HanaMalina HanaMalina komentáře u knih

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Pokud jste ještě nebyli ve vile Tugendhat, tak po přečtení téhle knihy se tam budete chtít určitě podívat:-) Kniha se velmi dobře četla, ráda se k ní ještě někdy vrátím.

21.07.2017 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasika, kterou jednoduše miluji. Knihu jsem už několikrát četla a vždy se k ní ráda vracím. Strašně zbožňuju autorčino vyprávění a moc se při čtení těším, že se přenesu na anglický venkov a prožívám s postavami jejich trápení i radosti.

04.07.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dívka v ledu se četla velmi dobře a mé první seznámení s autorem a jeho stylem psaní dopadlo na jedničku,opravdu poutavě napsáno. Pokud budu mít náladu na detektivní román určitě sáhnu po jiné knize autora.

16.06.2020 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Z třetího dílu jsem mírně rozpačitá, nemůžu říct, že se mi úplně nelíbil, ale nějak moje nadšení po minulých dílech pokleslo. Chvílemi jsem se už nudila, možná to má za následek, že některé kapitoly byly až moc rozepsané a nějak mi to nepřinášelo požitek ze čtení. Otevřený konec nabádá k dalšímu čtení, ale nevím, jestli chci dál pokračovat.

31.01.2020 3 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Divadelní hra na motiv tak krátkého života Vítězslavy Kaprálové byla pro mě skvělou změnou oproti knihám, které běžně čtu. Na začátku je krátké seznámení s Vitčiným životem a poté už začíná samotná hra, která mě velmi mile překvapila, jak dobře se četla. Vřele doporučuji všem, obzvláště však Brňákům, kteří o V. Kaprálové doposud neslyšeli.

09.05.2019 4 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Jako lehká oddechovka poslouží dobře, ale že by to byla nějaká pecka to se říct nedá. Chvilkami jsem se i nudila, protože pro autora humorná historka neznamená, že nadchne i ostatní.
Líbilo se mi řazení knihy podle měsíců a popis co daný měsíc manželé zažili. Docela mě bavili popisy jídel, ale závody koz, boules nebo jak stěhovali těžký stůl ap. mě teda moc nenadchli. Navíc knížka byla proložená francouzskýma slovama, co by mi až tak nevadilo, pokud by byly přeložené v závorce nebo byl vzadu v knize slovníček třeba i s výslovností. Celkově slabota, ještě popřemýšlím jestli si přečtu i další knihy ze série.

29.03.2019 3 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Nejdříve jsem viděla film, což je velká škoda, protože hodně věcí jsem si u čtení vybavovala a ztratilo to ten wau efekt. Kniha se mi četla až kupodivu dobře, jde vidět, že Ian Mc Ewan opravdu umí a přemýšlím, že si přečtu od něj i jinou knihu.
Závidím všem, kteří ještě neviděli film a přečtou si nejdříve knihu :-) Pro ostatní, kteří to mají jako já, tak doporučuji stejně přečíst, je to skvělý zážitek.

26.02.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Minulý rok jsem Osvětim-Březinku navštívila a zážitek to byl opravdu mrazivý. Velmi zajímavý příběh dvou lidí, kteří se potkali na tak příšerném místě a je až neuvěřitelné co vše byli schopni vydržet.
Knihu by šlo napsat určitě líp, od první strany jsem měla pocit, že autorka asi spisovatelka není. Doslov psaný jejich synem byl krásný závěr knihy. I přes styl psaní, který nepůsobí nijak profesionálně, tak musím jednoznačně všem knihu doporučit.

18.01.2019 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Jojo mě opět nezklamala:-) Začátek knihy byl malinko nudný, ale pak se to rozběhlo a četla jsem jedním dechem. Už název napovídá, že se děj bude točit kolem koní, což mě nijak neodradilo a naopak bylo to opět něco jiného. Moc doporučuji přečíst :-)

03.04.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Bohužel jsem nedočetla a to se mi téměř nikdy nestává. Myslela jsem, že to bude napínavá knížka, ale to jsem se spletla. Nezačetla jsem se během asi 80 stran a pak jsem to radši vzdala.

12.05.2020

Útlá knížka, kde jsem se dozvěděla něco o japonském stylu básně haiku a tanka. Čtení bylo nenáročné a pouze jsem se nechala unášet příběhem pošťáka Biloda. Byla to velmi milá oddychová četba. Hodnotím kladně, i když konec byl malinko nečekaný a spíš bych si přála vetší propracování. Obálka knihy je naprosto nádherná a krásně ladí s názvem knihy :-)

16.03.2020 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Rekonstrukce na mě působí dost rozporuplně, četla se dobře to jo, ale něco tomu chybělo. Celý děj se točí kolem rodinné tragédie a hlavní hrdinka Eliška je tím až posedlá a konec knihy mě nijak zvlášť neuspokojil. Od autorky jsem přečetla již předchozí knihy a vždy si vybírá zajímavé témata, žádné plytké vyprávění. Bohužel rekonstrukce mě zaujala úplně nejmíň.

10.10.2019 3 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Zahraniční autor si s tématem poradil velmi dobře a musím říct, že až na poslední strany jsem se docela bavila. Konec už mě malinko nudil, proto strhávám 1 hvězdu.

24.09.2019 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Kniha popisuje všední příběh 3 různých rodin a ukazuje, jak důležité jsou pro lidstvo včely a co by se stalo, kdyby tady nebyly. Kniha nás zajisté přiměje k zamyšlení, ale strhávám dvě hvězdy, protože jsem se u částí knihy i nudila a to se mi běžně nestává.

09.09.2019 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Můžu říct, že tento díl je lepší než první. Opět skvělé počtení a nezbývá, než se těšit na další díl Milénia. Napínavé do poslední stránky.

29.07.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha, která postupuje ve formě kapitol, kde se střídá příběh slepé francouzské dívky Marie- Laury a německého chlapce Wernera. Podobným stylem střídáním kapitol je napsána i kniha Sůl moře. Doporučuji se dobře dívat na časové období kapitol, aby jste se v tom zbytečně neztratili. Celkově hodnotím knihu velmi zdařile, detailně promyšlené a velmi čtivě napsané, nudila jsem se opravdu málo a to pouze na začátku knihy, než se to pořádně rozjelo. I když má kniha před 500 stran, tak se četla velmi lehce.

03.06.2019 4 z 5

Super knížka s množstvím rad o úklidů, ukládání věcí a jak se zbavovat věcí. Teď už bych jenom potřebovala M. Kondo doma, aby mi pomohla k dokonalému úklidu, protože něco je potřeba vidět (např. rada jak skládat ponožky,trika...). Po přečtení jsem vyhodila velkou krabici s návody k použití, které jsou opravdu úplně k ničemu :-) Jinak super kniha a doporučuji všem :-)

22.05.2019 4 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Moc se mně líbilo jak Běsa navazovala na Malinku a dokreslilo mi to celý příběh. Opět jako u Malinky se mi nelíbila konečná pasáž se smrtí a Bohem (pro mě zbytečná část) a vůbec mě nebavila ukrajinská část příběhu, raději bych více rozepsala hlavní linku dvojčat. Jinak musím říct velmi povedené, dobře popsané postavy, jejich pocity a dostáváme i pohled na drogově závislé osoby. I přes drobné výhrady doporučuji.

23.04.2019 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Moje první seznámení s autorkou a musím říct, že jsem mile překvapená. Velmi dobře zvládnuté charaktery postav a jejich myšlenkové pochody. Moc se mi líbili pasáže s Viktorem, krásně popsané pocity a starosti/radosti malého kluka.
Rodinné vztahy jsou velmi složité a tady se o tom můžeme přesvědčit.

21.03.2019 4 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Moje první seznámení s autorem. Knížka nebyla vyloženě špatná, četla se opravdu dobře, ale některé situace mi přišly trochu nereálné. Naopak se mi moc líbilo popsání ostrova, člověk se i něco málo dozví o reáliích Réunionu.

11.03.2019 3 z 5