evakmoch evakmoch komentáře u knih

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Naprosto skvělá kniha, která stojí za přečtení. Rozhodně doporučuji. Je zajímavé si pak dohledat i další informace k této události.

05.05.2021 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Velmi zajímavá kniha, ale asi jsem na základě komentářů čekala víc. Chápu, že spousta věcí nemohla být řečena, ale chvílemi mi to přišlo až moc po povrchu a některé věci nedořečené.

05.05.2021 3 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Pana Vondrušku mám jako autora velmi ráda, nicméně tohle je slabší průměr. Kniha je překombinovaná, místy nesrozumitelná. Kdyby byla jedna dějová linka vynechána, příběh by byl srozumitelnější. Snad bude další kniha lepší.

05.05.2021 2 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tohle je skvělá kniha. Má spád, žádné zdlouhavé popisování. Kniha má svůj realistický styl, žádné přikrášlování. Rozhodně stojí za to.

05.05.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Naprosto skvělá kniha. Graduje, má atmosféru. U některých pasáží jsem musela knihu zavřít a vstřebat to. Doporučuji všem. Nic takového bych od autora nečekala.

28.10.2020 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Opět přečteno jedním dechem. Nepřijde mi, že by tam bylo více násilí, než obvykle v jejich knihách je. Na tuto dvojici nedám dopustit. Za mě se jedná o nejlepší severské autory. Příběh mám spád, graduje, má atmosféru a to emoční napětí co dokáží vytvořit...

28.10.2020 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Velmi silná kniha. Uvěřitelný příběh a okolnosti, které dříve byly realitou. Z příběhu Emilie mi bylo opravdu smutno...

03.08.2020

Hlasy z hořících domů Hlasy z hořících domů Roman Cílek

Naprosto skvělá kniha, která mě vtáhla do sebe a chvílemi jsem nedýchala. Nechápu, že ji nezná více lidí.

Ostny a oprátky Ostny a oprátky Jiří Padevět

Skvělá, skvělá, skvělá. Některé osoby jsem si musela dohledávat, ale stálo to za to.

29.07.2020

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Skvělé popsání událostí které by mohly nastat. Některé souvislosti mě vůbec nenapadly a o to víc překvapili. Stojí za přečtení.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Po všech skvělých recenzích jsem měla od knihy velká očekávání. Nicméně mě kniha nijak neuchvátila. Ani nevím co mi na ní vadí, jestli lokalita kde se děj odehrává, stálé "zvraty" nebo mi prostě nesedla. Ke konci už jsem musela přeskakovat odstavce.

29.07.2020

Skvělá kniha, která nutí k zamyšlení. Rozhovory jsou vedeny mile, nenuceně. Až mi občas přišlo, že nebylo řečeno vše a sama bych některé otázky prohloubila. Zaujal mě duchovní rozměr knihy a pohled jednotlivých aktérů na přírodu a životní koloběh.

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Skvělá kniha, ke které se určitě vrátím. Velmi mnoho informací v různých souvislostech. Některé jsem si musela kvůli jejich odbornosti dohledávat a v některých částech, hlavně těch neurologických toho bylo opravdu dost. Přesto je kniha skvělá.

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Jedna z nejsilnějších knih s válečnou tématikou. Nepochopitelná, bolestná...

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tuto knihu jsme si musela dávkovat. Velmi silná a reálná kniha. Stačí se podívat kolem...

08.07.2020

Kundera: Český život a doba Kundera: Český život a doba Jan Novák

Konečně jiný pohled na tolik rozporuplného člověka, který svým chováním vytváří prostor pro tvorbu takové knihy.

08.07.2020

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Přečteno na doporučení. Děj průměrný. Neurazí ani nenadchne.

25.03.2020 3 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Naprosto skvělý příběh. Nechápu,že kniha není populárnější.

05.02.2018 5 z 5