hanjana hanjana komentáře u knih

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Rereading 2021

Tohle je taková pecka i po několika letech!

15.04.2021 5 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Tohle jsem si musela nechat v hlavě pár dní odležet.

Bylo to fakt skvělý, celý děj je hrozně propracovaný a originální a moc se mi líbí, jak si ze sebe autor dokáže udělat srandu. Každopádně jsem ale doufala, že příběh skončí trochu jinak a finálně bude daleko velkolepější.

Anywaay, moc mě to bavilo. Příběh mi přirostl k srdci stejně jako nějaké postavy a určitě bych to doporučila dočíst až do konce.

SPOILER ALERT
Navzdory kladnému hodnocení jsem si ale představovala jiný konec, než který nás čekal. Už od začátku jsem si přála, aby Mia nakonec skončila s Tricem. Ten pár byl magický, měl život.. prostě mi to přišlo správné. Na druhou stranu jsem absolutně nedokázala vystát Ashlinn a nikdy jsem jí neprominula to, co Tricovi udělala. Ty dvě prostě spolu skončit neměly a tečka, jejich pár vůbec nedával smysl a autor mě o jejich citech nedokázal přesvědčit.

13.04.2021 5 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Tohle se četlo tedy skvěle, zhltla jsem to během dvou dnů.

Předem jsem si nehledala recenze a o to jsem teď radši, protože jsem si na knihu udělala názor sama. A byla fakt skvělá, po dlouhé době jsem si jednodílovku vážně užila a děj se mi moc líbil. Konec mi sice dost zlomil srdce, ale nakonec si z knihy odnáším příjemné pocity a budu na ní určitě vzpomínat. Moc doporučuju, bylo to napínavé, strašidelné, romantické a závěr mě vážně dostal.

28.03.2021 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Na začátku to bylo hodně matoucí a nečtivé, ale jakmile se příběh rozjede, prakticky se to nedá odložit. Fakt skvělá jízda a moc se těším, co odhalí další dva díly!

5/5

04.03.2021 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Judith Rumelt

I podruhé jsem to naprosto milovala.

28.02.2021

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Neskutečně čtivá kniha, kterou jsem dokázala zhltnout během jednoho odpoledne. Nicméně mi vyvrcholení děje nepřišlo nijak překvapivé, ale to je spíš asi moje chyba, měla jsem velká očekávání.

20.02.2021 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Rereading po 6 letech. NOPE, tohle pro mě teda hezky nedozrálo, jak se říká. Poprvé jsem tomu naprosto podlehla s krásným hodnocením 5/5.

Podruhé? Bože, to byla nejotravnější kniha, kterou jsem v poslední době četla. Eleanor je tak strašně nesympatická postava (i když beru v úvahu její background), prostě jsem se s ní nemohla sžít. Tentokrát tak 2,5 možná 3/5 a navždycky jí posílám z knihovny pryč.

01.02.2021 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Re-readig po 6 letech. Nah, poprvé se mi to líbilo moc, ale tentokrát jsem byla spíš až frustrovaná, jak strašně divně to skončilo. Celou dobu jsem si pamatovala konec, který ale nakonec vůbec nebyl?! :D Zvláštní.

31.01.2021

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Tohle byla skvělá jízda. Knihy od SJM mám prostě ráda, má skvělý psací styl a její světy mě baví. Tahle bichla mě sice na začátku trochu vyděsila, autorka nás hodí přímo doprostřed a děje se tam toho plno nového s mnoho postavami a dlouhou historií.

Ale jakmile se začtete, příběh vás strhne a nepustí vás až do konce. Byla to bomba a moc se těším na další díly, akorát se bojím, že než vyjdou, tak všechno zapomenu.

29.01.2021 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

První polovina je naprosto skvělá a líbí se mi kontrast Hladových her na jejich počátku než jak je známe s Katniss.

Ale druhá půlka? Nekonečná nuda, vážně ani upřímně nevím, co se tam vlastně odehrálo. A ten urychlený konec ani nekomentuju, asi jsem to prostě nepochopila. Co Lucy Gray?

Nevím, Hunger Games miluju, ale tohle prostě nebylo ono.

22.01.2021 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Tahle série mi bude vážně chybět. Když jsem se do ní před lety poprvé začítala, netušila jsem, že ji vůbec kdy dokončím. Sarah ale umí psát a získala si mě, sice asi až u čtvrtého dílu, ale teď patří k mým nejoblíbenějším spisovatelkám.

Království popela mě neskutečně bavilo, první dvě třetiny knihy jsou prostě fantastické a tak napínavé, že jsem nestíhala otáčet stránky. Rozdělené cesty všech hlavních hrdinů vedoucí k jejich velkému setkání mě bavily všechny úplně na maximum.

A finále? Bomba! Sice by mě po tom všem, co k němu vedlo, uspokojilo asi cokoliv, ale stejně to bylo super. Aelin a její rodina mi přirostli k srdci (někteří samozřejmě víc, Manon a Dorian, Yrene s Chaolem) a děj jim dopřál zasloužený konec.

Každopádně moc doporučuju, určitě to za to stojí. Po Věži úsvitu asi můj neoblíbenější díl.

10.01.2021 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Šla jsem do toho celkem skepticky, protože jsem se bála příběhu bez Aelin. Jenže ono je to ještě o dost lepší! Neskutečně mě to bavilo, příběhy Chaola a Nesryn se krásně proplétaly, takže jsem ani nestíhala být znuděná.

Tahle knížka rozhodně patří k těm silnějším dílům této série a je jedna z mých nejoblíbenějších. Přináší fakt mnoho důležitých informací, které posouvají celý děj zase o dost dál a nedokážu si představit, že by někdo chtěl tenhle díl vynechat. FAKT STOJÍ ZA TO.

A teď už si jen nechat zlomit srdce posledním dílem.

03.01.2021 5 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Mělo to skvělý potenciál, hlavní myšlenka je dobrá, ale všechno ostatní to táhne ke dnu.

27.04.2020 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Wow, tak tohle po předchozím díle zase chytlo grády! Paradní díl.

23.04.2020 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Super čtivé, chvílemi jsem se opravdu nemohla odtrhnout. Ale pořád musím konstatovat, že byl Lovec králíků mnohem lepší.

31.01.2020 4 z 5

Jeden temný trón Jeden temný trón Kendare Blake

O dost čtivější a akčnější než první díl. Bavilo mě to, i když to má nějaké nedostatky. Každopádně jsem zvědavá, jak to dopadne.

08.05.2019 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Bylo to super, ale ne tak čtivé jako první dva díly. Dál už nejspíš s příběhem pokračovat nebudu.

28.04.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Velká podobnost s Kingovým To, možná i pro to napětí mezi dvěma paralelními příběhy mě kniha bavila a přečetla jsem ji skoro jedním dechem. Trochu mě ale mrzí samotné rozuzlení, u kterého jsem čekala trochu větší WOW efekt.

30.12.2018 3 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Neurazí, nenadchne.

27.12.2018 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Božebožeježišmarja.
Tohle byla tedy rychlovka, se kterou jsem ani nepočítala. Bylo to tak... reálné, opravdové, že to prostě nedokázalo nenadchnout. Eleanor a Park je ten nejsladší příběh, který jsem kdy četla.

29.11.2014 5 z 5