Heroinové deníky

Baskytarista slavné kapely Mötley Crüe nechává čtenáře nahlédnout do dávno zapomenutých deníků, které si vedl v dobách největší slávy. Popisuje jeden rok plný vzestupů i pádů, kdy mu pomalu ale jistě dochází, že by ho jeho vztah k drogám, a zejména k heroinu, nakonec mohl stát život. S osobitým humorem ironicky glosuje události, které jsou často jen velmi těžko uvěřitelné, a odhaluje čtenářům temná zákoutí mysli rockové hvězdy závislé na drogách. K jeho deníkovým zápiskům jsou přidány komentáře dalších členů kapely, slavných muzikantů, jeho příbuzných i jeho drogových kumpánů. Dokonce i sám Nikki se rozhodl přidat své současné názory na tehdejší události....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/19450/heroinove-deniky-VOC-19450.jpg 4.7234

The Heroin Diaries: A Year In The Life Of A Shattered Rock Star (2007)

Literatura naučná, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno:, Deus

Kniha Heroinové deníky

Ella943

Kniha se mi moc líbila. Hudbu Mötley crüe mám ráda a touto knihou jsem si o jednotlivých členech hlavně o Nikkim mohla udělat obrázek. Nikki mi v knize přijde jako dobrý chlap, teda pokud není na drogách. Když jsem knížku četla brečela jsem, smála jsem se, ale i nenáviděla. Když byl Nikki na drogách tak mi přišel jako hrozný zmetek, ale drogami se snažil utéct od svých vnitřních démonů, které ho pronásledují od dětství. Své pocity zapisuje den po dni a je vidět jak se cítil na drogách a jak bez nich. Knihu rozhodně doporučuji nejen pro fanoušky Mötley.

LenysekC

Že zrovna ti nejhodnější a nejchytřejší lidi si ze života dělají to největší peklo...

Pauliens
05.12.2018

Tuhle knihu jsem četla před lety a velice mě zaujala,měla jsem ji půjčenou od kamarádky. Letos jsem si ji chtěla koupit ale už se nevydává ale naštěstí letos vydali znova tady tu knihu ale v rozšířené verzy.Je velice stejná jenom jsou tam dopsané určité pasáže a život po tom všem.Skvěle na to i navazuje jeho další kniha Tohle bude bolet kde popisuje život po tom všem. U mě je to báječná kniha,která nejen pobaví ale u některých pasáží si člověk řekne že tohle by zažít nechtěl a odradí ho to od všech návykovích látek.

livius9028
06.09.2018

Tuhle knížku mám v originálním (EN) vydání a je to jediným slovem "EPICKÉ"...

Bublinka78
07.05.2018

Tahle kniha byla jedním slovem jízda. Nikki je nesmírně přemýšlivý, citlivý a houževnatý člověk. Jakmile je čistý jsou jeho myšlenky hluboké, niterné a plné psychické bolesti. Když je na drogách uzavře se do skořápky arogantního dobytka, který nikoho a nic nerespektuje, ale ve skutečnosti jen zoufale volá o pomoc. Jejich hudbu neznám, tento žánr neposlouchám, ovšem kniha je upřímným svědectvím feťáka, který si vlastně musel nakonec pomoci sám. Jsem ráda, že to dokázal. Lepší než Memento. Doporučila bych jí mladým.

kaja3190
27.03.2018

Myslím, že si z této knihy každý něco odnese. Já jsem díky ní poznala skvělou kapelu.

devildeny
02.02.2018

Někdy to bylo depresivní, někdy veselé a někdy nechutné, ale asi právě o tom život rockových hvězd je. S takřka neomezeným množstvím peněz a povolných fanynek bych ani jiný styl života, než vedl Nikki i ostatní členové týmu, neočekávala. Měl jenom zatracený štěstí, že to všechno přežil a mohl se s námi podělit o tento unikátní příběh, navíc vylepšený parádními komentáři zúčastněných osob. Oceňuji i originální design knihy a vložené fotografie.

CarolC
01.02.2018

Naprosto výborná kniha. Chtěla jsem si ji přečíst už několik let, ale dostala jsem se k ní až teď a to díky knihovně. Vřere doporučuju všem, co chtějí poznat, co to je pravý rockový život. Oceňuji, že je Nikki ve svých denících opravdu otevřený, místy citlivý až je vám ho hrozně líto. Místy si říkáte, že to je furt to samé dokola a nic nového nezjišťujete, ale to napomáhá pochopit to, že lidé užívající drogy se právě v těchti bludných kruzích furt točí a neznají cestu ven.

Paulus.1987
12.12.2017

Nejsem zarytým fanouškem Mötley Crüe, ale některá jejich alba si občas rád poslechnu a samotného Nikkiho Sixxe považuju za inteligentního a sečtělého člověka, dalo by se říci až renesanční osobnost - hudebník, spisovatel, fotograf, rádiový moderátor... a mimo jiné i vyléčený feťák, který utekl hrobníkovi z lopaty... a to doslova.
Sixx ve své knize popisuje nejen své drogové eskapády, ale rovněž zde vysvětluje své sklony k sebedestruktivnímu životu, které mají počátky v jeho dětství. Čtenář se dostane do mysli zfetované trosky, kterou ve stavech rauše pronásledují halucinace a která nezná hranice sebepoškozování, když je nucena si kvůli rozpíchaným pažím dávat dávku do krku nebo přirození. Vše je popsáno bez příkras a dojem z knihy skvěle umocňuje její zajímavé grafické zpracování.
Víc než všechny kladné recenze o knize nejvíc vypovídá to, že pomohla spoustě lidí překonat jejich vlastní závislost. A o tom to je.

pampeliska05
29.10.2017

Přečetla jsem jí jedním dechem, skvělá, famózní a můžu ji každému doporučit. Koupila jsem si druhý díl "Tohle bude bolet", a doufám, že mě nezklame.

Nikusha
14.05.2017

Nikki je sobecký, sebestředný magor posedlý mocí, ale k pomilování. Já měla a mám pocit, že ho chápu...

poulet
01.12.2016

Nic objevného. Že rockový hvězdy žily divoce, se ví. Přesto to bylo zajímavý, četlo se to jedním dechem a taky poznámky jednotlivých aktérů za deníkovými zápisky mě bavily.

Lady Dracula
11.09.2016

Den jsem si nechala na rozmyšlenou a svůj názor jsem nechala vykrystalizovat jako čistej herák.
První dojem byl pln zklamání - prostě to je fetka. Jen další dítě svedený na zcestí slávou, bohatstvím a možnostmi, co neumí ukočírovat svoje touhy. Takže, what else? Sixx měl to štěstí i tu smůlu, že se narodil v době, kdy se rodil rock´n´roll, drogy byly na vzestupu a on byl správnej magor na to, aby šel hlavou proti zdi.
Takže na druhý dojem jsem viděla sebestřednýho cvoka, kterej dělá všechny věci na 100%, od braní fetu přes nenávist k rodině až po psaní muziky. Je až s podivem, že přes všechno, co do sebe valil, byl příležitostně schopen relativně racionálního myšlení. A z těch záblesků uvědomění je patrné, že je to velmi inteligentní člověk. Temná duše, která si myslela, že zažila Peklo, ale ve chvíli setkání se smrtí ho nejspíš někdo zbaběle poslal zpátky, protože byl dokázal i Ďábla přimět tancovat tak, jak on píská.
Takže ve výsledku je tato kniha nejen kniha o magorovi, co s*al všechny okolo svými rádoby vtipnými nápady, ale je to i jeho osobní terapie, náhled do minulosti a poučení pro druhé.

Je trochu smutné, že člověk, kterej patřil k těm, co formovali rokenrolovou scénu, je v současné době spíše v zapomnění, znám snad jen proto, že "to je ten týpek, co byl dvakrát klinicky mrtvej, ne?" A to k němu vzhlížel i Slash! A Maidni jim byli předskokani!

Život je divnej. A divokej. A taky zatraceně krásnej.

DiLay
02.09.2016

Užasná kniha !
Nečetla jsem ještě žádnou takovou knihu, kde by někdo vyloženě popisoval jak se cítí sjetej a jak moc to je na h***o. Heroin je prostě zlo ! (zkušenosti nemám) :D Je super jak je tam vždy vyjádření osob k Nikkiho chování nebo prostě k čemukoliv. Historka ohledně Slashe mě naprosto dostala :D Je super, že se i dozvíte jaký měl Nikki názor třeba na Genna Simmonse, Stevena Tylera, Axla, Prince atd a i naopak jaký názor měli oni na něj :D
Jsem ráda , že se z toho dostal a hrozně ho obdivuji za to že dokázal přestat a za tuto knihu, že se s něčím takovým vůbec svěřil. Nikki byl a možná ještě pořád je děsnej magor, ale mám ho ráda! :D

Mötley Crüe -Věděla jsem že existují ale nikdy jsem je neposlouchala a teď jsem si je hrozně oblíbila a každý den sjedu minimálně jednu písničku. Co jsem při čtení této knihy pořád dělala bylo to, že pokaždé když tam někdo zmínil nějakou písničku nebo nahrávání klipu nebo něco takového..vždy jsem letěla k noťasu abych si to poslechla nebo to zkoukla :D Koukala jsem jak jednotlivé osoby vypadají třeba Vanity atd.. :D Výborná kniha :)

Ještě se vrhnout na: Tohle bude bolet ..a bude to ideální :)
Doporučuji všemi deseti.

LordSnape
28.08.2016

Nikkiho Sixxe mám ve veliké úctě. Ani ne tak pro to, jakým byl a čím si prošel, ale spíš tím, jaký je dnes a jak se dokázal změnit. Heroinové deníky jsou skutečné zápisy deníku, takže místy je to čtení poněkud stereotypní a nezajímavé, jindy zas trochu sebereflexivní. Je v tom krásně vidět, jak Nikki trpěl díky všem těm okolnostem. Rozpadlá rodina, vztahy v kapele, kdy na vás vše stojí a leží a do toho hledání si svého místa na slunci. Na knize se mi hlavně líbily zpětné pohledy všech zůčastněných, až na panbíčkářskou Evagelist Denise Matthews (dříve Vanity), jejíchž kecy o spáse a hledání Boha či náruče Ježíše mě totálně iritovaly. Nejlepší byly historky o akcích s Tommym, bodyguardem Fredem Saundersem nebo Slashem, který se pochcával v posteli. Vůbec nejdrsnější, nejulítlejší a totálně nejvtipnější pasáž ever byla návštěva rádia, která se z rozhovoru s kapelou zvrhla v totálně ujetou soutěž: "Hádej, co to je za zvuk!" :-D Už na tomto deníku bylo hezky vidět, jakej je Axl Rose kretén, to mi dobře zvedlo náladu. Pak samozřejmě zpětný a střízlivý pohled samotného hlavního aktéra byl k nezaplacení. Nikkiho schízy ve skříni nebo když volal na ochranku, že mu po zahradě lezou cizí lidi byly docela drsný. A ty jeho nálady. Jaký byl tehdá pěkně namyšlený hovado a zničený člověk...

Možná se budu rouhat, ale mám přeci jen radši Tohle bude bolet. Tam Nikki ukázal, jak je hodně kreativní a nadaný člověk. Deníky ho ukazují jako slabocha, čímž vlastně také byl... Jsem rád, že o tom mluvíme již v minulém čase a že to vše přežil. Byla by ho škoda.

schizmo
19.08.2016

Co na to říct? Na knihu se dá nahlížet z mnoha úhlů pohledu, ale většinou to stejně sklouzne k faktu, že je to prostě výpověď feťáka, což nese jasnou daň v podobě cyklení obsahu, takže autor je trochu jako kolovrátek. První třetina je v podstatě ubíjející, ale když Motley Crue vyrazí na tour, začínají se dít věci. Nikkiho příběhy jsou tak bizarní a neuvěřitelné, že se často pozastavujete nad tím, jestli se to vůbec mohlo stát, ale na druhou stranu kdo jiný, než Nikky by měl prásknout, že se Slash po každém zmatlání pochčije v posteli nebo že po klinické smrti je nejlepší nápad utéct z nemocnice a doma si to znovu střelit. Asi nejzajímavější a nejhodnotnější jsou výpovědi rodiny, přátel, kapely, managementu a vůbec všech, co se kolem Nikkiho a kapely točili a aspoň trochu rozmělňují to deníkové bědování. Na konci knihy vám stejně bude líto, že už to končí, protože kvůli intenzivní zpovědi máte pocit, že jste autora doopravdy znali. Díky této knize máte šanci pochopit, co znamená projít peklem a zase zpátky...

MagdaFish
14.08.2016

Ano Nikky byl před třiceti lety totální vypatlanej magor, (a dost možná je i dneska :-D ), ale oceňuju schopnost sebereflexe i uprostřed nejhorších sraček. Tenhle chlápek je fakt dobrej.

Jeanie
23.06.2016

Jaké to je skoro umřít? Co všechno s vámi udělají drogy, chlast a nezřízený život? Nikki je jeden z minima feťáků a alkoholiků, kteří se dokázali vzpamatovat a vrátit se do normálního života. Není co obdivovat. Jeho zápisky pocitů a zážitků z jednoho jediného roku jsou odrazujícím příkladem pro každého.

Bonda
19.06.2016

Není to tak špatný, ale zdá se, že kniha trochu trpí vlastností vícero chlapeckých deníků: soustředěním na fakta tam, kde by mohly být zachycené prožitky. Samozřejmě u těch deníků našich bratrů (ne, že bych nějaký četla) jsou to fakta typu V jídelně byly špagety, pak jsem šel domů a hrál StarCraft – kdežto tady je to Vopíchal jsem tři fanynky, co na mě čekaly u dveří pokoje, pak jsem je vykopal a dal si lajnu. Ale ono to vyzní lehce podobně.

monika4684
12.02.2016

Najednou jako bych byla Nikkiho stará kamarádka :-) a doplnění zápisků o současné komentáře byla super volba.

Aaron Lewis
08.01.2016

Vynikající, odstrašující, ale zároveň i inspirativní. Úplně to křičí: "Jo, chci žít!" No, Nikki si musel projít peklem a 2x zemřít, aby mu došli věci, které došli mě bez těch "dramat" (díkybohu za to). Myslím si, že některé věci fakt nechceme zažít...

"1. Aby člověku zůstalo to, co má, musí se toho vzdát.
2. Nechte to být a nechte to na Bohu."

Aaliyan
06.09.2015

Nikky nás pouští skutečně k tělu a můžeme tak vidět všechno, co zažil skoro jako bychom stáli vedle něj. Upřímně, obdivuju ho, protože po tom, co všechno zkusil a dělal, byl v závěru ještě schopný alespoň zkoušet normálně žít. Knížku stojí zato přečíst, protože v ní je jedna z krásných ukázek toho, jak lze taky naložit s penězi a slávou a kromě toho si odnesete (nebo aspoň já jsem si odnesla) docela dost slušných myšlenek a názorů na život.

Dera
09.08.2015

Měl by být Nikki Sixx obdivován? Můj názor je, že ne. Užíval si života naplno, nemusel řešit žádné problémy všedního typu a jeho jedinou starostí bylo jestli se má opít nebo zfetovat. Peněz měl dost, takže na drogy si nemusel vydělávat prostitucí nebo zlodějinou jako obyčejní feťáci. Měl slávu, holky, prostě všechno a ještě z toho všeho trpěl depresemi a měl problém se dokonce třeba osprchovat. Lidská psychologie je nevyzpytatelná, nešel jsem v jeho botách takže mi nepřísluší nikoho soudit. Vím, jsem zpátečnický moralista, ale dívám se na věc z pohledu obyčejného člověka.

Barunka_riot
29.07.2015

Vřele doporučuji všem, nejen fanouškům kapely Motley Crue.
Poprvé jsem ji četla před šesti lety, protože každého fandu rockové hudby zajímá co se děje mimo koncertní haly. Nevím jestli se mi víc hnusil svým životem nebo líbil tím, že to ze sebe setřásl a nechal svou minulost minulostí.
Zajímavé ilustrace, dobové fotografie, postřehy jeho přátel a nejbližších či skvělý soundtrack z celé knihy dělají umělecké dílo i přes všechen hnus, který v sobě ukrývá.
Není na škodu zmínit, že Nikki je nyní šťastně ženatý, má zdravé děti, je úspěšným fotografem, miluje kvalitní knihy a již přes deset let je stoprocentní abstinent :)

Rudykri
29.07.2015

Pro mě jakožto člověka, který četl biografii The Dirt od Mötley Crüe, jsou Heroinové deníky pokračování a rozšíření toho, co v The Dirt uvedl Nikki Sixx. Jedná se o velmi osobní zpověď člověka, který jde před čtenářem "donaha" a dává mu nahlédnout do nitra problematické a složité osobnosti. V kombinaci s albem The Heroin Diaries Soundtrack od SIXX AM se zážitek ještě umocní.

DarkAnn
06.02.2015

Užasná kniha.. :) A má právoplatné místo v mé knihově.. :)

colchicine
14.12.2014

Naprosto skvělé.

ewelettl
07.12.2014

Když u nás vyšla, bylo mi skoro 12 let. Po knize jsem strašně toužila a opravdu se ji dočkala. Naprosto Sixxe obdivuji, už jen za to, že se odhodlal něco takového vydat celému světu. Kniha se mi líbila díky pravdivostem, názorům ostatních a také díky grafickému upravení, které tomu dodá určitou atmosféru a vžití se do jeho pocitů.
I dnes ji ráda otevřu a přelouskám ji při soundtracích jako je např. Life is beautiful nebo Girl with golden eyes :)

Valentine
05.10.2014

Nejen čtivé a nádherně zpracovené, ale také uchvacující, upřímné a inspirativní dílo. Výjev syrového nitra. Obdivuji Nikkiho Sixxe za to, co dokázal se svým životem. A taky za to, co nedokázal.

Sarillus
29.08.2014

Vypadá úžasně! Čte se úžasně! A... Je úžasná! Opravdu jedna z nejlepších knih o feťácích.