hana17.1. hana17.1. komentáře u knih

Skrytá píseň Skrytá píseň Valentina Nazarova

Kniha není špatná, chvílemi velmi napínavá, jen ke konci rozuzlení celého děje mi přijde přehnaná, z thrilleru je na chvíli typická americká romanťárna. Ale jinak je kniha velmi čtivá se zajímavým příběhem.

11.10.2021 3 z 5

WHOLE30 – průvodce zdravotním restartem, který vám přinese svobodu v jídle WHOLE30 – průvodce zdravotním restartem, který vám přinese svobodu v jídle Dallas Hartwig

Nesouhlasím s myšlenkami výzev na 30 dní apod. Ale pro poznání svého těla to může být přínosné. Kniha mě poměrně i namotivovala, jde z ní energie, jen je zde často předhazocán americký styl života a výživy.

15.07.2021 3 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Kniha obsahuje spoustu cenných rad založených na faktech, dobře se dle návodu převádí do praxe. Bohužel se v některých částech Wim dost opakuje, ale to je pouze malé mínus oproti plusům této knihy, kde je otužování vysvětleno pořádně a často i podrobně, což beru jako obrovský přínos pro každého kdo chce začít.

03.04.2021 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Nezvykle psaná kniha, volný proud Vladěniných myšlenek, který se zdá ze začátku zcela nesmyslný, tak jsem si na něj po chvíli zvykla a pochopila její myšlení a veškeré spojistosti, které se vyskytují zcela náhodně, ale odhalí celý příběh a podstatu jejího bordelu v hlavě, který se táhne od dětství a dělá stejné chyby jako její matka. I přes to, že se tomu její dcera brání, je Vladěniným odrazem. Kniha se od jiných děl R. Třeštíkové liší, ale mile mě to překvapilo, každá její kniha má nějaké svoje kouzlo :)

09.11.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Kniha plná bolesti, smutku a neskutečného utrpení. Některým věcem snad jen těžko uvěřit, bohužel to není smyšlený příběh, ale skutečnost... Strastiplná cesta Violy se i přes to čte dobře, nelze se od ní odtrhnout, i když si přijdete, že je to horší než peklo. Představivost si s popisy pokusů poté ještě vyhraje. Na takové věci by se nemělo nikdy zapomenout.

06.11.2020 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Příběh mě zcela pohltil, velmi dobře se čte i přes smutný příběh nad kterým člověk začne uvažovat a překvapivý konec.

01.10.2020 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Úžasná knížka, která ve mně zní i dlouho po jejím dočtení. Smyšlenost rozhovorů propojená s fakty a pro mě i nové informace, mě nenechaly klidnou. Všichni známe konec tohoto odvážného činu, ale i tak mě znovu s hrdostí rozbrečel. Jednoznačně bezvadná kniha.

17.08.2020 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Moje první kniha od Hartla a jsem příjemně překvapená. Zajímavě řešená kompozice a bezvadně propojená. Velmi příjemná oddechovka.

18.05.2020 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ze začátku mě kniha nebavila, později ale se promění v něco napínavého. Rozuzlení děje překvapí snad každého. Mrazivý konec ve mně zanechává jistou stopu a zůstává ve mně otázka zda jsou to zachráněné nebo zmařené životy. Každopádně se kniha čte dobře a je napínavá.

13.04.2020 4 z 5

Heroinové deníky Heroinové deníky Nikki Sixx (p)

Není potřeba komentovat... Tohle bylo to nejlepší, co jsem si kdy mohla přečíst.
Ať už kvůli tomu, že mám ráda Mötley Crüe i Nikkiho, ale v té knize je naprosto všechno. Silný příběh i celá kniha... Už se těším až si ji přečtu znovu :D
Pro mě je to krásná surová realita, která má své kouzlo. Nedokážu to popsat a ani nechci, kniha ve mně zanechá stopu a jsem za ni ráda.

03.03.2020 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Super kniha, vtipná, odlehčená kromě jedné části. Tož je tam dobrej hantec a celková supr moravština, kerou tady mele každé :D

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Spousta postav a komplikovanost jejich propletenosti, musela jsem se v tom často a dlouho orientovat kdo je kdo. Mám z knihy smíšené pocity, hezká ale zároveň trošku depresivní.

28.02.2020 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Skvělá kniha, kterou by si měl přečíst úplně každý v dětství i dospělosti.

28.02.2020 4 z 5

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Pavel Walek

Pro začátečníky naučná kniha, pro pokročilé opakování možná i nějaká novinka. Ale řekla bych, že tohle je jedna z nejlepších knih o výživě.

28.02.2020 4 z 5

Realistický příběh z gulagu, který není popisován až tak drsně, jelikož hlavní postava je už zvyklá na poměry v táborech.
Čtivá kniha.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

V knize se objevují dlouhé odstavce, kterým nerozumím ( cizí jazyky, nebo se musíte pohybovat v určitém oboru abyste porozuměli). Často zdlouhavé popisy např. o kamenech. Jinak ale poutavý příběh a zajímavý děj.

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Krásná kniha, vžijete se do životů hlavních hrdinů a prožíváte vše spolu s nimi.
Romantika jak vyšitá.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná kniha plná emocí a lásky. Neudržíte suché oči.

Colette z Antverp Colette z Antverp Arnošt Lustig

Zajímavé, ale složitější. Neustálé nižší a vyšší poschodí pravdy a lži bylo pro mě matoucí, ale jinak velmi silný příběh o lidském utrpení a lásce pro kterou je i zapotřebí lhát, aby vůbec přežili.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Mně osobně se kniha velmi líbí. Snaha o lepší život dvou kamarádů i přes všechny překážky a mentální poruchu. Dojemný konec u kterého jsem neudržela slzu.