Chata 1879

Nikdy nevíte, kdo se opravdu dívá! Šest psychických poruch pohybujících se pod dohledem jednoho abstinujícího alkoholika, jedno místo uprostřed Krušných hor a čtrnáct společných dnů. Prožijte s hlavním hrdinou jeho několik posledních let končících na Chatě 1879. Kniha (drama, černá komedie) mohla vzniknout dle skutečných událostí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445430/big_chata-1879-OXQ-445430.jpg 3.682

Kniha Chata 1879

Lka

Knihu jsem dočetla a teď přemýšlím co o ní napsat. Můj první pocit je úplně stejný jaký napsala Kikidok. Ale když o knize dál přemýšlím, tak to asi do sebe něco mělo. Určitě je kniha k zamyšlení.

Biba_with_Book
10.11.2021

Precteno za jediny vecer.
Ocenuju, ze autor hned na zacatku nasadil svizne tempo a nenudil ctenare omackou okolo a sahodlouhymi popisy jak to vypadalo v chate, pred chatou, za chatou, v okoli chaty atd. atd. Taky musim ocenit ten nadhled i presto, ze se nejedna zrovna o vesele tema.
Za me si to 5 hvezdicek urcite zaslouzi.

heeta
05.10.2021

kratší, ale přesně moje struna. Společnosti ale ještě o kousek lepší! Snad příště o pár stran víc :)

Peřinka
29.09.2021

Asi jsem od knihy očekávala víc i s ohledem na kladná hodnocení. Uznávám, že se to čte dobře a překvapivě bych to zařadila k oddechové literatuře a to i navzdory tomu, že vás má kniha uvést do mysli alkoholika a jinak nemocných pacientů. Určitě jsem četla knížky, které byly na toto téma více obohacující. Nemusíte se bát, že byste po přečtení byli v depresi, ne proto, že by stránky sršely humorem, prostě autor nejde tak do hloubky a to mě asi zklamalo. Moc jsem se nedozvěděla, proč vlastně začal hlavní představitel pít, bylo to jen kvůli ztrátě zaměstnání? Jak si vytvořil vtah s bývalou i stávající partnerkou? Jak se na místě vůbec ocitli ostatní a proč jsou v této situaci? A co vlastně vůbec hl. hrdina pije? Všechno je popisované stroze, k žádné postavě jsem si nebyla schopná vytvořit nějaký vztah, ať už pozitivní nebo negativní...

Každopádně si myslím, že autor umí psát s lehkostí, kterou nemá v ruce každý, jen by se měl podle mě zaměřit na jiný žánr. Bez nadsázky věřím, že by měl Patrik Hartl v Josefu Königovi docela konkurenci. :)

kikidok
29.08.2021

Asi jsem moc nepochopila, co mi kniha měla předat. Čekala jsem fakt hodně, ale ve výsledku vůbec nevím, co si mám myslet. Kniha neměla ani začátek ani konec. Vlastně ani nevím, co o knize napsat, protože mi prostě nic neřekla.

Zuzulinka
15.07.2021

Mně se kniha líbila. Byla velice čtivě napsána. Za mne jediná výhrada a to, že je kniha krátká (má málo stran).

soukroma
07.07.2021

Uf, nepříjemné čtení. Začátek divný, pokračování děsivé.

"Když si namícháte paranoiu, hypochondrii a alkoholismus, užijete si spoustu legrace."

Možná, chvíli, ostatní kolem ale ani tu chvíli, počítám.

Filip86
12.04.2021

Skvělé téma. Popis scén a osob je velmi propracovaný.
Často nečekané překvapení a závěr, který nutí na chvíli přemýšlet "co se to vlastně stalo".
Autora nově řadím mezi své oblíbené.
Doporučuji všem, kdo má rád černou komedii s prvky nečekaného dramatu.