eva3992 eva3992 komentáře u knih

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Detektiv Lottie Parkerová ovdověla a zůstala sama se třemi dětmi. Nemá to v životě lehké a konec roku 2014 pro ni bude náročný i v práci.
Od prosince jedna vražda za druhou a Lottie pomalu odkrývá jejich společnou záhadu.
Nakonec se bude vyšetřování týkat i její vlastní rodiny.
Velice napínavý příběh, který má spád. Konec příběhu graduje v napětí a ani čtenář do poslední chvíle neodhalí, kdo je vrah.
Příznivcům krimi knížku rozhodně doporučuji.

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Tak tahle knížka mě fakt bavila. Thriller, jak má být.
Studentka Juli si najde podnájem u mladé herečky Gréty. V domě, kde bydlí, se však začnou dít záhadné věci. Juli najde na půdě mrtvolu, ztratí se její kamarádka i přítel. Přestává Gretě věřit, chce odejít, ale..
Napínavý příběh, který Vás dostane svou zápletkou. Čtivé, stále se něco děje.
Rozhodně doporučuji si přečíst.

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Příběh, který na začátku vypadá, že to bude přemítání nad stavem mysli šestnáctiletých kamarádů, ale nakonec to byl silný příběh, u kterého jsem si i pobrečela a zanechal ve mně spousty různých pocitů.
Parta mladých kamarádů si založí kapelu. Každý z nich má své osobní i rodinné problémy (brácha kriminálník, matka alkoholička, hledání svobody, střídání chlapů,...) a snaží se je vyřešit po svém.
Jednoho dne zmizí Noami, členka jejich kapely, která se najde po osmi týdnech v řece, téměř bez života. Policie si myslí, že utekla a pokusila se spáchat sebevraždu, ale kamarádi se spojí a začnou pátrat po pravdě. Síla přátelství, i přes různé problémy, je k pravdě dovede.
Silný příběh plný emocí, o dnešní době, o dnešním světě.
O tom, jak si musí najít mladí lidé své místo. A někdy to není vůbec jednoduché.
O tom, jak virtuální svět internetu je nebezpečný, ale zároveň nám může pomoci.
Příběh o tom, že co se zdá být jako pravda, pravdou být nemusí.
Myslím, že knihu budu ještě dlouho vstřebávat.
Určitě si přečtěte, stojí to za to.

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Podivínská, zábavná, depresivní i dojemná, ale hlavně úžasná knížka, která mě nadchla od začátku do konce. Chvílemi jsem se smála, chvílemi brečela.
Knížka vypráví o podivné rodince Vossových, kteří žijí v bývalém kostele. Dvojčata holky, jejich bratr, otec s novou manželkou, ale i s tou "původní", a nejen je najdeme u nich doma.
Každý z nich má svůj příběh, každý je něčím zvláštní a skrývá v sobě svá tajemství i svou zášť.
Kam až to musí zajít, aby k sobě našli cestu? A je to ještě vůbec možné?
Knížka je napsána skvělým způsobem, takže se čte úplně sama. Občas si myslíte, že víte, jak to všechno dopadne, ale příběh odhaluje tajemství postupně.
Krásně vykreslené postavy, určitě si některé hned zamilujete :-)
Moje první knížka od Colleen Hoover, ale určitě ne poslední.
Navíc v knížce najdete krásné ilustrace, které josu i součástí příběhu.

Upřímnou soustrast Upřímnou soustrast Guillaume Bailly

Tak tahle knížka pro mě nebyla. V knize jsou krátká vyprávění zaměstnance pohřebního ústavu. Některá jsou tak krátká, že nemají ani půl strany.
V anotaci mě zaujala věta: četba této knihy nás často přivádí k zamyšlení nad vlastní lidskostí i (ne)lidskostí ostatních. Toto se potvrdilo pouze v několika málo příbězích. Většina ostatních mi přišla spíše trapných.
Překonala jsem se, knihu jsem přečetla celou, ale nic mi nedala.

09.08.2019 2 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Příběh poznamenaný válkami a silnými ženami.
Příběh rodiny, ve které je spousty různých tajemství... co víc napsat, abych neprozdradila nic důležitého? Prostě a jednoduše si knihu přečtěte :-)
Příběh podle skutečných událostí. Pěkně napsané, čtivé, zanechá ve Vás spousty pocitů.
Psychologové tvrdí, že se všemi křivdami dětství se má člověk vyrovnat do čtyřiceti. Poté je již člověk emocionálně zralý,... je to opravdu tak?

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

České krimi s prvkami hororu? Proč ne? :-)
Příběh Lady, která získá dědictví po zvláštní pratetě, se kterou se téměř neznala.
Součástí dědictví je dům na samotě, ve kterém není radno zůstavat sama. Napínavý děj plný zvratů (někdy trošku překombinovaný), nečekaný konec.
Co mi ještě trochu vadilo, bylo vysvětlování spousty příbuzenských vztahů, které jsem ne vždy probrala na poprvé.

Pokoj bez dveří Pokoj bez dveří Karolina Tůmová

Příběh tajemného prstenu a tří silných žen jednoho rodu od osmnáctého stolení až po současnost.
Anna najde ve špercích po mamince prsten, který nikdy dříve neviděla. Jelikož je to opravdu unikátní šperk, začne pátrat po jeho původu a tím odhalí i rodinnou histori, která ne vždy byla příjemná. Odhalí těžký život babičky, která byla židovka a dozví se i příběh své příbuzné z roku 1793.
Ze začátku mi přišla kniha trochu pomalá spojená se spoustou úvah, ale jen co jsem se začetla, nedala jsem knížku z ruky, dokud jsem ji celou nepřečetla.
Pěkně citlivě napsané i napínavé zároveň.

09.08.2019 4 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Příběh se odehrává v Bretani, v malé vesničce Plouvan. V období druhé světové války zde prožívá lásku, smutek, zradu i přátelství mladá dívka Maelle. Šťastný život před válkou i těžký během ní. Dozvíme se o nelehkém životě celé její rodiny.
Druhý příběh je ze současnosti o mladé sochařce Giselle. Dívka pracuje v klášteře nedaleko Plouvan. Chtěla být sama a mít klid, ale to zde nenajde...
Právě klášter spojuje oba příběhy. Je tajemný a nebo dokonce zakletý?
Romantický příběh, ve kterém až do konce nevíte, jak dopadne.
Příjemná oddechovka nejen na léto.

Až vysvitne slunce Až vysvitne slunce Debbie Macomber

Annie přijde nešťastnou náhodou o celou rodinu. Svět se pro ni zhroutí. Nakonec najde své šťastné místo v malém městečku u moře. Najde si zde práci, přátele i lásku.
Knížku z edice Srdcovky jsem si zvolila na dovolenou jako nenáročnou četbu, ale bylo to natolik romantické, že mě to vůbec nebavilo. Hlavní hrdinka všem pomůže, vše správně vyřeší. Příběh mi připomněl spíš telenovelu.
Za mě tedy ne.

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Příběh o Bailey, úspěšné detektivce, kterou znásilní neznámý pachatel.
Od té doby má noční múry a panickou hrůzu z mužů.
Navíc zjistí, že z okna protějšího domu ji někdo pozoruje.
Vzpamatovat se jí pomůže nevlastní sestra, která se s ní ale soudí i o dědictví.
Napínavý příběh, který má spád. Do poslední chvíle netušíte, jak to celé dopadne.
Moje první setkání s Joy Fielding a ráda si od ní přečtu i další knihy.

09.08.2019 4 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Laurie zdědí staré Ferrari po svém strýčkovi. Má to však jeden háček. Musí s autem za tři týdny dojet z Anglie do Itálie po předem určené trase. A navíc nepojede sama, ale s Cameronem.
"Road movie" mám ráda a tato kniha nebyla výjimkou.
Romantický příběh, který má hlavu a patu. Děj má spád, hlavní hrdiny si oblíbíte a užíváte si s nimi jejich cestu. Příjemná letní oddechovka.

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

O této knize jsem nic nevěděla. Netušila jsem do čeho jdu, ale díky výzvě společně čteme se mi dostala do rukou a já jsem za to ráda.
Příběh se odehrává v roce 1969, v USA ve státě Indiana. Zuří válka s Vietnamem, na měsici přistál první člověk a chystá se slavný Woodstock.
Studentka Terry cítí, že se svět mění a chce být u toho. Když se jí naskytne možnost účastnit se důležitého vládního experimentu, neváhá a okamžitě jde do toho. Brzy zjistí, že to není jen tak nějaký experiment, ale že se v laboratořích děje něco hrůzného a Terry chce za každou cenu příjít na to, co.
Když se potká s malou holčičkou, označenou 008, která je v laboratoři vězněna kvůli svým nadlidským schopnostem, rozhodla se jí zachránit, ale na to už sama stačit nebude...
Napínavé, akční, lidské, čtivé, má to spád. Knížka mě nadchla natolik, že se musím podívat na seriál.
Určitě doporučuji si přečíst.

Do vody Do vody Paula Hawkins

Příběh z malého městečka Beckford, jehož dominantou je řeka.
Během roku se v říční tůni našly dvě mrtvé ženy. Mají něco společného? Byly to sebevraždy?
Vyšetřováním se dostávají na povrch nové skutečnosti a navíc se odkrývají tajemství z minulosti. Tohle nebyly první ženy utopené v tůni.
Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou.
Příběh je vyprávěn pohledem deseti lidí z městečka, díky nim si postupně poskládáte celou mozaiku událostí.

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Příběh o Gracelin, se kterou se život nemazlí a staví před ní jednu výzvu za druhou.
Jako malá přišla o matku a její otec se uzavřel do sebe. Díky babičce se stala odvážnou dívkou.
V 15-ti letech ji otec domluvil svatbu s bohatým zemanem. Tak se vesnická dívka dostane do vyšší společnosti, kde to nebude mít jednoduché a manželovi se její chování nebude líbit.
Gracelin však nikdy nezapomene na to, kdo je a odkud pochází.
Román se odehrává kolem roku 1840, kdy bylo Irsko zneužíváno Anglií, trápil ho hladomor a nemoci. Spousta lidí v té době zemřelo, celé vesnice byly zničeny. Ti šťastnější mohli emigrovat do Ameriky.
Velice silný příběh, který zasáhne Vaše srdce.

Smrtící řeka Smrtící řeka Dervla McTiernan

Krminální příběh z upršeného Irska. Před dvaceti lety zachrání policista Cormac Reilly dvě děti v zuboženém stavu z chátrajícího domu a od mrtvé matky.
Tento příběh se znovu otevře a zkoumá, zda nemá souvislost s údajnou sebevraždou mladého Jacka, jehož sestra Maude tvrdí, že ho někdo zavraždil.
Tím se na světlo dostávají nové překvapivé skutečnosti.
Upřímně jsem čekala trochu víc. Za mě to bylo málo napínavé a měla jsem problém se spoustou policistů, kteří se mi chvílemi pletli.

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Příběh z druhé světové války podle skutečných událostí.
Mladá Franka ztratila celou rodinu a rozhodla se, že nemá důvod žít dál. Rozhodla se, že ukončí svůj život a zastřelí se. Ale osud to chtěl jinak.
V lese najde zraněného parašutistu a jelikož je Franka zdravotní sestra, nemůže nechat muže zemřít a vezme ho s sebou do své chaty. Tím začíná příběh dvou lidí schovaných na samotě, kdy je velmi důležitá jejich vzájemná důvěra.
V prvních dvou třetinách knihy se hlavně seznámíme s životním příběhem obou hrdinů a dozvíme se spoustu faktických informací z druhé světové války.
V poslední třetině knihy dostává děj spád, je to napínavé a musíto to dočíst na jeden zátah.
Silný příběh o silné ženě. Určitě doporučuji si přečíst.

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Na tuto knížku jsem četla tolik chvály, že jsem si ji musela pořídit a i já se přidávám k ostatním a jen chválím.
Příběh o Stelle a Willovi. Oba mají cystickou fibrózu. Pacienti s touto diagnózou se k sobě nemohou přiblížit blíž, jak na šest kroků, aby si nepředali nebezpečné viry a infekci.
Stella striktně dodržuje léčbu a je v pořádníku na transplantaci plic.
Will je naopak "rebel", který by nejraději veškerou léčbu hodil za hlavu.
Kdo koho ovlivní, když se spolu setkají?
A co se stane, když vzdálenost mezi sebou zkrátí na pět kroků?
Příběh plný emocí - smutek, láska, radost, soucit, vztek.... Připravte si kapesníky, budete je rozhodně potřebovat.
Přečteno jedním dechem a knížka, která najde místo v mé knihovně napořád.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Příběh vysokoškolačky Tate, která se přestěhuje ke svému bratrovi, kde se seznámí s jeho kamarádem Milesem.
Oba zjistí, že se vzájemně přitahují, ale Miles se nechce vázat. Domluví se tedy, že půjde čistě jen o sex. Vydrží tato dohoda?
V druhé rovině příběhu se dozvídáme víc o Milesovi. Co se mu přihodilo, že se z něj stal záhadný, smutný a uzavřený muž?
Romantický příběh plný sexu.
Pěkně napsané, že Vás to vtáhne do děje a zamilujete si oba hlavní hrdiny.
Příjemná oddechovka.

Sadie Sadie Courtney Summers

Sadie to v životě neměla lehké. Vyrůstala se svou matkou a mladší sestrou Mattie.
Jelikož matka byla alkoholička a drogově závislá, převzala Sadie její roli a starala se o sestru sama.
Nakonec matka odešla a zanechala děvčata samotná.
Jednoho dne se našla malá Mattie mrtvá. Někdo ji brutálně zavraždil. Sadie ovšem tuší, kdo to udělala a rozhodla se pro pomstu. Odejde z domu a začíná její pátrání po vrahovi.
Příběh je vyprávěn z pohledu Sadie a také jako podcast v rozhlasovém vysílání. Moderátor West McCray pátrá po Sadie na vlastní pěst, protože to vypadá, že policie neodvádí úplně dobrou práci.
Každá kapitola pomalu odkrývá další a další spojitosti a nutí Vás číst dál a dál.
Zhruba od poloviny knihy to bylo tak napínavé, že jsem ji už neodložila.
Napínavý smutný příběh o sesterské lásce a pomstě.