Wim Hof – Ledový muž

Wim Hof – Ledový muž https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454289/bmid_wim-hof-ledovy-muz-IN1-454289.jpg 4 404 112

Jediná autorizovaná kniha Wima Hofa o převratné metodě, díky které se můžeme naučit využít svůj fyzický i duševní potenciál. „Zastavte se, dýchejte a udělejte z chladu svého přítele a učitele!" Wim Hof Wim Hof, přezdívaný Ledový muž, je známý svými fyzickými kousky, kterými ohromuje celý svět a posouvá hranice vědy. Je schopen strávit téměř dvě hodiny v ledové vodě, běžel naboso maraton napříč pouští bez kapky vody nebo maraton v kraťasech za polárním kruhem, v letním oblečení také vylezl na Mount Everest do výšky 7 000 metrů nad mořem, a to bez kyslíkové bomby, a na jeden nádech uplaval více než 60 metrů pod ledem… To je jen malý výčet jeho rekordů, které jsou pro běžného člověka naprosto nepochopitelné. A co je na tom všem ještě úchvatnější, je fakt, že něčeho takového je schopen každý z nás. Opravdu. Wim na základě vlastních zkušeností vytvořil metodu, která je naprosto přelomová, pokud jde o pohled na lidské možnosti a na náš potenciál. Díky ní můžeme aktivovat schopnosti, které jsou u nás běžně nevyužité, a to bez ohledu na věk a zdravotní stav. O tom se přesvědčily již tisíce lidí po celém světě, kterým Wim Hof změnil život. O Wimu Hofovi toho bylo napsáno hodně. V této knize ale najdete vše vyprávěné samotným Wimem. Nahlédneme jak do jeho soukromého života, tak do zákulisí jeho převratných rekordů. Vysvětlí nám základní principy své metody, bude mluvit o dechu, chladu, nastavení mysli a také o vědě, zdraví, výkonnosti a spirituální cestě. Ukáže nám, že vše je možné. Limitováni jsme jen hloubkou své představivosti a silou svého přesvědčení. Pokud jste připraveni objevovat svůj potenciál a překračovat hranice svých fyzických možností, pak je tato kniha přesně pro vás. „Tato metoda je velmi jednoduchá, přístupná a také podložená vědou. Může ji praktikovat kdokoli, nemá v sobě žádné dogma, jen přijetí. A svobodu.“ Wim Hof... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Zdraví
Vydáno: , Jota

The Wim Hof Method: Activate Your Full Human Potential , 2020

Martin466
09.01.2021 4 z 5

Řeči o světle, poselství a tyhle povídačky jdou hodně mimo mně. V knize se několikrát opakuje, že jsou si vědomí toho jak šíleně to zní a dodávají, že je jim to jedno. To je za mne plus stejně jako jediná zmínka "kupte si náš kurz na www....", čekal jsem jich mraky jak to u těhle pomáhacích knih bývá. Ještě si zkusím dohledat jestli je pravda co se tvrdí o prováděných studiích.

Od malička mi nikdo netajil, že otužovat se je zdravé, dýchání je taky fajn takže já si metody v knize vyzkouším na sobě.

bzung
08.01.2021 3 z 5

Vim Hof ve svém životě dokázal úžasně posunout možnosti lidského těla a zaslouží si obrovský dík za popularizaci otužování, meditačních technik a jeho ochotu sdílet své poznatky s odbornou veřejností, což by v důsledku mohlo vést k zajímavým změnám v tom, jak je dnes klasická medicína chápána.
Nicméně samotná kniha je pro mě trochu zklamání a jak už psal Berg1 přede mnou, promarněná šance. Vim Hof si na spoustě stran stěžuje, jak vědecká komunita jeho výsledky stále nebere dostatečně vážně, nicméně ani v knize se mu předání metod úplně nepovedlo, zde mohl jít daleko víc do hloubky ke kořenům jeho metod a práce se žáky. Budí to ve mě dojem, zda si zde nechrání know-how pro své kurzy. Pokud kniha měla být jeho autobiografií, určitě by se jeho bohatý život dal podat zajímavějším a obsáhlejším způsobem, možná ve spolupráci s nadanějším autorem.
Takhle je to ve výsledku takový guláš, stručně k metodám, něco ze života a pak proud nesourodých myšlenek, kdy se Vim Hof na spoustě stran i opakuje.

SimonDobes
05.01.2021 5 z 5

Výborná kniha, úplne ma motivovala a zlepšila mi náladu. Rýchlo a pomerne ľahko sa číta. Okrem metódy sa dozviete i čo to o jeho živote, od narodenia po súčasnosť. Musím povedať, že má skutočne zaujímavý život. Čo ma na knihe trochu sklamalo, boli posledné stránky - naťahoval to, aby kniha mala dlhší obsah, bolo to cítiť. No celkový pohľad na knihu mi to nezmenilo, dávam plný počet. Už sa neviem dočkať, keď s metódu začnem.

Berg1
03.01.2021 3 z 5

Nemůžu říct, že by mě kniha nebavila ale upřímně jsem od ní čekal o něco víc. Rozdělil bych jí do třech částí - v jedné části Wim vysvětluje principy metody a dává k dobru studie které potrvrdili její, za určitých podmínek, pozitivní vliv na lidský organismus. Přišlo mi ale, že tu nešel úplně do hloubky a pro lidi, co s tím začínají nesdílí všechny informace týkající se provedení a bezpečnosti (možná to byl záměr). Ve druhé části popisuje svůj životní příběh, což mě bavilo ze všeho nejvíc a ve třetí se trochu nechává unést vizemi o lepším světě a trochou ezoteriky. Nic proti tomu, jen toho bylo na můj vkus trochu moc a přišlo mi, že se těmito pasážemi snaží knihu nafouknout, aby neměla 150 stránek. Celkově to hodnotím jako trochu nevyužitý potenciál, protože se téměř jistě stane bestsellerem. Metodu jako takovou tu nehodnotím, jen knihu.

Sůvička4
02.01.2021 4 z 5

Skvele popsaná podle mě výborná metoda, velmi zajímavý životní příběh, vědecké pokusy a podpora této metody. K těmto částem se budu vracet a zkoušet dechová cvičení a otužování. Vadily mi ale některé pasáže, které byly chaotickým slepením myšlenek, filozofických úvah. Mám filozofické i transcendentalni přesahy ráda, ale takhle chaoticky předložené mě od knihy odpojovaly.

Květinka008
01.01.2021 4 z 5

Velice inspirující! I já, teplomil, vážně přemýšlím, že na sebe začnu pouštět studenou vodu, a to je co říct!!! :-) Na druhou stranu - dechové techniky vycházejí z jógy, není to nic nového. Wim Hof jim však dodal další rozměr. Knihu jsem sice dnes dočetla a pak zabalila kamarádce pod stromeček, ale brzy si obstarám další výtisk jen pro sebe :-)

happystar
28.12.2020 5 z 5

Je to borec! Inspirující kniha. Pomalu začínám zkoušet jeho metodu.

embil
27.12.2020 5 z 5

Pro mně největší motivace tohoto roku. Knihu jsem si přečetla a už měsíc cvičím a aplikuji metodu WHM na vlastní kůži.

JirkaTob
11.12.2020 5 z 5

Knížka je skvělá. Líbí se mi Wimův příběh. Co se týče technik a postupů, není tam nic nového oproti tomu, co najdete na YouTube. Překlad je moc fajn. Malinko mi vadil ezoterický závěr knihy.

Dija
28.11.2020 5 z 5

Ohromně inspirativní kniha ještě více inspirativního člověka.

embil
27.11.2020 5 z 5

Zajímá mně praktické využití jeho metody. Zkusím to!

vanityfair
15.11.2020 4 z 5

Překlad mi někdy přijde trochu divoký, jinak je kniha fajn.

rozvoj osobnosti, osobní rozvoj otužování dýchání

Wim Hof
nizozemská, 1959