hana17.1. hana17.1. komentáře u knih

Spánkem ke zdraví – Zlepšete svůj spánek, zlepšete své zdraví Spánkem ke zdraví – Zlepšete svůj spánek, zlepšete své zdraví Katharina Lederle

V knize zazní spousta podoblastí a komplikace spojené se špatným spánkem. Z téměř každého odvětví zazní něco. Hezky popsané, vysvětlené. Čte se dobře.

24.09.2022 5 z 5

Spánek Spánek Nick Littlehales

Kniha není špatná, cením si alespoň zmínky o vlivu práce na noční směně na výživu a spánek. Je velmi čtivá, ale má hodně obecné informace. V porovnání s knihou Proč spíme, bych volila právě Proč spíme, která jde více do hloubky.

18.09.2022 4 z 5

Chata 1879 Chata 1879 Josef König

Z popisu knihy jsem byla nadšená, ale její obsah neurazí ani nenadchne. Působí spíš jako povídka, je opravdu velmi krátká a myslím, že námět je opravdu zajímavý, ale chtěl by více rozvinout. Určitě je zde ale něco k zamyšlení.

02.09.2022 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Knihy paní Třeštíkové mám velmi ráda, má svůj osobitý styl a tato kniha mě opět nezklamala. Líbí se mi, že i přes tragické osudy všech postav je v knize cosi pěkného, dokáže vtáhnout i zasáhnout každého, protože nikdy nevíme kdy nás může potkat něco podobného. Kniha nepatří mezi nejveselejší, ale já se do ní začetla a v těch životních tragédiích co se zde odehrají jsem se i zasmála.

26.08.2022 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Zatím jsem četla jen první knihu z této série a zatím současně tuto poslední. Autorka má jedinečný talent popsat scénu i přízraky neuvěřitelně hnusně, nechutně, odporně, odpudivě... Ale v dobrém slova smyslu. Kniha se čte skvěle, naprosto jsem ji zhltla během pár hodin. Scéna je napjatá a nenechá vás knihu odložit. Jen mi přišlo že v porovnání s Domem Ashburnů byla tato zápletka o trochu mírnější než v prvním díle, ale i přesto má kniha zase zajímavý děj, který ve mně dlouho zůstane.

05.08.2022 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Seriál naprosto zbožňuji, tak od knihy jsem čekala asi něco podobmého, ale nesplnila moje očekávání. Asi jsem čekala nějaké jiné zajímavosti z natáčení, vystřižené scény a podobně, zatímco je to spíše takový sociologický výzkum z tehdejší doby, čísla a velikost platů herců a kolik peněz si mezi sebou studia přehazovaly.
Kniha se četla dobře a pro někoho bude určitě i zajímavá, já jen čekala jiný směr a jiné zajímavosti.

03.08.2022 3 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Zpočátku mě kniha moc neoslovila, nemohla jsem se do ní vůbec začíst a ztrácela jsem se v časových linkách. Tento žánr mě nikdy moc nelákal, ale později jsem si zvykla a nebylo to špatné. Oceňuji výběr časových úseků.
Konec byl najednou hrozně rychlý oproti celému průběhu knihy, každopádně budu pokračovat k druhému dílu.

13.07.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Silný, dojemný příběh. Od dětské nevinnosti, přes hrůzy holocaustu, které si asi málo kdo dokáže představit zůstává stále silnou ženou. Nějak se nedokážu vypořádat se smutným, ale vlastně úlevným koncem. Téma nešťastné lásky je v knize pojato velmi silně.
Knihu rozhodně doporučuji, zhltnete ji během pár hodin a bude znít ještě dlouho poté.
Styl psaní se mi dost zalíbil, bylo to zase něco jiného a kniha tak byla svěžejší.
Krásná kniha a silný příběh.

13.07.2022 5 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Na literaturu faktu je kniha psaná velmi čtivě. Ovšem s některými informacemi ne úplně souhlasím a souzním, kniha je převážně bych řekla pro americký trh, ale myslím že každý si v ní najde něco nového, podstatného a třeba si i ujasní něco co předtím neměl v souvislostech.

19.04.2022 3 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Šílený, mrazivý, smutný ale i přesto krásný. Moc hezky napsané, velmi čtivé. Téma holocaustu je nesmírně těžké číst, ale tento příběh v sobě nese i cosi krásného...
Rozhodně doporučuji.

17.04.2022 5 z 5

Jedna z knih, kterou by si měl přečíst každý. Spánek jako základní stavební kámen, bez kterého nic dalšího nemá svoji hodnotu kterou by jinak mohlo mít. Velmi poučná kniha, zajímavé studie, někdy jsem sice určité části četla dvakrát pro lepší pochopení, ale považovala bych tuto knihu za povinnou literaturu pro všechny.

04.04.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Radka opět nezklamala, mám ráda její styl psaní, chaos v postavách, všechno do detailů propletené, každý detail má v ději nějakou svoji podstatu.
Občas je těžké vyznat se v postavách, ale potom si na ně tak zvyknete, že vyžadujete stále další odpovědi. Každá postava má nejedno tajemství, výrazný obal knihy při čtení začne dávat na významu. Za mě velmi povedené. Dlouho nad tím ještě budu přemýšlet, nad osudy postav a určitě si knihu přečtu znovu a objevím nové detaily, které mi mohly uniknout.

05.03.2022 5 z 5

Jane Eyrová Jane Eyrová Charlotte Brontë

Kniha se mi velmi líbila. Je v ní něžnost, zdvořilost i krutost lidského osudu se kterým se Jane pere jak nejlépe dovede. Někdo zde psal, že má kniha přeslazený konec, mně se však velmi líbil, po všem utrpení a těžkostech přišel velmi pěkný konec. Kniha mne nadchla, občas jsou některé popisy zdlouhavé, ale s knihou jsem více než spokojena. Určitě doporučuji.

11.02.2022 5 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

Kniha se čte velmi dobře. Drsnější scény zasazené do typické kriminálky v netypickém prostředí pro vyšetřování sériových vražd. Líbilo se mi zasezení děje do rozbombardovaného Německa v nelehké době a tím obtížnější řešení všech situací. Uvidíme co přinesou další díly.

01.02.2022 4 z 5

Guns N' Roses Guns N' Roses Paul Elliott

Krásné fotky, moc hezky napsaná kniha od úplných počátků až k současnosti kapely. Hezky propojené s ostatními kapelami s kterými se potkávali. Jen mi zde chybělo více detailů, nějaké i osobní příběhy, historky apod., což je pravděpodobně v autobiografiích členů, tady jde o kapelu jako celek, což nepovažuji za špatné.

30.12.2021 5 z 5

Patrioti Patrioti Pascal Engman

Kniha je v některých částech velmi drsná a některé drsné scény i detailně popsané, což může být nepříjemné. Čekala jsem typický romantický konec, který k tomu spěl, ale opak byl pravdou. Budu ji vstřebávat ještě dlouho.

30.12.2021 4 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Velmi zajímavý a propletený děj plný zvratů. Zpočátku mi chvíli trvalo se začíst a vyznat se v postavách, ale po zapamatování jmen postav se kniha čte téměř sama. Škoda jen částečně otevřeného konce, ale pokud bude navazovat druhý díl, tak proč ne.

08.12.2021 5 z 5

Cukrfree Cukrfree Janina Černá

Vizuálně moc hezky udělané, recepty jednoduché, často podobné.

04.11.2021 3 z 5

Všichni dospěli Všichni dospěli Jami Attenberg

Kniha je psaná bez nějaké posloupnosti. Jednou jí je 40, najednou 15 a během následující věty je hrdince 30 let. Plácá se to všechno přes sebe bez nějakého pořádného děje. Hrozná kniha.

25.10.2021 1 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tahle kniha byla jízda. Začetla jsem se velmi rychle, vlastně hned první stránky mě do knihy vtáhly, ve vypjatých scénách mi bušilo srdce jak pominuté. Kniha je velmi čtivá, rozhodně doporučuji.

19.10.2021 5 z 5