Ema Destinnová

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ema Destinnová ve slovech i obrazech Životopis slavné umělkyně se odvíjí od jejího dětství a mládí, zachycuje její první nezdary a pak počátky budoucí kariéry, angažmá v Dvorní opeře v Berlíně, hostování ve Wagnerově divadle, turné po Evropě i Americe, celou její vrcholnou kariéru až do posledních let jejího života, která prožila v ústraní na svém zámku Stráž. Publikace je bohatě vybavena snímky z jejího života i divadelních rolí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65360/big_ema-destinnova-YKl-65360.jpg 4.811
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Ema Destinnová

Péťa1950
18.12.2020

Životopis slavné operní pěvkyně, zaměřený na její profesionální dráhu od začátku. Text je ve třech jazycích, kromě češtiny také německy a anglicky. Řada fotografií civilních i z profesionální dráhy. Pro mne zajímavé, že i když byla vlastenka a milovala a propagovala hlavně dílo Bedřicha Smetany, naše společnost ji přijala, až když se výrazně prosadila v cizině. Přečtěte si, pokud se rádi seznamujete s osudy našich významných osobností.

Fillipa
11.08.2020

To, co pan Holzknecht napsal, zaslouží uznání. Zklamaná jsem z toho, co nenapsal. Kniha se snad dá označit za umělecký životopis, ale živá Ema tam není. Z plnokrevné temperamentní ženy zůstala postava určená na piedestal.


Lenka4
21.08.2015

Životní příběh slavné pěvkyně je podán tak svěžím jazykem, že je těžko odtrhnout se od textu a prohlížet si fotografie. Škoda, že v publikaci není více soukromých fotografií, jako je Idyla s Halsbachem nebo S úrodou, na kterých je vidět sympatická živoucí žena. Stylizované civilní portréty a snímky z rolí sice vypovídají o tehdejší módě i operních kostýmech, ale Ema Destinnová na nich působí vážným, nepřístupným dojmem.