Fillipa Fillipa komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Audioknihu mám teprve před sebou, zatím jsem slyšela jen rozhlasovou četbu na pokračování. Nejzajímavější pro mne není téma holokaustu, ale postava Hany. Její roli v životě rodiny bych mít nechtěla, neunesla bych ji.

02.10.2018 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Sotva průměr, do konce jsem vydržela jen díky hlasu Pavla Soukupa. Jediné, co chválím, je nápad s deníkem, tím mě autor převezl. Bez něj bych k hodnocení použila slovo slátanina ;)

12.07.2020 2 z 5

Život lorda Byrona Život lorda Byrona André Maurois

Od školních let jsem měla pocit, že je nutné si dílo lorda Byrona přečíst. Mezi básníky má neotřesitelné místo na Olympu, kam se podíváte, narážíte na odkazy na Childe Haroldovu pouť. Jenže kde ji vzít? Sáhla jsem místo ní po životopisu a dobře jsem udělala. Zjistila jsem, že básník rozhodně nebude moje krevní skupina, že se bez jeho veršů obejdu. Kniha A. Mauroise je tak chaotická, jak chaotický byl Byronův život, a patrně ani nemůže být jiná, pramenem je jen korespondence jeho a jeho současníků. Rozhodně plně uspokojila touhu vyplnit mezeru ve vědomostech, dílo lorda Byrona nechám v klidu spát.

25.02.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Přečetla jsem Šelmu i Hračkáře najednou, protože jsem po prvním dílu nevěděla, jak se s ním vypořádat. U Hračkáře bylo jasné, že bez Šelmy je nemastný neslaný, tedy co je v Šelmě navíc, přesuneme do Hračkáře a výsledek je 3 *** pro obě knihy.

04.02.2020 3 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Knihu jsem si opravdu užila, je mimořádná. Ta * dolů spíš vyjadřuje, že film byl ještě lepší.

26.12.2019 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Byla jsem připravena na průměrné čtení za *** , ale bez ohledu na děj se mi líbil autorčin styl a spád knihy.
Spoiler:
Dost by mě zajímalo, kde vzala autorka předlohu pro Roba. Hnusný hrdina! A proč Louise v závěru reagovala jako myš hypnotizovaná hadem? Autorka jí sebrala veškerou soudnost v situaci, kdy už měla vědět, že Adele není z těch, komu je radno věřit. Ohromilo mě to.

29.08.2019 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Skvělá kniha.

24.08.2019 5 z 5

Čtyři tankisté a pes  1 Čtyři tankisté a pes 1 Janusz Przymanowski

Nemohu popřít, že tenkrát, když jsem knihu četla, byla jsem naprosto unesená. A kupodivu si pamatuji úplně jiné pasáže, než bych od puberťačky okouzlené Jankem čekala. Třeba co všechno Janek v 16 (?) letech uměl - opravit motor, perfektně střílet, vycvičit Šarika ... Nebo med darovaný veliteli nemocnice, aby Šarik mohl zůstat u těžce zraněného Janka ... A setkání s otcem díky jménu střílenému morseovkou ...

Druhý díl jsem ale nečetla, asi mě seriál přestal bavit.

27.07.2019 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Nemohu nedat 5 hvězdiček a jsou zasloužené. Ale někde v hloubi ve mně hlodá pocit, že místy kniha působí jako špatně sestříhaný film. A otevřená vrátka s Aurorou? Těch pár vět stačilo, abych přestala toužit po pokračování. Deset knih je dost, slibuji si, že se k ním vrátím a přečtu si je ve správném pořadí jednu za druhou.

24.08.2015 5 z 5

Agónie a extáze Agónie a extáze Irving Stone (p)

Úchvatné! Poslouchala jsem u internetu, abych mohla kdykoliv najít osoby a díla, o kterých se právě jednalo. Opravdu jsem si knihu užila (ač při práci), v papírové formě bych tak rozsáhlé dílo časově nezvládla.

25.10.2020 5 z 5

Ema Destinnová Ema Destinnová Václav Holzknecht

To, co pan Holzknecht napsal, zaslouží uznání. Zklamaná jsem z toho, co nenapsal. Kniha se snad dá označit za umělecký životopis, ale živá Ema tam není. Z plnokrevné temperamentní ženy zůstala postava určená na piedestal.

11.08.2020 4 z 5

Chaloupka na vršku Chaloupka na vršku Šárka Váchová

Jako audiokniha okouzlující, děti si písničky i básničky moc užívaly.

20.07.2020 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

05.02.2020 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Vypůjčeno od *pepa4081* pachatelé mi byli odporní (ona navíc úplně blbá), příliš místa bylo věnováno událostem z pohledu vrahů, nebyla mi extra sympatická ani žádná z kladných postav a Erika už mne spíš štvala. Loučím se s autorem 2*

16.10.2019 2 z 5

Byla jsem ženou slavného muže Byla jsem ženou slavného muže Božena Neumannová Hodačová

Odloženo. Rozpálená zlostí jsem se dostala až k dopisu tetě Kristy (Soně je 6 let) Spoiler?
Autorka, jejíž chování jsem nedokázala pochopit od samého začátku, zde úplně samozřejmě píše, že Sonička je neposlušná, že ji musí zavírat do sklepa! Ta ženská, která byla schopná pohlavně nakaženému děvkaři odpustit vše a plazit se před ním, zavírá kvůli dětské neposlušnosti dceru do sklepa. Je mi zle z naší tehdejší umělecké smetánky. Ani dnes nejsou celebrity žádní svatoušci, ale, promiňte, musím to napsat, Božena Hodačová byla VELETELE.

04.07.2019

Pokání Pokání Ian McEwan

Velké zklamání. Je mi líto těch postav přivedených v první části na scénu, a pak zahozených jako už nepotřebné rekvizity. Přes krásný jazyk pouze *.

16.04.2019 1 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Knihu jsem odložila, ačkoli ve formě audio vydržím téměř všechno. Neseděl mi přítomný čas, děj se také nekonal, nebylo čeho se zachytit :-(
V poslední době je to už druhá kniha, Ledové sestry (S.K. Tremayne) byly také nestravitelné.

31.03.2018

Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti James M. Cain

Hodnocení patří knize Pošťák vždycky zvoní dvakrát, ke druhé jsem se nedostala (tedy tenkrát byl svazek vedví). Pojistku smrti jsem neviděla ani jako film, budu muset rest zlikvidovat.

12.10.2017 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Knihu jsem poslouchala a bylo to velmi příjemné. Dávám 80%, i když Sonny je neuvěřitelný - člověk se sotva základním vzděláním a bez životních zkušeností, dospívající ve vězení, závislý na heroinu - kde se naučil všechno, co mu umožnilo dotáhnout tažení do konce? A proč si přes tyto výhrady příběh ráda poslechnu znova?

01.01.2016 4 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Knihu jsem četla před několika lety a silně na mne zapůsobila. Každý máme z něčeho slabo kolem žaludku, u mě je to jakýkoliv způsob využívání a zneužívání dětí - dávám 5* a vím, že tuto knihu už nikdy neotevřu.

14.08.2015 5 z 5