hana17.1. hana17.1. komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krátká a hezká kniha o lásce dvou lidí, kteří by pro sebe zemřeli.

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Mrazivý příběh s napínavým dějem až do úplného konce. Četla jsem i druhý díl, který je taktéž velmi poutavý a mrazivý.
Knihu určitě doporučuji.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Zajímavé zasazení podoby Hitlera do celého děje. Kniha o lidské hlouposti, davovém šílenství a popsání jak jednoduché je lidi o něčem přesvědčit.

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Má to být tragédie a nebýt posledních pár stránek a smrti Ofélie, myslím že by to byla velmi povedená komedie. Hamlet a jeho perverznost jsou příjemným odlehčením knihy. Určitě si ji někdy v klidu přečtu znovu.

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Kniha o návratu autora ke svým dětským vzpomínkám s lehkým nádechem humoru.
Jelikož jsem viděla prvně film, tak jsem při čtení částí se strýcem Pepinem vždy slyšela jeho křik.

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Krátký děj.
Delší popisné části a složitější souvětí. Vtipné části a pro mě nečekaný a zajímavý konec.

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Poprvé jsem knihu četla v deváté třídě a určitě se k ní vrátím a jednou si ji přečtu znovu.
Příběh o lidech z města, kteří se snaží vrátit k přírodě a poznávají strasti Šumavy.

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Nejsem fanouškem básní, ale jelikož jsem si k maturitě musela vybrat, zvolila jsem maminku a ani trochu nelituji. Krásné básně, které dojmou.

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Skvělé pokračování ve zvráceném ději s Freyou a Huldarem. Napínavá kniha a zajímavé rozuzlení děje.

28.02.2020 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Výborně propracovaná kniha s neočekávaným koncem. Na konci knihy jsem se musela trochu zorientovat v postavách, ale jinak skvělé čtení o lidské hamižnosti a tzv. Pro korunu si nechat i koleno vrtat.

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Vtipná komedie plná úplatků, lží a podfuků. Velmi odlehčené čtení. Zjistíte jak se člověk dokáže vykroutit ze všeho, jen aby on za nic nemohl.

28.02.2020 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Kniha je příjemná. Děj se nepatrně liší od filmové verze avšak je mi kniha příjemnější než muzikálové zpracování.

Havran (dvojjazyčná kniha) Havran (dvojjazyčná kniha) Edgar Allan Poe

Kniha plná symbolů

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Nenáročné čtení o zaprodání dcery. Skvěle popisuje život na vesnici a tehdejší dobu.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Propracované myšlení hlavní postavy, ovlivňování lidí, zničení rodiny až narušená psychika hlavní postavy. Zajímavý děj.

28.02.2020

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Sarah Forsyth

Odstrašující, místy nechutný, mrazivý a velmi silný příběh. Nevěřila jsem, že se něco až tak hrozného děje. Uvědomíte si v jakém nevědomí žijete.

Osm Osm Radka Třeštíková

Oddechové čtení se zajímavým rozložením kapitol. Zajímavá kniha a souvislost mezi všemi postavami.

28.02.2020 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Zpočátku jsem se do knihy nemohla dostat, ale potom mě naprosto pohltila. Je zde vyobrazeno i smýšlení nacistů a zoufalost s posledními jiskrami života věznů. Za mě velmi silná kniha, kterou určitě doporučuji.

28.02.2020 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Do knihy jsem se zamilovala. Válka z pohledu mladého člověka, který ukazuje její zbytečnost, prožívá veškeré její strasti a pomalu se stane ztracenou generací. Vojáci jsou jeho rodina. Velmi emotivní kniha. Moje první od Remarqua a určitě ne poslední

28.05.2019 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Příběh jsem si naprosto zamilovala. Silný příběh ve velmi těžké době.

28.05.2019 5 z 5