HanaMalina HanaMalina komentáře u knih

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Geniální přítelkyně se stala na několik měsíců mojí společnicí a jen těžko uvěřit, že už není další pokračování ,do kterého se budu moct opět začíst. Ale jak se říká, má se přestat v nejlepším. U posledních stran i ukápla slzička, nádherné.

14.09.2018 5 z 5

Tento díl se mi ze všech co jsem četla zatím líbil nejmíň. Dlouho mi trvalo než jsem se do knihy začetla, ale pak už jsem opět nemohla přestat. Jsem velmi zvědavá na poslední díl a jak to vše dopadne.

29.08.2018 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Přiznám se, že mi chvilku trvalo než jsem se pořádně začetla, ale potom se to rozjelo a najednou jsem nemohla přestat a četla jsem jedním dechem. Druhý díl přibližuje další pokračování osudů hlavních hrdinek a jejich blízkých. Strašně silný příběh, který vás zasáhne. Moc se těším na pokračování, jak to s hlavními hrdinkami bude dál :-)

31.07.2018 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Geniální přítelkyně se četla jednoduše geniálně, měla jsem přečteno během pár dní :-) Co jiného dodat, než že se velmi těším na další geniální díl :-)

03.07.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po Haně moje druhá kniha od autorky. Četla jsem jedním dechem. Velmi pěkné vyprávění o radostech a strastech rozvětvené rodiny a "hodinovém" hotýlku. V knize je velmi mnoho postav, tak doporučuji si čtení nerozvolňovat, aby jste se v jménech stále orientovali :-) Moc doporučuji :-)

22.05.2018 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Jako oddechová knížka super, zajímalo mě co se onoho dne na grilování stalo a proto mě to nutilo číst dál a dál. Určitě po knize znovu nesáhnu, vidím to na jedno přečtení a opět poslat dalšímu čtenáři :-)

12.04.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha Hana byla první od A. Mornštajnové a jsem opravdu mile překvapena. Smutný příběh, který vás dostane. Moc doporučuji přečíst, zvláště Valmezákům :-)

10.04.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Jojo mě opět nezklamala:-) Začátek knihy byl malinko nudný, ale pak se to rozběhlo a četla jsem jedním dechem. Už název napovídá, že se děj bude točit kolem koní, což mě nijak neodradilo a naopak bylo to opět něco jiného. Moc doporučuji přečíst :-)

03.04.2018 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Kniha Malinka mě zaujala, ale pasáže s Bohem se opravdu moc do knihy nehodí a narušovali mi čtení. Některé části se četli lehce a jiné zase o trochu hůře, ale celkový dojem byl dobrý. Určitě doporučuji přečíst :-)

20.03.2018 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Kniha se velmi dobře četla, pouze jsem měla ze začátku problém se jmény postav. Jako oddechová kniha výborná volba.

02.11.2017 4 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Od knihy Fabrika jsem asi čekala víc. Abych ale nezačínala negativně, tak bych chtěla pochválit staré fotky Brna a významných osobností textilního průmyslu. Jelikož jsem z Brna, tak pro mě bylo super si představovat místa které znám dnes a jak jsou popsány v knize. Jinak děj malinko drhnul. Po více než měsíci mám dočteno a vracet se ke knize asi nebudu.

26.09.2017 3 z 5

Klenoty klasické evropské kuchyně Klenoty klasické evropské kuchyně Roman Vaněk

Jednoduše skvělá kuchařka s nádhernou ilustrací pokrmů. Postupy jsou naprosto skvělé a naučila jsem se dělat věci pořádně, na výsledku to jde hodně poznat :-)

21.07.2017 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Pokud jste ještě nebyli ve vile Tugendhat, tak po přečtení téhle knihy se tam budete chtít určitě podívat:-) Kniha se velmi dobře četla, ráda se k ní ještě někdy vrátím.

21.07.2017 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Velmi povedené dílko, i když se jmeny postav jsem měla malinko problémy a musela jsem se občas zpětně v knize vracet. Z Bílých Karpat pocházím, tak o to víc se mi asi kniha líbila. Dokonce mi pak babička říkala o bohyních, za kterýma od nás až na Žitkovou lidi chodili s různými problémy. Doporučuji se na Žitkovou a okolí podívat, je to tady kouzelné:-)

05.07.2017 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Jsem velmi ráda, že jsem si knihu přečetla a dozvěděla jsem se prostřednictvím Gerty Schnirch více o vyhnání brněnských Němců a možná to i otevřelo téma, o kterém se moc nemluví.

05.07.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Po Nesbovi druhý severský autor, od kterého jsem něco přečetla. Celkově mě kniha zaujala, děj byl hodně napínavý a hltala jsem téměř každou kapitolu a těšila co bude dál. Pokud budete mít chuť si přečíst nějakou detektivku, tak vřele doporučuji, určitě budete spokojení jako já :-)

05.07.2017 4 z 5

Zabijak Anders a jeho priatelia Zabijak Anders a jeho priatelia Jonas Jonasson

Moje třetí v pořadí přečtená kniha od autora. Celkově mě kniha malinko zklamala, občas jsem byla při čtení myšlenkami jinde a pokud můžu srovnat s předchozíma knihami, z kterých jsem byla nadšená, tak tahle mě nějak nenadchla. Snad další bude lepší :-)

05.07.2017 3 z 5

Po přečtení staříka jsem se těšila s čím autor překvapí a zda to bude tak zábavné a čtivé. Opět mě Jonas nezklamal a kniha se mi velmi líbila. Neuvěřitelný příběh, který je strašně zábavný. Autor má velmi osobitý styl psaní, který se mi moc libí :-)

04.07.2017 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tato kniha byla první co jsem četla od Jo Nesba a velká spokojenost. Příběh je opravdu velmi napínavý a nutí vás číst stále dál. Přečetla jsem během pár dní. Doporučuji, rozhodně stojí za přečtení.

04.07.2017 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasika, kterou jednoduše miluji. Knihu jsem už několikrát četla a vždy se k ní ráda vracím. Strašně zbožňuju autorčino vyprávění a moc se při čtení těším, že se přenesu na anglický venkov a prožívám s postavami jejich trápení i radosti.

04.07.2017 5 z 5