Královražda na Křivoklátě

Přemysl II. Otakar slaví patnácté výročí korunovace českým králem. Jeho manželka Kunhuta mu spolu s několika předními velmoži uchystá jako překvapení okázalou oslavu na Křivoklátě, kam se sjedou nejen jeho věrní stoupenci, ale také řada zahraničních spojenců. Mezi hosty je i Oldřich z Chlumu se svým pomocníkem panošem Otu. Jedním z vrcholů slavnosti je rytířský turnaj, jehož se účastní všichni rytíři a také český král. A právě tímto turnajem začíná řada krutých vražd, které musí Oldřich z Chlumu co nejrychleji objasnit, protož tentokrát nejde jen o spravedlnost, ale také o osud české královské koruny…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474027/big_kralovrazda-na-krivoklate-0Ie-474027.jpg 4.412

Kniha Královražda na Křivoklátě

Madelisi

Snad poprvé navazuje na předchozí díl - alespoň si nemyslím, že by se do doby, co pomohl švagrovi Markovi z Vartenberka a tímto příběhem toho mnoho vešlo.

Příběh jako vždy hodně překombinovaný, skutečně se princezna Eliška spojila s představitelem jednoho rodu, aby se zbavila jiného rodu a tím pomohla svému otci? Z hlediska vražd toto bylo pomalu jako Hra o trůny, postava je okamžitě na druhé stránce mrtvá.

Líbil se mi exkurz do Otova soukromí. Je až s podivem, že na to, že je mu zde 40 let, a s ohledem na jeho životní styl, se dosud nemusel vypořádávat s následky milostných nocí. V tomto dílu se mi jeho charakter moc líbil.

V epilogu mnou trochu hrklo, do bitvy na Moravském poli zbývají asi dva roky… Její důsledky by daly Oldřichovi teprve grády.

RogiS

Autor již zcela rezignoval na navázanost s předchozími příběhy a předložil nám asi pátou verzi kterak se Oldřich z Chlumu seznámil a spřátelil s královnou Kunhutou blahé paměti. Dále nás seznámil s několika novými postavami, které se sice v předchozích příbězích nevyskytovaly - popřípadě jejich chování nekorespondovalo s tím, co nám nyní pan Vondruška předložil - ale nyní mají mimořádný význam pro některé z našich hrdinů. Dále se mu povedlo přesunout klášter v Davli na Berounku - resp. soutok Vltavy a Berounky a patrně i odstranil skálu dnes zvanou Barandov, neboť Ota se ze Zlíchova do Radotína prohání kolem řeky jako tam nebyla. Jediné, co zůstává stálé, je neochvějné setrvání Oldřicha na vyřešení případu i proti vůli mocných...

chipushit

Zajímavé, ale nějak jsem se v tom ztrácela. Jiné příběhy mě zaujaly víc. Princezna Eliška intrikuje a na můj vkus tentokrát moc mrtvých. Kniha se čte dobře.