Wim Hof – Ledový muž

Jediná autorizovaná kniha Wima Hofa o převratné metodě, díky které se můžeme naučit využít svůj fyzický i duševní potenciál. „Zastavte se, dýchejte a udělejte z chladu svého přítele a učitele!" Wim Hof Wim Hof, přezdívaný Ledový muž, je známý svými fyzickými kousky, kterými ohromuje celý svět a posouvá hranice vědy. Je schopen strávit téměř dvě hodiny v ledové vodě, běžel naboso maraton napříč pouští bez kapky vody nebo maraton v kraťasech za polárním kruhem, v letním oblečení také vylezl na Mount Everest do výšky 7 000 metrů nad mořem, a to bez kyslíkové bomby, a na jeden nádech uplaval více než 60 metrů pod ledem… To je jen malý výčet jeho rekordů, které jsou pro běžného člověka naprosto nepochopitelné. A co je na tom všem ještě úchvatnější, je fakt, že něčeho takového je schopen každý z nás. Opravdu. Wim na základě vlastních zkušeností vytvořil metodu, která je naprosto přelomová, pokud jde o pohled na lidské možnosti a na náš potenciál. Díky ní můžeme aktivovat schopnosti, které jsou u nás běžně nevyužité, a to bez ohledu na věk a zdravotní stav. O tom se přesvědčily již tisíce lidí po celém světě, kterým Wim Hof změnil život. O Wimu Hofovi toho bylo napsáno hodně. V této knize ale najdete vše vyprávěné samotným Wimem. Nahlédneme jak do jeho soukromého života, tak do zákulisí jeho převratných rekordů. Vysvětlí nám základní principy své metody, bude mluvit o dechu, chladu, nastavení mysli a také o vědě, zdraví, výkonnosti a spirituální cestě. Ukáže nám, že vše je možné. Limitováni jsme jen hloubkou své představivosti a silou svého přesvědčení. Pokud jste připraveni objevovat svůj potenciál a překračovat hranice svých fyzických možností, pak je tato kniha přesně pro vás. „Tato metoda je velmi jednoduchá, přístupná a také podložená vědou. Může ji praktikovat kdokoli, nemá v sobě žádné dogma, jen přijetí. A svobodu.“ Wim Hof...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454289/big_wim-hof-ledovy-muz-IN1-454289.jpg 3.9240
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Zdraví

Vydáno: , Jota

The Wim Hof Method: Activate Your Full Human Potential, 2020

Kniha Wim Hof – Ledový muž

gab72
předevčírem

Kniha jako taková nic moc, ale když člověk chce tak si tam něco pro sebe najde. Zbytečně moc anatomie člověka. Wim Hof se józe věnuje od svých 13 let tudíž musí být úplně jinde než běžný člověk, který prodělal víkendový kurz (to by měl mít asi každý na paměti, kdo by chtěl zkoušet heroické výkony). Každopádně jsou výborné statě o praktickém dýchání, které lze aplikovat hned. Je dobré si knihu prolistovat, tak jak radí autoři na začátku a pak se vracet k tématům, které člověka zaujali. Za mě kniha slouží účelu pro který byla napsána.

pajaroh

Tato knížka není žádný literární zázrak, jelikož Wim Hof není spisovatel. Vlastně jsem se do ni pustila ze zvědavosti, ale taky trochu pro potvrzení svého skeptického pohledu (jelikož je to takový boom, že).
Je fakt, že s podobným přišel před Wimem už Priessnitz (ledová voda, dech, pozitivní mysl a navíc hory) a před ním zenoví mistři a mnoho jiných, ale je pravda, že tomu nikdo nedal tak jasné a přitom jednoduché instrukce (trošku kolovrátek, nicméně potřebný).
Přiznám se, že tato kniha mě přes jisté literární slabosti prostě nakopla a donutila dál hledat a zajímat se. Ta ráznost a síla je mi blízká (oproti klidným meditacím či křečovité snahy o mindfulness). Kombinace tří jednoduchých pravidel. Takže mi počáteční úškleb zamrzl a přes nepříjemnou komerčnost a mediální kampaň se ze skeptika stal další hupdovody a zadrždech dle WHM.
Samotnou metodu a průvodní videa Wima Hofa bych hodnotila plným počtem, zde však hodnotím knihu.

pablito

Autora si svým způsobem vážím - jednak pro jeho odhodlání, ale i proto, že některé jeho principy používám a rezonuji s nimi. Nicméně ke knize mám vztah velmi ambivalentní. Jsou tam pro někoho jistě zajímavé informace. Nicméně celkový způsob motivování mi připadá velmi laciný, někdy až dogmatický. Kniha patrně byla psaná pro jinou cílovou skupinu než jsem já. Takže za mě spíš zklamání.

Jarda72

Díky této knize již pravidelně plavu v zimní řece. Je to napsáno velmi čtivě a těším se až jí budu číst znovu. Až se naučím i dýchání, bude to dokonalé.

Runinka

Děkuji za knihu a děkuji za Wima.Praktikuji a je mi blaze.

MarkCarter

Táto kniha vám zmení život. Ak jej to dovolíte a uveríte tomu čo je v nej napísané. Metóda v nej popísaná je veľmi jednoduchá s magickými účinkami. Sú to tri hlavné myšlienky, ktoré sa dokola opakujú. Okrem toho je text ozvláštnený autorovým životom a skúsenosťami bežných ľudí.

KristinTj
08.12.2021

Za tuhle knihu vážně moc děkuji. K otužování jsem přidala dýchání a s ním zcela nečekané zážitky a pocity. Z literárního hlediska nechci knihu hodnotit. Chápu odhodlání nadchnout ostatní k tomu, čím autor žije, čemu věří a co ho utváří. Skutečný spisovatel by byl jistě čtivější, přesvědčivější, učesanější a úspornější. Wim Hof ale není spisovatel. Jen se chtěl podělit o zkušenosti, které v jeho životě fungují a které mají sílu zlepšit mnohým kvalitu jejich života.

Mathiola8
27.11.2021

Líbila se mi, pěkně popsáno co vše otužování přináší pro naše tělo