Pošťák vždycky zvoní dvakrát/ Pojistka smrti

Pošťák vždycky zvoní dvakrát/ Pojistka smrti

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267958/postak-vzdycky-zvoni-dvakrat-pojist-267958.jpg 4.182
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Odeon

Fillipa

Hodnocení patří knize Pošťák vždycky zvoní dvakrát, ke druhé jsem se nedostala (tedy tenkrát byl svazek vedví). Pojistku smrti jsem neviděla ani jako film, budu muset rest zlikvidovat.

ArwenAragorn

Pošťák zvoní vždycky dvakrát je skvělá detektivka, film se skvělým obsazením jí nemůže konkurovat. Druhá detektivka se mně líbila méně.,

Nestorkea
03.11.2016

Jak Pošťák, tak Pojistka se četli dobře, i když ze začátku jsem si musela trochu zvykat na autorův styl.

syskas
18.04.2016

Dve výborné detektívky, až sa nechce veriť, že sú také staré...
Dokonca hlavne tá druhá je podľa mňa až na hranici hororu.
Chladnokrvné, vypočítavé bešetie, až človeka mrazí. Ale výborne napísané.

Rup
15.02.2016

Násilí, erotika, ale i další pojmy, podlehly všeobecné devalvaci. Už klasik (nevím který) nám říká: Odhalená část je daleko erotičtější, než nahý celek. Takže čím budeme dráždit své smysly až zcela otupíme? Ale ke knize. Oba romány čnějí nad obdobnou literaturou propracovanou psychologií postav a přísnou logikou jejich jednání. Pokud by autor místo drsné přímočarosti zvolil formu niterného rozboru pohnutek, cílů a cest k jejich uskutečnění, jistě by se zařadil mezi význačné realisty. Za mě plný počet. Doporučuji.

PriMula
28.07.2015

Vlastně jsem hrozně ráda že jsem si takovou knihu přečetla, i když jsem prvních 20 stránek nevěřila vlastním očím. Už ani nevím proč mi styl psaní přišel zmatený, protože ke konci jsem to ani nevnímala. - Jestli jste knihu ještě nečetli, tak vám to musím vysvětlit. Je to ten nejzvláštnější styl psaní, co jsem kdy četla. A možná proto jsem si knihu tak oblíbila.

Janamarie
16.08.2014

Skvělá detektivka, čtení na dovolenou.
Po letech znovu :-)

VČJKR
09.03.2014

J. Cain nemá vůbec špatný styl psaní. Jen takový... stejný. Objevují se tam stále ty samé věci - muž, žena, manžel, vražda, pojistka, útěk, odhalení, smrt...

Popluh
02.05.2013

Povedené krimi ze staré drsné školy bez moderních vychytávek, s maximálním důrazem na děj. Archetypální, přímé a na svou dobu bych řekl, že i poměrně nekompromisní a chladnokrevné, co se týče prokreslení násilí a erotiky.

Sedlmajerka
02.11.2012

Detektivní román Pošťák vždycky zvoní dvakrát vyšel poprvé v roce 1934 v Bostonu a vzápětí byl zakázán pro přemíru násilí a erotiky. Majznout chlapa ve vaně po palici a potom ho poslat v autě z útesu mi jako přemíra násilí nepřijde. A ta přemíra erotiky mi taky unikla. Ale je to krásná ukázka toho, že když selže lidská spravedlnost, nastoupí ta Boží. A v tomto případě velmi rychle.
Brilantní a strhující příběh, který si jistě nezaslouží nálepku brak.

Pojistka smrti je také zajímavá, ale celkem předvídatelná.
Takže chcete-li naplánovat dokonalou vraždu, nejprve si ověřte, zda vaše oběť není pojištěna, protože pojišťovací detektivové vás vždycky dostanou!

James M. Cain

James M. Cain