka pořád nutí číst dál. Konec knihy mě docela překvapil.

23.01.2020 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Za mě opět další super kniha od autora. Šelma mi možná přišla o něco málo lepší, ale tahle každopádně stojí také za přečtení.
Vytěsnila bych možná první 3 kapitoly, až na prolog, ve kterých jsem se totálně ztrácela a nepamatuji si z nich upřímně vůbec nic :-D. Zbytek knížky byl napínavý, dobře se to četlo a když bych měla více času, určitě bych knížku stihla přečíst i za kratší dobu.
Autorovy knížky jsem si oblíbila i přes těch pár kapitol, kterým nerozumím a určitě sáhnu i po jeho třetí knize.

19.12.2019 5 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Kniha nemá moc vysoké hodnocení, takže jsem od ní moc neočekávala. Ale mě docela mile překvapila. Měla děj, krátké kapitoly, dobře se četla. Snad asi poprvé jsem se setkala s vyprávěním třech osob, ale i to mě nakonec mile překvapilo. Docela dlouho jsem přemýšlela, kdo je v té knize větší blázen - jestli Emma, nebo Luke :-D.
Na mě byl trošku rychlý závěr knihy, ten bych možná trošku protáhla, jinak super.

30.11.2019 5 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

První knížka od autorky, co jsem zatím četla. Moc často takové knížky nečtu, ale většinou když po nějaké takové sáhnu, stojí to za to. A ani tady to nebylo jinak. Super oddechová knížka, děj krásně plyne a navazuje na sebe. Líbilo se mi vyprávění minulosti hezky postupně. Konec jsem tak nějak už potom čekala - prostě "happyend" :D.

16.10.2019 5 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Sabine Thiesler

Snad nejlépe promyšlená kniha, kterou jsem zatím četla. Až do samého konce napínavá. Začátek knihy mi přišel trošku chaotický, ale postupně autorka odkrývala minulost celé "prokleté" rodiny. Konec mě hodně dostal.

30.08.2019 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Druhá knížka od autora a opět mě nezklamala. Super námět, krásně napsané a dobře se četla. Závěr knížky byl na mě trošku rychlý, mohl být trošku delší, ale jinak bezva. Osmnáct pod nulou se mi líbila možná o něco víc než Obět bez tváře. Potěšila mě na závěr i menší vsuvka a "upoutávka" na další knihu.

30.08.2019 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Tolik jsem se na knížku těšila, až ji začnu číst, ale bohužel mi nějak nesedla. Asi jsem se nějak "namlsala" z Není úniku, která byla oproti tady této knížce propracovanější. Dost situací v příběhu mi přišlo nereálných, i když námět se mi zdál dobrý, vyprávění mě tentokrát nějak nudilo. Jelikož jsem byla zvědavá, jak to nakonec dopadne, tak jsem ji dočetla, ale ani nenadchne, ani neurazí.

23.07.2019 3 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Knížku podobného námětu jako je právě tahle jsem asi ještě nečetla. A byla jsem mile překvapena - líbilo se mi "tandemové" vyprávění (jedna kapitola žena, druhá kapitola muž). Knížka byla napínavá od samého začátku, co jsem začala číst až do samého konce. A dost se mi líbilo, že se knížka obešla bez krvavých scén apod..

23.07.2019 5 z 5