Halka2 Halka2 komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Tato série je úžasná. Naslouchač je první a naprosto jedinečný a Faja? Ten je ještě lepší, zralejší. Na jedné straně se rozplétají jednotlivé nitky tajemství, rozehraná v prvním díle a na straně druhé autorka chytře rozvijí další, daleko temnější a fantastičtější, na jejichž rozuzlení si budete muset počkat. Zkrátka Faja vám nedá vydechnout. A ten konec!
Je to jak na divoké řece. Jste stále v napětí a když projedete peřejemi a myslíte, že máte všechno za sebou, tak vplujete do vodopádů a..... musíte si počkat na další díl.
Těším se na třetí díl této série a na další díla, co autorka ještě napíše.

27.12.2017 5 z 5

Fascinující příběh. Tak lidský. Ráda se ke knize vracím.

30.12.2017 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Tlustá kniha, silný příběh.
Mám ráda "bichle", které mají všechno,co čtenář vyžaduje a upoutává tak, že se od nich nemůže odtrhnout.
Mám ráda "bichle", které nejsou prázdné!
Mám novou oblíbenou autorku.

08.10.2017 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Souhlasím s vyjádřením na zadní straně obálky. A musím to zopakovat : ohromující, znepokojující, mistrovské, výjimečné, děsivé, skvělé. Dodávám velmi čtivé, bez zbytečné omáčky a nelze se odtrhnout. Doporučuji.

05.06.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Pro mne velmi emotivní , neobvyklý, poutavý fantasy příběh. Je to má první přečtená kniha Petry Stehlíkové a bez zaváhání jsem si autorkou zařadila do mých oblíbených. Mám radost, že máme takové české autorky fantasy. Dávám pět hvězdiček , doporučuji . A moc prosím ať Naslouchač 2 ( Faja) není dlouho v počítačovém šuplíku.

07.02.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Úžasná kniha. Začátek a moje představivost mě dohnal až k tomu, že mi tekly slzy smíchu. Už jsem se tak dlouho nezasmála. Takhle jsem se bavila do poloviny knihy. Škoda, že to nevydrželo až do konce. I tak byla kniha zábavná a zároveň i poučná. Určitě si přečtu další díly. Doporučuji.

30.11.2017 4 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Dočetla jsem knihu Všemi dary obdarovaná a......nemohla jsem se začíst do jiné knihy. Koneckonců postapokalyptická literatura patří mezi mé oblíbené, která na mne vždy zapůsobí hlubokým dojmem ( Malevil, den Trifidů...).
Tento thriller na vás působí na všech frontách. Udržuje vás v napětí každou kapitolou, stránkou, nutí vás přemýšlet o lidské povaze tak jiné a různé v krizových situacích.
Dávám 5* a doporučuji i čtenářům, kteří ještě tento žánr nečetli.

18.07.2017 5 z 5

Stoletý stařík mě pobavil. Návraty do minulosti byly nakonec i poučné. Dávám pět hvězdiček za sice neuvěřitelný ale humorný a čtivý příběh. I když..... co víme co může být skutečnost a co fikce. Souhlasím se Sofós.

05.02.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Velice zajímavý a také stresující pohled na válečnou dobu formou příběhů hlavních i vedlejších postav. Velice poučné pro všechny generace. Upřímně, tomuto tématu se vyhýbám ale na druhou stranu je dobré jednou za čas si tuto dobu připomenout. Když už nic jiného, tak pro uvědomění štěstí, že většina​ z nás toto nezažila.
Musím přidat hvězdičku za bravurně zpracované povahy měnící se vlivem prostředí, válečné doby a stresů.

15.06.2017 4 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

První kniha dystopické série mě velice zaujala. Nemyslím si , že to je jednoduchý příběh. Jenom se tak tváří. Je velice chytře napsaný. Nutí k zamyšlení o budoucnosti naší Země a našich dětí , o našem chování k přírodě a k veškerému životu .Pak vám kniha až tak nepřipadá jednoduchá. Většina dystopické literatury je zařazena mezi tzv.YA , tedy pro dospívající. Také jsem tuto sérii našla v knihovně v oddělení pro děti a mládež . Domnívám se, že by si takováto literatura zasloužila být zařazena i v knihovně pro dospělé. Jsem zvědavá na další díl.

01.03.2017 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Většinou se mi nejvíce líbí v sérii ta první kniha. U této série je ale každá další kniha lepší, akčnější a napínavější . Objevují se další neméně zajímavé postavy. Královně stínů bych přidala další hvězdičku, ale nemám. A spisovatelka to opět rozehrála tak, že se těšíte na další knihu a jste napnutí, jak to bude pokračovat.

26.01.2017 5 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Dočetla a musím říct že fantazie ze severu je fantastická. Tak krutá, plná smrti, boje o moc, nespravedlivá, mrazivá ale i plná naděje, porozumění, obětování se a lásky. Nechybí ani napětí a něco jiného. Určitě doporučuji a autorku zařazuji mezi své oblíbené.

21.12.2017 5 z 5

Pohlcena plameny Pohlcena plameny Petra Stehlíková

Moje první kniha od autorky ,kterou jsem přečetla byla Naslouchač. Kniha ve mě zanechala takový hluboký dojem, že jsem začala pátrat po dalších autorčiných dílech. Nakonec jsem sehnala první díl série Susan Smithová- Zrozena z popela ( a to prosím jen v digitální podobě). Příběh mě zaujal natolik,že jsem si chtěla přečíst pokračování. Začalo horečné pátrání a nic. Nakonec jsem se odhodlala obrátit se na autorku a ona byla tak laskavá a pokračování- Pohlcena plameny mi zaslala.
To jsem ještě nevěděla, co mě čeká. Jedním slovem smršť. Příběh, který doslova prožíváte s nejen hlavními postavami ale se všemi, kteří se v knize vyskytují. Zjistíte, že ne všechno ,co je temné je zlé a co je světlé není dobré. Dozvite se něco o zbabělosti i sobeckosti ale i věrnosti. Tato kniha vás nenechá oddechnout ani na chvíli. Donutí vás k pláči i k zamyšlení. Je to fantazie obohacena autorčiným nadáním. Pak ten konec! Pokud tu knihu seženete a dojdete ke konci budete chtít pokračování jenže...
Tato série není dokončená . Škoda! Nevím proč, ale určitě to není autorčina vina .
Dodatek - krásná a výstižná obálka knihy.

07.10.2017 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

První kniha série Temné lstí mě nadchla stejně, jako Nástroje smrti a Pekelné stroje. Obdivuji autorčinu fantazii a vypravěčské umění. Těším se na pokračování a doporučuji.

06.08.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nádherný příběh, tak známý a tak jiný. Autorka je malířka slovem. Kromě příběhu jsem obdivovala její vyobrazení exteriérů i interiérů ( popis, který bývá v některých i dobrých knihách nudný). Byla jsem tam a užívala si to. Doporučuji.
Mám před sebou druhý díl a těším se. Prosím nerušit.

18.05.2017 5 z 5

Případ ukradeného zubu Případ ukradeného zubu William Ritter

Příjemné čtení, vtipné i s dávkou fantasy. Jako ta první mě pobavila. Škoda, že jsem nikde nenašla zmínku o dalším pokračování.

15.05.2017 4 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Zkoušku jsem přečetla jedním dechem. Napínavý, emotivní a velice poučný příběh o lidských vlastnostech, který nutí k zamyšlení. Vůbec mi nevadila podobnost podstaty příběhu. Vždyť je to dystopie. V poslední době jsem takových knih přečetla několik a každá na mně působila pokaždé jinak. Autoři mají můj obdiv.
Už se těším na pokračování a všem doporučuji.
Mám ale jedno přání.... aby tyto příběhy zůstaly jen fantasy i v budoucnu.

06.03.2017 5 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Začátek byl trochu chaotický a měla jsem co dělat, abych se v postavách neztratila. Knihu jsem četla i delší dobu, než jsem zvyklá. Přesto nelituji . Vynikající fantasy příběh. Doporučuji.

01.01.2019 5 z 5

Z vůle Luny Z vůle Luny P. C. Cast (p)

Z vůle Luny od P.C. Castové je dystopická fantazie tak originální, tak děsivá až mrazí. Na druhé straně okouzluje svou věrností, vůlí přežít, svou krásou a propracovanými postavami. Netrpělivě budu očekávat další díl. Doporučuji.

23.02.2018 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Do knihy jsem se pustila díky čtenářské výzvě a nelituji. Opět jedna z fantasy, která nebyla nudná. Pustím se určitě do dalšího dílu. Andělé a chiméry - zajímavé.

07.12.2017 5 z 5