hanjana hanjana komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Tak už se nedivím, že si to všichni nemůžou vynachválit. Je to geniální.
Líbilo se mi, jak byl příběh podáván z různých pohledů, i když mě některé z nich bavily méně a některé více. Ale o to víc mě kniha bavila, protože jsem se těšila na své oblíbence a stránky létaly jedna za druhou.
Čistých pět hvězd za propracované postavy a složitost příběhu, která neděsí, ale naopak uchvátí.

28.11.2014 5 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Při začátku knihy jsem měla názor již udělaný - totální propadák. Vůbec mě to nebavilo a chování všech postav mi připadalo hloupé a nepromyšlené. Ale nevzdávám se a dávám další šance, proto jsem s knihou pokračovala dál a musím říct, že nelituju.
Již v polovině jsem byla do příběhu naprosto zažraná a stránky jsem otáčela rychlostí blesku.
Je to skvěle promyšlené a originální, což dodává knížce své kouzlo.
Po naprosto odporně useknutém konci se nemůžu dočkat dalšího dílu!

27.11.2014 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Krásné a naprosto dech beroucí. Skvělá práce s proplétáním více rovin, strašně se mi líbilo, jak skoro nic nevím a hlavu mám plnou různých závěrů, jak by to mohlo dopadnout, ale vždycky se to stočí jiným směrem.
Ale Než jsem tě poznala je stejně mnohem lepší.

08.11.2014 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Sakraaa. I když člověk už od první stránky čeká od pokračování The Maze Runner úplně všechno, stejmně se plete.
Neskutečná jízda. Druhý díl na kvalitě této sérii vůbec neubral, ba naopak. Docela děsivě graduje. Všechny nové postavy jsou... Nevím, jak to správně zakončit, protože mi pan spisovatel zamotal hlavu tak, že už se bojím věřit čemukoli.
A to je právě to, co dělá tuhle knihu něčím úžasným - prostě vůbec netušíte, co se děje a nedá vám to chvíli klidu.
Kde je sakra další díl? No co je to zase za konec? Dashnere, já si tě najdu!

08.11.2014 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Bylo by to na pět hvězdiček, ale začátek byl takový nijaký, chvilku mi trvalo, než jsem se do toho dostala.
Ale jinak COOOOOŽE? Parádní knížka!

02.11.2014 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Pohádka pro malé i velké. Vážně asi nemám nic, co by se mi na tom nelíbilo.
Děj plný akce, hádek, vtipných slovních přestřelek a hlavně kouzel. Plných pět hvězd a dát i víc by nebyl hřích.

02.11.2014 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Krucinál, to byla zase volba. Zlomilo mi to srdce.
Nádherné čtení se skvělými ilustracemi.

24.09.2014 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Proč já se do těch sérií vůbec pouštím? Vždyť mě to jenom ničí.
Druhý díl Drahokamů je stejný nářez jako jeho předchůdce. Kniha je zábavná a poutavá od začátku až do konce a některé hlášky Gideona a Gwen jsou k nezaplacení.

23.09.2014 5 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Jedna z velmi vydařených dystopií. Pokud se do knihy pustíte, můžete si být jistí, že vás skorov každé kapitole něco překvapí. Nikdy se tam nestalo nic tak, jak jsem si myslela a celé se to moc pěkně zamotávalo dál a dál.
Rozhodně se pustím i do dalších dílů.

22.09.2014 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tohle prostě nejde neslupnout najednou. Je to tak milé a pohodové čtení a nikdy bych nečekala, že se mi to bude tak líbit. Nevím určitě, jestli je to na pět hvězdiček, ale nějak nemůžu dát míň. Uvidíme, jak na tom budou další díly.
America je skvělá hrdinka. Ani jednou jsem nepostřehla, že by mi její chování lezlo na nervy. Je ohleduplná a nesobecká, vtipná a drzá. Vlastnosti, kterými si mě prostě získala.
A milostný trojúhelník - no ano, je snad knížka, kde by nebyl? - je tu tedy pekelně zamotaný a ani já sama nevím, komu víc fandím. Ale být princeznou? To je velké plus, Maxone.
Skvělé, skvělé čtení!

14.09.2014 5 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Mělo to neskutečný potenciál, ale nebylo to prostě ono. Knížka je to skvělá a rozhodně stojí za přečtení. Zanechala ve mně spoustu otázek, ke kterým se budu asi ještě chvíli vracet, ale... Je tam nějaké ale.

13.09.2014 4 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Mám tak strašně smíšené pocity jako snad nikdy. Čistý jako takový se mi vážně, vážně hodně líbila, ale zároveň tu je pár faktorů, který tohle nadšení ovlivňují.
Co musím říct je to, že je to jedna z nejzvláštnější dystopických knih. Autorka si hodna pohrála s fantazií a vymyslela postapokalyptický svět, který mě nenechával chladnou. Z určitých pasáží jsem měla až husinu. Neříkám, že něco bylo úplně... lehce odporné, ale rozhodně to není svět, do kterého bych se chtěl podívat. Ne, žádné Bradavice.
Co se mi na ději až tak nelíbilo je ten vsunutý milostný příběh. Asi to tak už prostě v takových knížkách být musí, ale tady se tomu dalo docela dobře vyhnout a bylo by to skvělé dílo i bez toho.
Sečteno a podtrženo, vubec netuším, jak to celkově ohodnotit. Ale rozhodně to stojí za přečtení. Doporučuju.

10.09.2014 4 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Je to krásná pohádka s hodně zajímavým nápadem. Bavilo mě to od začátku do konce, ale podle mě bych u hodně dobré knížky neměla usnout. :D
Určitě se pustím do dalších dílů, protože konec je ušmiknutý teda výborně.

07.09.2014 4 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Je to dobré, ale mě to prostě nechytlo.

31.08.2014 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Páni, ten film je vážně úplně o něčem jiném. :D
Pěkný dobrodružný příběh.

24.08.2014 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Proč tohle čtu až teď? Je to neskutečně skvělé. Cestování časem mě vždy hrozně zajímalo a tahle kniha to pojala naprosto... ani nemůžu přijít na slovo, které by to pořádně vychválilo.
Čekala jsem jen příběh o naivní lásce, kterou ani hranice času nezastaví, ale byla jsem teda řádně překvapená. Je to čtivé a napínavé, po dočtení prvního dílu vůbec netuším, co se bude dít dál!

19.08.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Dobře, když jsem chtěla nějaké psycho, nevěděla jsem, že toho dostanu tolik.
Jestli je něco, co po dočtení téhle knihy vím na sto procent, tak je to tahle jednoduchá věc - asi se nikdy v životě nevdám. :D
Zmizelá není zrovna kniha mého vkusu, detektivky jsem nikdy moc nečetla, ale anotace k tomuhle příběhu mě prostě zaujala. Nemůžu říct, že jsem byla příběhem naprosto ohromená, ale bylo to hodně zajímavé. Plno zvratů a velmi důkladně promyšlený děj.
Většinou je v knize jeden hlavní záporák a k němu hrdina, který zlo porazí. Ale tady ani jeden z hlavních hrdinů nebyl čistě dobrý člověk. V první polovině příběhu jsem byla na jedné straně a pak se celý můj postoj otočil. A najednou jsem byla přímo uprostřed a nevěděla, komu fandit.
Pěkné čtyři hvězdy.

16.08.2014 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Krásná a duchaplná kniha jako taková, jednoduše a prostě. Ale tak nějak všechno důležité, co jsem si z toho příběhu měla vzít, šlo mimo mě.

14.08.2014 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Tak za prvé - co je tohle hergotsakra za konec? Děkuji, milý autore, za naprosté zničení. A opravdu se vám povedlo mě donutit si pořídit druhý díl, jo, moc dobře víte, jak si vydělávat.
Přestože se mi do čtení The Maze Runner vůbec nechtělo, byla to jedna z nejlepších knížek, které se mi v tomhle roce dostaly do rukou. Páni.
Labyrint. Už jenom představa knihy odehrávající se v takovém místě zní fantasticky, a když k tomu přidáte pěknou skvadru bláznívých teenagerů a pár zabijáckých bestiií, okořeníte trochou tajemství a záhad, dostanete pořádnou PECKU.
Pět a půl hvězdiček z pěti za parádní nápad, čtivé zpracování a naprosto ničivý konec.

08.08.2014 5 z 5

Zajímavé, ale něco tomu chybělo. Rozhodně to má ale skvělou atmosféru.

30.07.2014 4 z 5