Gooverka Gooverka komentáře u knih

Jezero Jezero Bianca Bellová

U celového hodnocení knihy mě určitě ovlivnily dvě věci - mnoho nadšených komentářů + Magnesia litera, ale i mnoho negativních komentářů. Do knihy jsem tedy šla s tím, že buď se mi to bude líbit moc, a nebo vůbec. Pravda je však někde mezi. Bianca Bellová stvořila pro mě dost zajímavý a originální svět se zvláštním příběhem i hlavnými hrdiny. Kniha má určitě velký přesah - od ekologie přes politiku, a to dost cením. Celkově sem se do příběhu však nemohla až tak ponořit, trochu mi překážely i dost naturální a sexuální pasáže, které se mi tam až tak moc nehodily. U této knihy vím, že se dost lidem určitě bude líbit, ale můj šálek kávy to opravdu nebyl.

23.06.2019 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

U této knihy jsem pochopila, proč nikdy nebudu číst tolik psychologických thrillerů. Nervy drásající příběhy prostě nejsou pro mě, protože s hrůzou čekám, co se bude dít dál a vlastně se nemohu odtrhnout, ale zároveň za žádnou cenu nechci pokračovat. Styl vyprávění, kde se prolíná přítomnost i minulost je fenomenální. Autorka děsivou scénu popisuje velmi pomalu a napětí stupňuje od samého začátku. Už v druhé polovině jsem tak nějak tušila, jak to dopadne, proto jsem ubrala jednu hvězdu v hodnocení.

18.04.2019 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Zajimavý vhled do naší současnosti i minulosti, který mne donutil se nad mnoha tématy zamyslet. S většinou věcí, které autor nastínil, souhlasím a nejvíce se mi líbilo, jak je dokázal zformulovat. Benefitem bylo zopakování věcí, které tak nějak podvědomě vím a přiblížení těch, o kterých jsem neslyšela. Dost mě bavilo propojení s Trumpem a Amerikou.

12.04.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Další z klišoidních severských detektivek, které ale skoro vše prominete. Děj je napínavý, originální a hlavní postavy mi byly dost sympatické. Těším se na pokračování. Super oddechovka.

19.12.2018 4 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Kniha má velký přesah. Byla napsána před mnoha lety a přesto, je v ní poselství, které platí dnes možná více než kdy dříve. Ne všechny povídky se mi tolik líbily, ale celkově je kniha zajímavým a aktuálním pohledem na dnešní svět.

14.04.2018 4 z 5

Knihu jsem měla v audioverzi a nutno říct, že hlavně díky živým hlasům mi dávalo mnoho povídek ještě větší smysl, než v knize. Na druhou stranu, některé povídky byly do sborníku dodány docela na sílu, s tématem Praha Noir neměla většina nic společného (jen, že se třeba odehrávaly v Praze). Podle jmen autorů jsem čekala mnohem víc a u většiny povídek přišlo jedno velké zklamání. Některé pro mě byly úplně mimo, další trochu přehnané nebo moc krátké na to, aby se rozvinul nějaký příběh.

12.12.2017 2 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Knížka je napsána lehkým čtivým jazykem a autorka tak trochu ironizuje "neduhy" naší doby. Moc se mi líbilo vyprávění ze dvou perspektiv a oceňuji nápad s tím, jak funguje nebe a peklo.

27.11.2017 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Fantasy knihy čtu tak jednou do roka a musím říct, že tahle je jedna z těch nejpovedenějších - ať už v rámci svého žánru nebo obecně. Příběh má spád, postavy jsou sympatické a celou dobu jsem jim držela palce. Zažrala jsem se do knihy tak, až jsem skoro přejela několik zastávek a musela číst až do hluboké noci. Moc se těším na další díl.

06.09.2017 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Druhá kniha od Zibiho se mi líbila o poznání více, ale ani na první nedám dopustit. Zajímavá se mi zdála celá cesta, hlavně několik posledních stránek v Jeruzalémě. Znovu jsem se hned několikrát smála nahlas, ale je zde vidět, že Zibi teprve hledal cestu, jakou příběh podat.

15.04.2017 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Moje druhá kniha od Hájíčka a celé jeho dílo má vzestupnou tendenci. Skvělý příběh, který ač mi byl postavami i tématem vzdálený, díky Hájičkovu popisu jsem se do všeho dokázala skvěle vžít. Těším se, že si přečtu další jeho knihy.

10.10.2016 5 z 5

Dvanáct rozhněvaných mužů Dvanáct rozhněvaných mužů Reginald Rose

Poslouchala jsem ji jako audioknihu výborně namluvenou dvanáctkou skvělých českých herců. Krásný příklad toho, že ne všechno musí být tak, jak se na první pohled zdá.

22.04.2016 5 z 5

Příspěvek k dějinám radosti Příspěvek k dějinám radosti Radka Denemarková

Většinou zbožňuju knížky, které se vymykají a jsou originální. Po několika stranách jsem ji skoro přestala číst, protože jsem se v příběhu neuvěřitelně ztrácela, a lyrické pojetí v hlavní roli s vlaštovkami mě neuchvátilo. Nakonec jsem ji přečetla, místy jsem se nemohla odtrhnout, ale hlavně kvůli konci dávám jen tři hvězdičky. Souhlasím s dalšími komentáři - vadila mi překombinovanost, která mě vedla až k vyčerpanosti, samotný příběh byl ale dechberoucí.

08.08.2015 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a tu mohu vřele doporučit opravdu všem, staříkův hlas mu dodával život sám o sobě. Ove je přesně takový ten dědek, kterého nemáme v nákupním centru u pokladny rádi, ale jak knížka běžela, zamilovávala jsem se do něj čím dál víc. Příběh je místy dost vtipný, pak zase přicházejí nesmírně smutné kapitoly, u kterých jsem skoro brečela. Je to velmi silný příběh, který jako jeden z mála ve mě zanechá hlubokou stopu. Autor se řadí mezi mé oblíbené a určitě si od něj přečtu i něco dalšího.

24.07.2015 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Depku od Petry Soukupové miluju vždycky a její nejnovější kousek mě opět nezklamal, musím dát pět hvězd. Každou z postav jsem svým způsobem chápala, každou z nich sem stranu od strany nenáviděla. Končí to tak, jako všechny ostatní knihy, úplně normálně všedně. Čekat se vyplatilo!

03.06.2015 5 z 5

Skála Skála Peter May

Poslouchala jsem ji jako audioknihu a zážitek z ní byl neuvěřitelný. Příběh byl perfektní, do poslední chvíle mě držel v napětí. Těším se na další díly :-)

30.05.2015 5 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Kniha peprnější než Padesát odstínů, od které jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Všechny příběhy byly jedinečné, měly svůj styl vyprávění a strašně mě bavily. Folný je prostě pan spisovatel, a já jsem strašně ráda, že otevřel tohle donedávna kontroverzní téma.

08.04.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Hitlerovské Německo a osudy lidí za 2. sv. války jsou vděčnými tématy pro mnoho knih, ale jen někteří spisovatelé je umí pořádně uchopit. Zusakovu Zlodějku určitě řadím mezi ně. Dát vyprávění na bedra Smrti je hodně originální nápad, který můj pocit z knihy ještě umocnil. Zusak je především výborným vypravěčem, který vás do příběhu vtáhne a už nepustí. Grafická úprava už byla jen nadhodnotou, která snad jen potvrdila kvality knihy. Všechny postavy jsem si zamilovala, a v knize snad nebyl žádný prvek, který by mě rušil.

Konec mě "nešokoval" tak moc, jak bych od tak chválené knihy očekávala, ale stejně musím dát pět hvězd. Teď už se těším na film.

20.07.2014 5 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Příběh sám o sobě docela zajímavý a čtivý, ke konci skvěle stoupá napětí, ale tím pro mě všechna pozitiva končí. Nevím jestli je to překladem, ale styl vyprávění nebyl vůbec propracovaný, "kecy" hlavní hrdinky často úplně k smíchu, slova zvýrazněná kurzívou záměrně navádí čtenáře, a tím ho svým způsobem degraduje - jakoby sám nepoznal důležitá místa a věty v textu. Po dalších dílech určitě neprahnu a neplánuji je číst. Jako odpočinkové čtení dobré, pokud u knihy nechcete vůbec myslet, ale jakmile trochu začnete zkoumat výstavbu textu, možná vás to jako mě začne nahlodávat.

12.07.2014 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Možná jsem měla od Nesba moc vysoká očekávání, ale za mě prostě NE. Začátek šíleně roztahaný, asi 2/3 knihy by se daly shrnout do několika desítek stran. Nejzajímavější byly od začátku legendy, které mi ale s příběhem vůbec nekorespondovaly. Když už se kniha ke konci začala rozjíždět, tak nějak mi bylo dobu jasné, že vrah bude jeden ze dvou mých tipů - a také se tak stalo. Tedy žádné velké překvapení ani zvrat.

Kniha byla hodně čtivá, to jí neupírám, konec měl velký spád a já hltala každou stránku. Jako odpočinková beletrie super, styl vyjadřování i jazyk na jedničku. Harry Hole mi byl od začátku do konce sympatický. Nezbývá než se pustit do dalšího dílu, a doufat, že konečně narazím na toho opěvovaného Nora.

02.07.2014 2 z 5

Open – Otevřená zpověď Open – Otevřená zpověď Andre Agassi

Knihu jsem, stejně jako mnoho lidí přede mnou, zhltla za pár dní. Agassiho kariéru jsem moc neznala, v mém povědomí byl zařazen do kolonky vtipálek a jako součást perfektního tenisového páru se Steffi.

Kniha ale byla úžasná. Spoustu věcí v Agassiho životě chápe i člověk, který se s tenisem nikdy nesetkal. Jeho výkyvy se sice ke konci knihy už slévaly, ale to nic nemění na tom, jakou legendou se za tu dobu stal. Celou knihu jsem mu fandila, a nemohla se dočkat, co všechno ještě získá. Opravdu doporučuju všem, kteří v sobě mají jen trochu sportovního ducha. Agassiho pohled na ostatní tenisty byl velice zajímavý a potěšila i zmínka o Tomáši Berdychovi.

15.06.2014 5 z 5