Wim Hof – Ledový muž

Wim Hof – Ledový muž https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454289/bmid_wim-hof-ledovy-muz-IN1-454289.jpg 4 404 112

Jediná autorizovaná kniha Wima Hofa o převratné metodě, díky které se můžeme naučit využít svůj fyzický i duševní potenciál. „Zastavte se, dýchejte a udělejte z chladu svého přítele a učitele!" Wim Hof Wim Hof, přezdívaný Ledový muž, je známý svými fyzickými kousky, kterými ohromuje celý svět a posouvá hranice vědy. Je schopen strávit téměř dvě hodiny v ledové vodě, běžel naboso maraton napříč pouští bez kapky vody nebo maraton v kraťasech za polárním kruhem, v letním oblečení také vylezl na Mount Everest do výšky 7 000 metrů nad mořem, a to bez kyslíkové bomby, a na jeden nádech uplaval více než 60 metrů pod ledem… To je jen malý výčet jeho rekordů, které jsou pro běžného člověka naprosto nepochopitelné. A co je na tom všem ještě úchvatnější, je fakt, že něčeho takového je schopen každý z nás. Opravdu. Wim na základě vlastních zkušeností vytvořil metodu, která je naprosto přelomová, pokud jde o pohled na lidské možnosti a na náš potenciál. Díky ní můžeme aktivovat schopnosti, které jsou u nás běžně nevyužité, a to bez ohledu na věk a zdravotní stav. O tom se přesvědčily již tisíce lidí po celém světě, kterým Wim Hof změnil život. O Wimu Hofovi toho bylo napsáno hodně. V této knize ale najdete vše vyprávěné samotným Wimem. Nahlédneme jak do jeho soukromého života, tak do zákulisí jeho převratných rekordů. Vysvětlí nám základní principy své metody, bude mluvit o dechu, chladu, nastavení mysli a také o vědě, zdraví, výkonnosti a spirituální cestě. Ukáže nám, že vše je možné. Limitováni jsme jen hloubkou své představivosti a silou svého přesvědčení. Pokud jste připraveni objevovat svůj potenciál a překračovat hranice svých fyzických možností, pak je tato kniha přesně pro vás. „Tato metoda je velmi jednoduchá, přístupná a také podložená vědou. Může ji praktikovat kdokoli, nemá v sobě žádné dogma, jen přijetí. A svobodu.“ Wim Hof... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Zdraví
Vydáno: , Jota

The Wim Hof Method: Activate Your Full Human Potential , 2020

MadamC
01.03.2021 3 z 5

Asi jsem ze začátku čekala nějaký podrobnější popis metody. Nevyhovovalo mi rozčlenění knihy, především neuspořádanost (podle mě). To důležité je v šedých tabulkách, které jsou roztroušené po celé knize. Když se k nim pak chcete vracet, tak je dobré si dát "lepík" no a když to uděláte u každé tabulky, která vás má prakticky něco naučit, máte knihu oblepenou. Ale nevadí, co se dá dělat, jen bych to uspořádala ÚPLNĚ jinak.
Kniha není jazykově nijak zajímavá nebo brilantně napsaná, což asi ani nikdo nepředpokládá, těžko soudit, jak dobrý byl překlad. Chápu, že překladatel chtěl ponechat Wimovu mluvu, ale občas mi tam vadila. Lehce (někdy i těžce) vulgární slova se dle mého názoru do takového typu knihy moc nehodí. Na druhou stranu, někomu to mohlo čtení zlehčit nebo vykouzlit lehký úsměv, těžko říct. Ale když jsem si na tohle všechno zvykla, kniha mi dala, co jsem od ní očekávala. A teď přijde ta těžší část a to OPRAVDU to zkusit na sobě. Tak mi držte palce, ať u této metody vydržím, ať TO vydržím a totéž přeji já všem odvážlivcům, kteří do toho také jdou. Hodně zdaru!

JP
27.02.2021 4 z 5

O Wimu Hofovi vím už řadu let, z podcastů, youtube apod. Jeho autobiografií jsem se na jeho myšlení tak nějak chtěl víc napojit, soustředit, fyzicky to číst... přitom je to určitou laciností podobné všem prázdným self-help knihám, jenže Wim Hof (bio)hacknul pár opravdu zajímavých věcí a i když on sám je anomálie, tvrdí, že se to dokáže naučit každý. Spousta point o biochemii, neurologii a funkcích těla. Tahle kniha je přístupná, obecná, taková vstupní brána, námět na to, co byste mohli s životem zkusit udělat. Takže tady hodnotím spíš koncept a myšlenku, jako celek, než čistě knihu. Sympatie tu jsou, Wim na mě tak vždycky působil, takže doufám, že se postupně propracuju přes ledové sprchy i dál.

hana5094
23.02.2021 5 z 5

Kniha pro lidi, které zajímá biohacking a kteří chtějí přijmout odpovědnost za své zdraví do vlastních rukou.

PoetickaM
21.02.2021 4 z 5

Byla to zvědavost, jak to někdo dělá třeba jinak a proč vlastně. Existuje spousta důvodů proč jsme začali. Otužovaní je prostě fenomén covidové doby.

Filip24
21.02.2021

Kniha Wim Hof - Ledový muž jsem si přečetl z veliké zvědavosti k muži, o kterém jsem se doslechl již před cca 2 roky.Otužování organismu, nakopnutí kardiovaskulárního systém a další metody mě hrozně bavili, bohužel závěr knihy už byl mnohem slabší.

Felsenberg
18.02.2021 4 z 5

Krásná kniha. Dýchání, chlad, mysl.

kratochwilova
15.02.2021 4 z 5

Měla jsem ji půjčenou od přátel, kteří propadli otužování. Mě to nevzalo.Trochu jsem to přelouskala s přeskakovaním.

TomFRX
14.02.2021 4 z 5

Zá mě super , s otužováním začínám a je tu krásně vše popsané. Příběh Wima je taky zajímavý, doporučuji

Norri
09.02.2021 4 z 5

Tato kniha nabourala moje skeptické já. Nemám rád ezo-kraviny. Fakt ne. Nesnáším, když mě o tom někdo přesvědčuje a už vůbec nesnáším cirkus s homeopatiky, “holograficky” naprogramovanými kapkami a podobnými nesmysly. Přesto jsem touto knihou nadšený.
Ve sprše jsem se otužoval už dříve, ale během pandemie i mě strhl trend otužování v řekách a jezerech. I díky tomu jsem narazil na Wim Hofa a poté i na tuto knihu. Wim Hof ze sebe nechává dělat pokusného králíka a jsou to právě jeho vědecky prokázané výsledky, které mě přiměly věnovat jeho knize pozornost a nezařadit ji rovnou mezi ezo-kraviny. Skeptik ve mě má velmi vysoko zdvižený varovný prst, ale zároveň jiné mé já chce věřit. V knize jsou pasáže, kdy moje skeptické já říkalo - “Už je to zase tady, tyhle kraviny. Tomu jsme se vždycky smáli a asi u toho zůstaneme, ne?”, ale zároveň tam jsou pasáže, kdy si jsem si říkal - “Jo, tohle mi dává smysl”. Wimova kniha není jen o jeho metodách, tedy o chladu, dýchání a meditaci, ale celkově o Wim Hofovi jako člověku a o jeho přístupu k životu. Ta kniha je ohromně motivující a také je napsána poměrně poutavě, takže jsem se při čtení bavil. Zároveň ale uznávám, že ke konci už se to už docela táhne a Wim se nekonečně opakuje. Celkově to byl zajímavý výlet a já se odteď budu pokoušet proniknout k účinkům Wim Hofovy metody dýchání.

Shindo
09.02.2021 2 z 5

Wim Hofovu metódu už nejaký čas úspešne praktikujem. Knihu som teda bral ako povinný informačný zdroj. Pristupoval som k nej ale so zdravou skepsou.

Ide o základnú knihu WHM (ak sa tak dá nazvať). Popisuje teoretické základy metódy, tipy k praktikovaniu a osobné svedectvá niekoľkých praktikujúcich.
Druhá rovina knihy je osobné svedectvo Wima od jeho narodenia cez obdobie, kedy si WHM budovala meno až po súčasný stav. Nevyhol sa ani nepríjemným témam, otvorene píše o temnotách a problémoch, ktorými prechádzal. Samostatná kapitola v knihe je venovaná jeho bývalej manželke, ktorú miloval.

Osobne veľmi oceňujem spoluprácu Wima s výskumníkmi a odborníkmi. Sám v knihe opakovane tvrdí, že nie je a nechce byť guru a to, čo dokázal on sa môže naučiť ktokoľvek iný. Naopak, uvádza konkrétne mená a konkrétne výskumy, ktoré sa dajú dohľadať. Tvrdé dáta, ktoré účinnosť metódy podporujú a dokazujú, hovoria samy za seba. Wim sám nepovažuje WHM za všeliek a riešenie všetkého, skôr za nástroj, ktorý dokáže zlepšiť zdravie človeka a pomôcť maximalizovať jeho potenciál.

Nevyhýba sa ani konfrontácii s kritikou, pripúšťa, že vždy bude niekto, kto bude pochybovať. Je to pochopiteľné. Spomínam si však, ako Wim v knihe píše o novinárovi, ktorého za ním poslali s jasným cieľom - zdiskreditovať a spochybniť jeho a jeho metódu. Dotyčný novinár nielenže prešiel kurzom WHM, ale dnes je jej zapáleným podporovateľom a inštruktorom.

Kniha však mala aj negatíva. Preklad bol miestami kostrbatý a nie úplne v poriadku. Rozvrhnutie textu v štýle "WHM protokol v rámčeku uprostred kapitoly" tiež nepôsobilo pekne, lepšie by to vyzeralo na konci. Taktiež som sa pozeral s istou skepsou aj na prepájanie vedy, ezopojmov a hinduizmu. Trocha to knihu zdiskreditovalo.

Ďalšia vec je, že Wim a jeho metóda v mojich očiach klesli, keď sa jeho milovaná rodinka rozhodla urobiť si z WHM biznis a Wima pasovať do role odborníka a spasiteľa.

eva3992
05.02.2021 4 z 5

Wim Hof je známý svými neskutečnými fyzickými kousky, jako např. potápění v ledové vodě.
Na základě vlastních zkušeností vytvořil metodu, kterou se může naučit každý z nás. Můžeme tak zvýšit náš potenciál a aktivovat schopnosti, které nevyužíváme.

V této knize se dočteme o životě Wim Hofa, o tom, jak došel ke svému poznání. Jsou zde popsány jeho metody otužování a dýchání. Najdeme zde i několik zkušeností lidí, kterým jeho metoda pomohla k uzdravení. V knize najdeme opravdu od všeho něco. Ze začátku mně to nevadilo, ale ke konci už se to spíš opakovalo a natahovalo, posledních 30 stránek už by tam pro mě být nemuselo.

Je to napsáno opravdu motivačně, jakmile začnete číst, budete mít pocit, že teď hned půjdete pod studenou sprchu a jdete na to. I metoda dýchání zní opravdu jednoduše, když o ní čtete, ale jak se znám já, tak pravidelnost není moje silná stránka.

Zajímavá kniha pro toho, kdo o metodě zatím nic nebo téměř nic nevím, ale myslím si, že pokud už o ní máte povědomost, případně praktikujete, že Vám toho tolik nového nepřinese.

hana8062
03.02.2021 2 z 5

Tak tedy. Naučila jsem se ponořit do zimní Vltavy o teplotě dvou stupňů, jednou dokonce i za hustého sněžení :-), absolvovat každý den studenou sprchu a překonávat samu sebe. Zjistila jsem, že přírodní voda, ač mnohem chladnější, než ta kohoutková, mi jde o hodně snáz. A taky to, že i na tu mrazivou sprchu se dá zvyknout. A těšit se na ni, směle totiž nahradí ranní silnou kávu :-). Navíc pak, když to zvládnete, vylezete a zabalíte se do ručníku, bude vám fantasticky! Přesně jako když přijdete domů durch zmoklí a převléknete se do suchého trička. Pocit k nezaplacení, můj milovaný a konečně vím, jak ho nasimulovat dle libosti každý den. Poslední měsíc mi dal hodně. A nyní, pomohla mi k tomu tato knížka? Ne! Fakticky ne, nebo jen velmi málo. Motivační četba obecně pro mě není. Jde mi na nervy. Tohle ale byl navíc zvláštní mix mezi motivací, historkami ze života, pochvalnými ohlasy Wimových fanoušků, návody a zase vyprávěním. Ledový muž bohužel postrádá kostru, literární hodnotu a nakonec, zas tak mnoho vás toho nenaučí. Zcela upřímně, jsem ráda, že jsem za něj dala jen těch 120 Kč v nedávné akci na e-knihy. Mít ho doma v papíru, asi bych si trhala vlasy :-). "Tenhle druh literatury není tvoje gusto, Hani, už si to zapamatuj!'

EricNor
01.02.2021 4 z 5

Mam rad Wima Hofa, za jeho sverazny zivotni pristup a jeho primocary styl, ale v panelaku bych s nim bydlet nechtel. Prvne jsem se s nim setkal tak pred dvema a pul lety, kdyz mi youtube doporucil jeho video. Docela jsem ziral, co za podiviny youtubuje. V kazdem případě jsem metode podlehnul a cca tri mesice fungoval denne na dychani a studenych sprchach. Pak me skolila rymicka (tezka) a ja uz nebyl tak pilny, ale cca 3-4 x tydne jsem hofoval. Cteni me ovsem zas nabudilo a uz druhý tyden jedu denne. Libi se mi popis vice dechovych technik, ktere hodlam vyzkouset.
Problem mam s prekladem, ktery je dost odflaknuty a hlavne obcas nedava smysl. Vetnou skladbu ani nezminuji.
V kazdem případě metodu doporucuji a po precteni musim rict, ze mam jeste velke mezery, co se tyka dychani a prace se soustředěním.

arthera
29.01.2021

Super knížka, skvělé rady...ale pane-knižní-bože, kdo mu dělal redaktora? Je to psané stylem páté přes deváté, chvíli rekordy, chvíli rady, pak zase rodina, návody, filosofie. Což je škoda a knize to ubírá na čtivosti.

wezz
28.01.2021 5 z 5

Pokud možno - aplikovat.

Sylvusik
18.01.2021 3 z 5

Tři hvězdičky dávám za filozofii knihy. Jak Wim sám píše, není to nic by lidstvo předtím již neznalo, ale v jeho podání je to celistvé, srozumitelné a navíc (podle jeho slov) vědecky ověřené. Prvních sto stránek knihy je přínosných, čtivých a zajímavých. Kdyby takto knihu ukončil udělal by dobře. Druhá půlka je v podstatě pořád to samé bez hlubšího obsahu. V knize zmiňuje spoustu zajímavých výzev, které splnil ale žádné z nich se nevěnuje podrobněji stejně jako svému životu, o kterém taktéž nic moc osobního nepíše. Pokud už se v knize dotkne náročnějších praktik, tak nenapíše jak, ale poznamená, že je třeba to dělat se zkušeným instruktorem, ideálně využít jeho kurzu...

Lucie.kukla
13.01.2021 4 z 5

Jsem ráda, že vlastním knihu o WHM. Četla se dobře, pouze v poslední kapitole se mi zdála zbytečně protahovaná. Praktikuji dechová cvičení od doby, kdy jsem si v knize přečetla, jak na to. I proto knihu doporučuji. Čtu hodně seberozvojových knih, ale pouze některé mne donutí ke změně. Toto je jedna z nich.

MartyManCZ
13.01.2021 5 z 5

V jednoduchosti je síla a to jak s metodou tohohle pána, tak se samotnou knihou. Ta jednoduchým a neinvazivním způsobem (což oceňuji) představuje způsob jak zlepšit svůj fyzický i psychický výkon. Věřím že to nemusí tak "fantasticky" a revolučně zapůsobit na každého, ale mě ten styl zaujal, proto jsem v rámci velké transformace svého života prvky z Wim Hofovy metody do života zapojil...některé vlastně už dávno. Nemusíte hned lézt do první díry v ledu kterou uvidíte, ale dát si studenou sprchu nemusí být úplně tak špatný nápad. Pokud Vás to alespoň trochu zajímá, tak si knihu nebojte přečíst, můžete na věci dostat svěží pohled... a to se počítá ne?

cornetka
12.01.2021 5 z 5

“Máte dost energie na cokoli, dost na překonání jakékoliv překážky či choroby v těle, životě, na cestě či v osudu.”
Tato kniha je výborná záležitost! Je tak inspirativní a motivující! Navíc je doplněna skutečnými příběhy, samozřejmostí jsou i wimhofovy techniky. Za mě palec nahoru!

Crozz
12.01.2021 3 z 5

Výjimečný člověk, ale kniha je pro mě napsána stylem mišmaš. Čekal sem klasický životopis, ale je dosti chaotické vyprávění o životě, filosofii, atd.

rozvoj osobnosti, osobní rozvoj otužování dýchání

Wim Hof
nizozemská, 1959