Spiknutí oběšenců

Na královských statcích poblíž městečka Benešova u Ploučnice zakládá panovník hrad Ostrý. Od počátku však stavbu provázejí potíže, a proto je dohledem pověřen Oldřich z Chlumu. Jenže dříve, než se může svých povinností ujmout, dojde v Benešově ke vzpouře, jejíž okolnosti jsou velice nejasné. Co je však podstatné, její aktéři, tři bratři a sestra, jsou z rozhodnutí královského rychtáře oběšeni. Ráno však těla na šibenici nejsou a rychtář je zavražděn. Podle svědectví jeho ženy spáchali tento mord právě ti čtyři oběšenci. Lidé mají strach a s královskými úřady nechce nikdo z nich mluvit. Proto do kraje vyráží v převleku panoš Ota, jehož cesta však neproběhne tak snadno, jak si Oldřich z Chlumu představoval. Zlo jako by se vršilo a mrtví přibývají…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458207/big_spiknuti-obesencu-b2e-458207.jpg 4210

Kniha Spiknutí oběšenců

PetrKral

Tak tentokrát to už opravdu drhlo...

olívoil

Opět skvěle napsané........zajímavé..........a tentokrát lze bez nadsázky použít větu :"Za vším hledej ženu"...........v tomto příběhu rovnou tři ženy...........skvělé, pane spisovateli

SumýšIrena

"A jestli se někdo zmíní o jakékoli zrzce, utrhnu mu hlavu." To říká v knize Oto. Přesně tak jsem to cítila při čtení. Podle mě jde o jedenu z nejslabších Vonduškových knih. Děj byl až moc překomplikovaný a zrzavý. Nějak se léty vytrácí ta lehkost prvních příběhů Oldřicha z Chlumu.

Danka1975

Tak můj první Vondruška a nějak jsem si z něj na zadek nesedla. . . .:-).. stálo mě to trocha úsilí a očekávání asi bylo moc velké. . .nicnémě mu dám ještě šanci, páč já ty historické věci mám ráda :-)

Daduška

Klasický Vondruška. Kdo má jeho styl rád, bude spokojen.

kvetuse3368

Perfektní příběh, krásně zaúhlené, skoro do posledních stránek jsem netušila, že za tím stojí nespokojené, výstřední ženy.

PREBURDA

Příběh začal velmi nevinně a postupně stránku od stránky se začal zamotávat. Mord za mordem a záhadný propletenec všech postav. Už, už jsem se bála, že Ota skončí v manželském chomoutu...........no nevím, jak by potom Oldřich z Chlumu využíval Otu k vyšetřování, když sám Ota dívkám hlásá, že manželství je svátost a proto se do toho nežene, poněvadž by o tuto kratochvíli přišel. A opětovně posun v čase. Kdo tuto sérií čte postupně, bude zase zmaten. Jinak se mi příběh moc líbil.

jarin58

Klasický Vondruška,jen Ota měl na kahánku.Už jsem myslel že se ožení.