Královražda na Křivoklátě

Královražda na Křivoklátě https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474027/bmid_kralovrazda-na-krivoklate-0Ie-474027.jpg 4 217 48

Přemysl II. Otakar slaví patnácté výročí korunovace českým králem. Jeho manželka Kunhuta mu spolu s několika předními velmoži uchystá jako překvapení okázalou oslavu na Křivoklátě, kam se sjedou nejen jeho věrní stoupenci, ale také řada zahraničních spojenců. Mezi hosty je i Oldřich z Chlumu se svým pomocníkem panošem Otu. Jedním z vrcholů slavnosti je rytířský turnaj, jehož se účastní všichni rytíři a také český král. A právě tímto turnajem začíná řada krutých vražd, které musí Oldřich z Chlumu co nejrychleji objasnit, protož tentokrát nejde jen o spravedlnost, ale také o osud české královské koruny…... celý text

ivoiro
13.01.2022 5 z 5

Mám rád styl psaní tohoto autora. Přišel jsem si na své a opět dávám plný počet bodů.

Hani77
04.01.2022 4 z 5

Příběh byl hezky zamotaný, dobře se četl, ale ten konec mě trochu zklamal, proto nemůžu dát plný počet *.

david7538
31.12.2021

(SPOILER) Na tuto knihu se dívám s rozporem (SPOILER)

- je to jedna z mála knih, kde jsem už od půlky věděl kdo a proč (i když se pan Vondruška jako ve většině knih snažil odkrýt viníka na takřka poslední stránce, opětovně mi bylo jasné kdo za tím stojí - což se mi jinak u knih pana Vondrušky nestává) takže mě to trochu zklamalo.
- navíc závěr/motivace a celkové vyvrcholení bylo na můj vkus moc kombinované, až chaotické a shrnutí na defacto poslední dvě stránky by si podle mě zasloužily epilog dohry na dobré dvě kapitoly.

- konečně takříkajíc padne u Oty kosa na kámen (přinejmenším vzdáleně přeneseno) a vcelku by mě zajímalo jak/a zda pan Vondruška toto v dalších dílech nějak rozvede/bude pokračovat, či naopak to nějak zahraje do ztracena
- naopak velice kladně kvituji, že tentokráte (alespoň z mého pohledu) hrálo vyšetřování Oty doslova druhé housle (i jsem ho nečetl s takovým zájmem), jako mě oslovilo vyšetřování Diviše a Sabiny (protože ta druhá kolej většinou zbude na Diviše, navíc jeho vztah k Sabině byl mnohem více realistický než u Oty kterému se poddá každá sukně)
- navíc u mě po dlouhé době kniha vyvolala silné emoce, kdy jsem nevěděl, zda bych raději dostal do ruky vraha Sabiny, nebo pana Vondrušku (taktéž vraha Sabiny) tato postava po dlouhé době mi konečně přišla do děje zajímavá a barevná (možná tím, že se děj odehrával s Divišem a ne Otou, a tak se s nikým nevyspala), oproti jinak plochým a šedivým charakterům, které Ota používá na vyšetřování snad v každé knize

13werka
27.12.2021 2 z 5

Tak mne to tentokrát opravdu nenadchlo. Překombinované, divný závěr...

PaníLenka
27.12.2021 3 z 5

Další typická Vondruškova detektivní jednohubka s trochu odbytým uspěchaným koncem (jako u několika posledních příběhů…škoda…) pro ukrácení dlouhé chvíle. Nic víc, nic míň.

Ladygeront
23.12.2021 3 z 5

Tentokrát to nebylo ono!!! Škoda, já se těšila na každou spisovatelovu novinku. Ale je pravda, že mě naštve každý autor, který dělá ze Záviše z Falkenštejna, nejhoršího šlechtice, co kdy žil. Ono Přemysla Otakara bylo až do alelujá a možná ještě víc.

cérka
21.12.2021 2 z 5

Nuda, nuda a zase nuda. Bez špetky napětí, nápadů, historie! Panu Vondruškovi zřejmě došla invence a zdravý rozum, ale peněz je stále třeba. Strašně moc mě mrzí, že to musím u této série na přeskáčku napsat, ale nebavilo, vůbec mě to nebavilo :(

Dandulka
18.12.2021 5 z 5

Skvělé čtení! Ostatně jako vždycky. Asi se budu jen opakovat, ale doporučuji!!!!!!

jaja1989
08.12.2021 odpad!

Bože co to jako mělo byt?
Pribeh,pointa i konec stál za prd
Postav bylo zbytečně moc a některé byli k ničemu.
Sama politika rozhodně nejhorší kniha ze série o Oldřichovi.

Le Chat
04.12.2021 5 z 5

Pro detektivky s Oldřichem z Chlumu "mám slabost" a tato nejnovější se četla jako vždy sama. Líbila se mi zápletka kolem panoše Oty (víc prozrazovat nebudu). Kniha je rozhodně příjemná oddechovka, proto dávám 5 hvězdiček, i když do mých TOP 3 případů Oldřicha z Chlumu se nezařadila.

Pavlnka
01.12.2021 4 z 5

Určitě se četlo dobře, ale už to není ono. Přišlo mi to překombinované a chybělo mi obvyklé škádlení Diviše s Otou.

SSTknihy
28.11.2021 4 z 5

Ještě že Oldřich, Ota i Diviš jsou stále ve formě, a i přes svůj věk neztrácejí nic na svém logickém úsudku a ostrovtipu. V Praze i na Křivoklátě se totiž kupí mrtvoly rychlostí blesku a v nejvyšších kruzích se intrikuje jako o závod. Navíc se tentokrát musí vyšetřovatelský trojlístek rozdělit na déle, že je obvyklé, ale zas na druhé straně získají nové, hodně zajímavé pomocníky. A protože, slovy českého panovníka, pan královský prokurátor věří víc v boží a lidskou spravedlnost než ve vyšší zájmy panovníka, zločinci jsou nakonec jako vždy dopadeni a potrestání.
P. S. Jen kdyby těch nesrovnalostí trochu ubylo – například v příběhu Zločin na Bezdězu, který se odehrává těsně před tímhle je Oldřichovi 40. A najednou je mu po pár měsících 50… :-)

kuruteku
17.11.2021 4 z 5

V podstatě velice smutné - ideály jsou uspokojeny, spravedlnosti učiněno za dost, ale s vědomím a dovětkem budoucího... Jakobych slyšel Járu Cimrmana: "Oni ty Přemyslovci, nesmíte si je idealizovat." A pak mne ještě napadlo, co kdyby tak dokázali pan Vondruška s panem Niedlem najít společné období a napsat román/ságu/novelu ze dvou pohledů? Za mne čtivé, nezašmodrchané, přestože si tam spousta hráčů posouvala své figurky a vyhazovala jiné, ale jak už jsem napsal v úvodu - vlastně velmi smutné.

Česneksmedem
10.11.2021 4 z 5

Řekl bych, že to je malinko přesolený oběd. Komu z kuchařek a kuchtíků se to ale občas nestane? Navíc mám podezření, že tu průhlednost autor udělal docela záměrně. No a pokud na knize nacházíte něco špatně a pak dáte tři nebo dokonce čtyři hvězdy, tak to je pořád dost dobré.
Jinak Eliška je děsně složitý a protivný individuum.

WaN635
07.11.2021 3 z 5

No, při poslední recenzi jsem psala, že mám pocit, že pan Vondruška se již vypsal a bohužel i po této knize si myslím to samé :( .
Moc postav, ještě více mrtvých, spousta zbytečné omáčky.
Za mě by bylo nejlépe,pokud by série s Oldřichem z Chlumu a jeho pomocníky byla ukončena.
Z nostalgie a za to, že přece jen byla tato kniha o fousek lepší než ta minulá dávám 3 hvězdičky.

kolacky
04.11.2021 3 z 5

Tentokrát se mi zdá překombinováno. Jistá vysoce postavená osoba se projevila jako krátkozraká káča. Nu což...

drzá veverka
03.11.2021 3 z 5

Zbytečná snaha umístit děj a hlavní postavy do centra dění v nejvyšší společnosti. Nepravděpodobná a složitá zápletka, mnoho nejasností a zbytečných chyb. Příběhům víc sluší dění mezi prostým lidem, kde je přeci jen víc možností napsat poutavý příběh s originální zápletkou, možnost vymýšlet si postavy i události, děj potom není tolik svázaný historií a fakty. Tenhle díl mi víc než kterýkoliv předešlý připomíná spíše pohádku, což je škoda.

Modrina
02.11.2021 3 z 5

Tentokrát nejsem úplně nadšená, ale setkání se známými postavami mi stejně udělalo vcelku radost.

martin9929
01.11.2021 4 z 5

Klasický Vondruška.

hnatlubo
30.10.2021 2 z 5

Tentokrát se autorovi příběh moc nepovedl, byl příliš překombinovaný, některé zápletky nedávali smysl, jiné byly zbytečné. Například Otovo noční setkání s vůdcem lupičské bandy byl pro děj úplně nepodstatné. Těžko se také věřilo faktu, že Ota byl milencem královy dcery. Naopak bych čekal vysvětlení, kdo byli ti tři, které Ota zabil, obzvláště když jeden z nich byl oblečen jako šlechtic. Myslím, že pan Vondruška by měl uvažovat o brzkém konci série, aby se vyhnul trapnosti a nedostal nálepku brakového autora.